To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sprzęt Regatta / odzież, soft, plecaki
#1
Witam

Nadchodzi wiosna i pora też przyszla na zakup jakiegoś plecaka. Dziwnym trafem znalazlem dwa modele które sa na przecenie i kosztuja tyle samo: Regatta X-ert i Campus Kanaka, oba w granicach 65 litrów. Nie mam się za bardzo kogo doradzić a znalezienie jakiejś opinii na ten temat graniczy z cudem. Oba plecaki wydaja mi sie porządne ale wiem, że na temat Campusów krążą różne opinie.

Czytalem test Columbusa i troche się zrazilem, chociaż Kanaka jest wykonana z innego materiału(może mniej przemaka?), ma inny system nośny (dokladnie taki jak w Karrimor Panther) wiec wyglada nawet solidnie. Martwi mnie tylko ten zamek przez środek, niby gumowany ale pewnie nie jest to tak szczelne jak bez niego (chociaż dostęp do środka lepszy) i martwie sie o kewstię wytrzymałości, zawsze to jakies slabe ogniwo, pomimo że w zestawie jest pokrowiec przeciwdeszczowy.

Drugi z plecaków to Regatta X-ert na temat której nie udalo mi się nigdzie znaleźć info na forach itp. Plecak wyglada porządnie a spzredawca zapewnia mnie ze to dobra firma, choć za wielu dobrych plecaków w ofercie nie mają. Ten model posiada system nośny podobny do Columbusa ale wyglada to solidnie, leży też dobrze. Sedno w tym że szukam plecaka solidnego a nie na 1 sezon i z tąd te pytania.
Planuje do używać do turystyki w Tatrach w róznych warunkach pogodowych, zarówno w zimie jak i w lecie.

Podaje odnośniki do obu modeli:
http://www.campus.com.pl/index.php/125/24510/27099
http://www.regatta.com/ProductDetail.asp?685

Jeżeli ktoś się z tymi plecakami spotkał, proszę o poradę.


-------------------------------------------
Piotr

Odpowiedz
#2
szczerze jakoś nie mam zaufania do marki Campus.

Ja kupiłem w zeszłym roku Himountain K2 70l za 279zł i jestem z niego bardzo zadowolony. Ciekawe jest to że ma wstawki z Cordury i najbardzej narażonych miejscach takich jak m.i.n spód plecaka.

A o firmie Regatta nic niegdy nie słyszałem.

-------------------------------------------
Łukasz

Odpowiedz
#3
o regatt-cie nic mi nie wiadomo:((( ale mam(niestety) plecak campusa-dupusa :PPP odradzam, głównie co mnie w nim mierzi, to niska jakość systemu nośnego- po roku mamy już niezłe naleśniki, a i jakby co to odrazu bierz raincover, bo przy pierwszym deszczu wszystko ci zamoknie, a i kolejny feler to ich klamry, slabo trzymają, do reszy można przywyknąć. na twoim miejcu brałbym kota w worku:)))) bo kupić coś gorszego niż campus to trzeba mieć niezłego farta;)
-------------------------------------------
sesja blizej o kolejna kawe...

Odpowiedz
#4
2009-02-15 15:01:33
193.34.0.1

Ludziska czy ktos mial kontakt z softami od firmy REGATTA na memmbranie XPT , modele E-ert Performance?

cena bardzo przystepna ale ciekawe co to za material. z wygladu przypomina mi TNF Apex.

Warto kupic na wietrzne dni do miasta i lekkie wycieczki 1-dniowe?
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#5
2009-02-15 19:41:39
90.192.226.44

KoziK ja mam soft Regatty chyba to Neutron bodajże,ale nie jestem pewny nazwy ale na 100% XPT zewnętrzna warstwa fajna,taka ,,gumowata jak by,,
dobrze się sprawował na mieście no i udało mi się go kupić za 30 funi..
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#6
To w koncu Campus czy Columbus?

Odpowiedz
#7
Mój syn ma softshell Ragatty - trzyma się doskonale, trzeci sezon bo młodszy odziedziczył po starszym. Za to dwie kurtki membranowe tej firmy padły po jednym sezonie, materiał się rozwarstwił, podklejenie szwów poszło się bujać.
O plecakach nic mi nie wiadomo.
O Campusie mi wiadomo, ale że na forum już o tym było, to zmilczę ;)
---
Edytowany: 2009-03-12 13:48:19

Odpowiedz
#8
Witam!

Osobiście od jakiś dwóch lat jestem psiadaczem solidnego ,,grubasa,, polara Element II, 380tki glacier fleece firmy Regatta http://tiny.pl/b1qr , http://tiny.pl/b1qw .Dla mnie rewelacja!!!!, zero pilingu,mechacenia!, grzeje jak cholera.Firma Angielska a specjalizacja chyba odzież żeglarska!!!
-------------------------------------------
lobo

Odpowiedz
#9
2009-06-08 19:32:39
91.146.219.171

Czy ktoś z Was używał może plecaków regatta?
Mam tej firmy polar 200 oraz kurtkę z membraną Regatty i jestem bardzo zadowolony.

Link do plecaka który chce kupić: http://www.e-busola.pl/regatta-plecak-re..._7282.html
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#10
Witam
Mam regatte survivor 45L. Plecak mam ok 1.5 roku. Oprocz tego z tej firmy mam niskie buty i polar. Ogolnie firma nie jest najgorsza. Plecak jest bardzo wygodny i calkiem pakowny. Byl ze mna w lesie, na kajakach i spisywal sie calkiem niezle. Teraz namowilem dziewczyne na plecak survivor 65L i jest bardzo zadowolona.
-------------------------------------------
Wiedzmin

Odpowiedz
#11
Udało mi się kupić ten plecak za pół ceny tj. 110zł z wysyłką.
Wygląda fajnie, ma osłonę przeciwdeszczową, zobaczymy jak się będzie spisywał.

Wiedźmin- dzięki za opinię.
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#12
Odradzam ta firmę, trzy lata temu kupiłem sandały Regatty w sklepie Feel Free, które bez promocji kosztowały 159 zł. (dałem za nie 89 zł.). Okazały się okazały się chińszczyzną pierwszej klasy.

Po kilku dniach podeszwa na pięcie zaczęła pękać, gwarancja dwa lata więc reklamacja i wymienili...
i po kilku dniach podeszwa na pięcie zaczęła pękać, gwarancja dwa lata więc reklamacja i wymienili...
i po kilku dniach podeszwa na pięcie zaczęła pękać, gwarancja dwa lata więc reklamacja i chciałem żeby mi za ten szajs zwrócili pieniądze ale nie chcieli tylko wymienili znowu na to g...
i po kilku dniach podeszwa na pięcie zaczęła pękać, mogłem znowu oddać na gwarancję, tylko po co? Żeby znowu dostać g. czas stracony na jazdę do sklepu i koszty podróży dawno już przekroczył wartość tej tandety, więc zdecydowanie odradzam.
---
Edytowany: 2010-06-17 20:48:03
-------------------------------------------
pozdrawiam

Odpowiedz
#13
Regatta FORMATION X-LT

Buty kupiłem w TK MAXX za 150 zł., ze względu na cenę z pewną rezerwą, do chodzenia po mieście i do tego nadają się wyśmienicie. Wygodne, nic nie obciera, uwiera, gniecie itp Raczej na tęższe stopy, jakie mam. Waga 950 g (pary). W sierpniu przetestuję na spacerach w Tatrach pod obciążeniem ok. 18 kg (syn+nosidło+bagaż). Narazie ostrożna ocena 4.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#14
Witam, ja z pytaniem do fachowców :) czy wpinka firmy Feel Free będzie pasować do wiatrówki (great outdoors) Regatty?????

Odpowiedz
#15
Jak jest z jakością kurtek membranowych firmy Regatta? Podobają mi się dwa modele ich kurtek: Skyridge i Wallace, mają bardzo fajną podpinke, ciepłą i z podszywkami przeciw mechaceniu. Ale nie znam firmy i nie bardzo wiem jak jest z jakością membran przez nich oferwanych. Ktoś się wypowie?

Odpowiedz
#16
Membrana u Regatty to standartowo 5k/5k. Firma duza, najwieksza na brytyjskim rynku. Jakosc ponizej sredniej. Membran od nich bym nie bral. Synowi kupilem bo za rok wyrosnie. Ogolnie marka na miasto, wycieczki, dla niewymagajacych.
Do tego samego koncernu nalezy Craghoppers i oni oferuja porzadna jakosc.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
#17
Mam od tej firmy polara (takiego pod kurtkę, rozpinanego 1/4) i niedawno zakupiłem okazyjnie kurtkę zimową (prosty krój, długa i ocieplana) z membraną Hydrafort.
Z polara jestem zadowolony. Jest przede wszystkim lekki, no i spełnia swoją rolę.
Jak będzie z kurtką, okaże się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy :)

Wygląda na to, że część rzeczy wychodzi im lepiej a część (niestety) gorzej.

Pozdrawiam

Odpowiedz
#18
mam koszulkę http://www.fieldandtrek.com/regatta-kasc...e=44410190 , tyle, że czarną. Całkiem nieźle się spisuje

Odpowiedz
#19
Ja produkty firmy Ragatta regularnie widuję w sklepach z używaną odzieżą z Anglii. Ładnie widać, jak się zużywają. Ani razu nie widziałam kurtki przeciwdeszczowej żadnego typu, która by po pierwszym użytkowniku zachowała chociaż wrażenie dobrej jakości i nieprzemakalności, więc o marce nie mam dobrego zdania.
Teraz nabyłam plecak w stanie nieco zużytym, ale bez strategicznych uszkodzeń, survivor 65. Zapięcia porządne, suwaki do przeżycia, materiał z całą pewnością nieprzemakalny nie jest, ale jest pokrowiec przeciwdeszczowy wbudowany w dno plecaka.
Plecak wygląda, jakby przeszedł sporo, a mimo wszystko się nie rozleciał w stopniu utrudniającym dalsze użytkowanie (tylko albo aż suwaki przy bocznych kieszeniach). Wygląda to na dobrą rekomendację, zwłaszcza przy cenie 50% z 25 zł :)

Odpowiedz
#20
Ja mam regatta spodnie, kurtke 5lat nosze prawie codziennie na spacery z psem mieszkam w Skandynawii, bardzo polecam dlugotrwałe, nieprzemakalne prane w pralnce suszone w suszarce nic sie nie dzieje. Mam tez asortyment campusa- hmmm beznadziejny..oczywiscie chodzi mi o jakość a nie o wyglad.
-------------------------------------------
magda

Odpowiedz


Skocz do: