To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Bergson Ragon
#1
OPIS PRODUKTU:

- bokserki
- T-shirt
- materiał: THERMIDRY

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
12-02-2007, 16:01

Komplet bielizny termoaktywnej firmy Bregson dostałem w prezencie na gwiazdkę ponad dwa lata temu. Przez ten czas czasie był on wiele razy używany w różnych okolicznościach (góry, rower, kajak, łyżwy etc.).

Materiał
Koszulka uszyta w całości z jednego typu materiału. Jest nim tkanina thermidry (poliester). Nie można się o niej wiele dowiedzieć poza firmową informacją Bergsona. W odróżnieniu od innych koszulek termoaktywnych, które używam ta posiada splot w paski czym przypomina koszulki bawełniane.
Mój komplet dostałem w kolorze czarnym, dostępny jest też szary oraz biały. Po dwóch latach materiał nie wyblaknął jednak zaczął się mechacić, zniósł jednak dzielnie parędziesiąt prań, w tym część w pralce, a owe mechacenie nie wpływa na własności koszulki. Jednym słowem prawie wszystko na plus. Dla ludzi liczących każdy gram w plecaku ważna będzie informacja że koszulka jest wyraźnie cięższa do koszulki Alek firmy Fiord Nansen czy też koszulki firmy Himal Sport w tym samym rozmiarze. (Jest zbliżona wagą do wyrobów z bawełny).
Może jest to moje subiektywne odczucie ale materiał wydaje się cieplejszy niż ten, z którego zrobione są posiadane przeze mnie koszulki innych firm, latem jest mi w niej czasem zbyt ciepło. Materiał nie drze się i nie zaciąga, koszulka jest dosyć szorstka w dotyku.

Krój
Koszulka ma krój z wszywanymi skośnie rękawami aż do kołnierza. Krój jest koszulki jest prosty, bez profilowań, materiał na całej koszulce ma jeden typ splotu, długość tak sama z przodu jak i z tył. W moim odczuciu mogła by być trochę dłuższa w stosunku do szerokości. Daje się to odczuć przy pochylaniu się - często po zawiązaniu butów konieczne jest ponowne włożenie koszulki w spodnie. Bokserki mają krój prosty, bez żadnych udziwnień, niestety też bez rozporka. Co do rozmiarówki to oznaczenia wielkości pokrywają się z wyrobami innych firm.

Szwy
Wszystkie szwy są tego samego typu - z tego co się orientuje w nomenklaturze jest to zwykły overlock. Niestety ponieważ rękawy wszywane są skośnie po dłuższym marszu z plecakiem, zwłaszcza bez dodatkowego polara szwy odciskają się w miejscach gdzie przebiegały szelki plecaka. Po dwóch latach żaden szew się nie popruł co można zaliczyć na ich plus. Wielkim minusem jest zastosowana guma ściągacza w bokserkach. Bardzo szybko się rozciągnęła - już po paru użyciach wyraźnie się zdeformowała, a w okolicach jej łączenia
Przestała się rozciągać.

Odprowadzanie potu
Zarówno koszulka jak i bokserki odprowadzają pot bardzo dobrze. Należę do osób dosyć intensywnie się pocących a mimo to skóra pozostaje sucha i ciepła. Dotyczy to zarówno noszenia samej koszulki jak i używania jej z polarem i kurtką z membraną. Po intensywnym podejściu są chwile że czuję wilgoć na plecach pod plecakiem, lecz po paru minutach wilgoć zostaje odprowadzona.

Schnięcie
Koszulka schnie bardzo szybko, w dosyć ciekawy sposób. Najpierw jak z każdej koszulki leci woda i góra jest bardziej suchy niż dół, a później, gdy woda przestanie ociekać pojawiają się na niej kuleczki wody jakby wypychanej poza strukturę materiału. Schnąła w różnych warunkach latem i zimą a na rano następnego dnia zawsze była sucha. Koszulka dobrze sprawuje się też ''na mokro'' - podczas deszczu dobrze utrzymywała ciepło, nawet gdy była wilgotna.


Smrodliwość
Koszulka nie posiada systemów antyodorowych lecz nie pachnie straszliwie po całym dniu marszu (tzn. nie gorzej niż inne). Staram się koszulkę prać codziennie więc nie wiem jak pachnie po paru dniach chodzenia. Po praniu zapach znika zupełnie.

Podsumowanie
Zestaw regon to prosta propozycja za stosunkowo niewielkie pieniądze. Pozytywne wrażenie solidności niszczy niestety rozciągająca się już po paru użyciach guma od bokserek

Cena za komplet: 120 zł

Wady:

- guma bokserek nieomalże jednorazowa
- szwy potrafią uwierać
- krótka koszulka
- waga (w stosunku do produktów konkurencji)

Zalety:

- cena
- nie blaknie
- szybko schnie

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 3/5
Wytrzymałość: 2/5
Ogólna: 3.33/5


[Obrazek: 1%5B8%5D.jpg]

[Obrazek: 2%5B9%5D.jpg]


Odpowiedz


Skocz do: