To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


śpiwór us army : extreme, intermediate-różnice
#1
Czy ktoś miał do czynienia z extreme sleeping bag, lub intermediate sleeping bag- szukam jakichkolwiek opini, sugestii o tym sprzęcie- do czego potrzebny? - na zimę do namiotu.

Odpowiedz
#2
intermate sleeping bag,uzywam tej zabawki:) jest duzy ale cieply,spalem w nim przy -14 stopniach i bylo ok

modular sleeping bag,kozackie rozwiazanie a mianowicie sklada sie z 2 spiwor i pokrowca gore,czarny spiwor jest do 0 stopni a zielony na ostre mrozy,ladujesz czarny w zielony na to montujesz pokrowiec gore i smialo spisz w - 35 stopniach.koszt tej zabawki to 400-600 zl

intermate zajmuje sporo miejsca,modular troche mniej ;)

Odpowiedz
#3
Tresor, chyba Ci się coś pomyliło.

1. Extreme cold i intermediate to wersje tego samego śpiwora M49, przeznaczone na różne temperatury. Różnią się wypełnieniem - jeden ma pierze, drugi jakiś syntetyk.

2. Modular sleeping bag to zupełnie inna bajka, nie mająca nic wspólnego z M49, oczywiście poz tym, że to również śpiwór.

3. Zielony śpiwór - tzw. patrol sleeping bag - jest właśnie na cieplejsze dni (nie pamiętam temp., ale jak wrócę do domu to mogę podać).

4. Czarny śpiwór jest na większe mrozy.

5. Cały zestaw MSBS zajmuje więcej miejsca niż stary śpiwór, ale chyba jest ciut lżejszy.

Odpowiedz
#4
bardziej mnie interesuje extreme bag - niby jest do stosowania poniżej -20stC zastanawiam się tylko czy za 180zł opłaci się na zime i czy da radę pod namiotem. Czy ta konstrukcja jest juz totalnie archaiczna?

Odpowiedz
#5
Króliku nie pomylilo mi sie,jak zauwazyles opisalem Intermate a nie extreme :)

dalej jestem za tym ze czarny jest na lajtowe noce:D

Odpowiedz
#6
''dalej jestem za tym ze czarny jest na lajtowe noce:D''

Wolno Ci, ale jesteś w dużym błędzie. Używałeś tego śpiwora w ogóle?
Zielony - do 30 stopni Fahrenheita (około -1,1 Celsjusza)
Czarny - do - 10 stopni Fahrenheita (około -23,3 Celsjusza)
Zestaw - do -50 stopni Fahrenheita (około -58 Celsjusza) z zastrzeżeniem o izolacji wastw, odpowiednim ubraniu, etc.
Dowód:

http://img143.imageshack.us/img143/3366/pict4703pv2.jpg

Punkt 4 - Configuration.

Odpowiedz
#7
A co do M49, Łowco Jeleni - daruj sobie. Jest ciężki, bawełniany i ogólnie przestarzały.
Lepiej kup turystyczny lub modułowy.

Odpowiedz
#8
>królik- Masz modulowy spiworek? jesli tak -to polecasz? i gdzie mozna go niedrogo kupić?

Odpowiedz
#9
Modulak jest świetny, ale duży, troszkę waży i - przede wszystkim - drogi. Nowy to koło 800PLN, używka 500-600.
Inna sprawa, że nie musisz targać całości. Zeilony Patrol Bag - jak pokombinujesz - wlezie z powodzeniem do waist packa.
Nie da się ukryć, że jest większy od współczesnych śpiworów turystycznych, ale jest naprawdę super. Zwłaszcza, jeślil lubisz klimaty militarne.

Odpowiedz
#10
Kroliku zwracam honor :)

Odpowiedz
#11
Odpuszczone. Tym razem nie będziesz musiał wyciągać świętej zawleczki.

Odpowiedz
#12
no własnie-drogi za używany 700-750-to wg. mnie za duzo-nowy tylko 100 więcej-zresztą nawet nowych teraz nie ma na allergo:(

Odpowiedz
#13
Spoko. Próbuj tutaj:
http://cgi.ebay.com/Gortex-Sleeping-Bag-...dZViewItem

Odpowiedz
#14
Moze ktoś wie ile waży czarny śpiworek od tego kompletu??
-------------------------------------------
barbog

Odpowiedz
#15
OT: małe przypomnienie a propos długich linków: www.tiny.pl :P
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success

Odpowiedz
#16
ok- czas na nowości- ktoś wie jakie jest wypełnienie śpiwora intermediate(czarnego) z modulara?

Odpowiedz
#17
Posiadam całego modulara. Czarny porównywałem kiedyś wagowo z moim starym intermediate cold weather - tym zielonym starszego typu ale z wypełnieniem już syntetycznym. Nie pamiętam dokładnie liczb ale zielony ważył 3,1 albo 3,3kg a czarny modularny ważył o jakieś 300-400g mniej.

Łowca- czarny napewno to syntetyk, ale co to za rodzaj wypełnienia to pojęcia nie mam

Odpowiedz
#18
Złoty szpadelek za odpowiedź na pytanie sprzed dwóch lat...
-------------------------------------------
Królik

Odpowiedz
#19
prezydent IV RP wręcza? :D

Odpowiedz
#20
No i lipa wyszła - czarny z modularnego + pokrowiec gore-tex i przy ok -3 do -8 ( w przybliżeniu) i ciepełko w sam raz(a zakres niby do-23).Obawiam się, że nie da rady przy -15. Poprzedni starszy model extreme cold był nieporównywalnie cieplejszy.

Odpowiedz


Skocz do: