To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Tkanina Keflar ?
#1
Czy ktoś zna tę tkaninę? Ponoć była używana przez Mount&Wave do szycia odzieży wiatroszczelnej. Teraz już nie ma tego na ich stronce (może przestali tego używać???)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S. Nie chodzi o kewlar/kevlar

Odpowiedz
#2
Pracuje w firmie gdzie używa się ochraniaczy nadgarstkowych z KEVLARU, a mają chronić ręke przed szkłem więc wydaje mi się że tkanina ta jest bardzo wytrzymała na przecieranie i ale czy chroni przed wiatrem to nie wiem.
-------------------------------------------
5

Odpowiedz
#3
Zubo przecierz autor napisal ze nie chodzi mu o kevlar ktory chyba kazdy zna...

Odpowiedz
#4
a jwoja drogom KEVLAR to tez jest od duponta ??

Odpowiedz
#5
Ups sorki! nie wiem dlaczego nie widziałem tego P.S.
A o czymś takim jak keflar to nie słyszałem.
Pzdr.
-------------------------------------------
5

Odpowiedz
#6
Możliwe, że keflar jest tylko spolszczoną nazwą kevlaru.
Potocznie pojawiła się nazwa keflar określając kombinezony motorowe, które de facto produkowane są z domieszką włókien poliamidowych czyli kevlaru.
Jest to tylko wynik spolszczenia tej nazwy.

Wydaje mi się że mam sporą wiedzę o tworzywach sztucznych z racji mojej pracy i póki co czegoś takiego jak keflar nie wymyślono.
No chyba, że jest to kolejny ''kwyt'' marketingowy firmy;)
bo raczej często spotykamy się z takimi sytuacjami:
adidas - odidos
Cordura - Corda itd.

W każdym razie ja z tą nazwą się nie spotkałem w określeniu do jakiegokolwiek tworzywa.

Odpowiedz
#7
~trajant, tak kevlar jest od DuPonta (http://www.dupont.com.pl/kevlar_main.htm)

Odpowiedz
#8
CanisVulpes nazywanie poliamidów kevlarem jest troszkę błędem logicznym - subsumpcją :) wszystkie aramidy to poliamidy ale nie wszystkie poliamidy są aramidami. Ty napewno to wiesz ale ktoś mógłby pomyśleć, że ma spodnie z kevlaru :)
-------------------------------------------
do kasacji

Odpowiedz
#9
dupont to chyba wymyslil wszystko oprucz gore-texu ale chwala mu za to:P

Odpowiedz
#10
~Wiktor zdecydowanie masz tutaj rację ale idąc dalej nie każdy aramid jest kevlarem:). Pozostają jeszcze piren, tawron i niepalny nomex (również tworzywo DuPont'a- http://www.dupont.com.pl/nomex_main.htm).

Moim zdaniem nikt nie pomyśli, że ma spodnie z kevlaru mając na metce napis NYLON, ewentualnie nie mając dokładnie (czarno na białym) napisane KEVLAR:) Chyba, że spotkałeś się z odzieża opisaną poliamidem??? Ja jakoś nie mogę skojarzyć więc możliwe że jestem w błędzie.

Pozdrawiam.
-------------------------------------------
czemu od razu do kasacji;)

Odpowiedz


Skocz do: