To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[maty] Materac Trekker Fjord Nansen
#1
Witam czy ktoś się spotkał z takim materacem??->
http://www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodid=1804
bo parametry sa dość imponujące, szczególnie waga i wymiary po spakowaniu. Ale czy jak się nadmuch to nie bedzie czuć się ziemi?? w sensie że za niski profil tego materaca jest.
Prosze o jakieś konkretne opinie, z góry dzięki:)

Odpowiedz
#2
mam ten wynalazek.Po nadmuchaniu spi sie wygodnie, wygodniej niż na karimacie bo ma grubość po nadmuchaniu około 10 cm.Ale jak sie w nocy wiercisz to spadasz z niego bo jest wąski. Brak mi porównania z karimatą w chłodne dni ale materacyk nie izoluje termicznie od ziemi i w zimne dni ''ciągnie'' od ziemi.Próbowałem go w temp. około 5 stopni.
Jesli idzie o wielkość spakowanego to jest b. poręczny
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
#3
nie widzialam na zywo tego materacyka.ale jego odpowiednik mysle, mam kupiony w sieci jysk 4 razy taniej. waski nawet dla mnie chudzielca, za duzo czasu trwa wypuszczanie powietrza.zalety to faktycznie wielkosc i waga.
zrobilam dla niego 'prześcieradło'- worek z cienkiej kory zeby sie nie ślizgać. teraz lezy gdzies w kącie na rzecz maty samopopujacej tez zeszta z jysku- jak dla mnie bardzo ok

Odpowiedz
#4
Witam
Ja też zastanawiam się nad kupnem materaca trekker fjorda, ale mam też troche wątpliwości:
- czy taki materacyk będzie lepiej izolował niż karimata ?(albo chociaz tak samo dobrze)
- i czy jak połącze takie dwa materace razem to się nie rozsuną podczas spania ? ( przy okazji polecam łączenie śpiworków z lewym i prawym zamkiem żeby można było wygodnie spać ze swoją drugą połówką :D)
A może ktoś z was znalazł jakiś szerszy materac (z góry dzięki)

Odpowiedz
#5
nam podobne sie rozsuwaja...
mamy takie: http://www.sklepturysty.com.pl/sklep/pro...cts_id/606
i podwijaja na scianach namiotu przez ta komorowa budowe
i to wkurzajace jest przyznam bo sie potem okzuje ze spisz na golej ziemi, znaczy golej podlodze namiotu zazwyczaj...

poza tym wrazenia z uzywania calkiem w porzadku , ale do czasu, bo nie wiedziec czemu po 7 uzytkowaniach (nocach) nam (mi i warzynowi) tamte maty padly - czyli zaczely upuszczac powietrze w swej strukturze materialau (w wiadrze z woda babelki powietrza pojawialy sie i rosly w roznych materialu miejscach - zadne dziurki nie byly widoczne golym okiem na suchej macie - zagadaka za 100 pkt brzmi ''jak to sie stalo ze tak dziwnie puszcza powietrze??'' - ja nie mam pojecia)

Odpowiedz
#6
akacja; mialas dokladnie ta wersje z linki czy ta lzejsza???

Generalnie nie polecam takich materacykow w wersji nylon+ PVC , wg mnie taki jest ten z linki (czesto na pvc wskazuje waga). Z moich licznych doswiadczen wynika ze ten material slabo trzyma na zgrzewach. Chyba z 8 lat temu mial fiord w ofercie takie materacyki i chyba po 1 sezonie wyszedl z tych tanszych (ciezszych) a zostal tylko przy tym drozszym.

Analiza wszelkich opini, reklamacji... Spowodowala ze w tym roku materacyk Fjorda jest o okolo 20% ciezszy od swoich poprzednikow i materacykow konkurecji. Ale wg mnie okolo 40% mniej podatny na jakies dziwne popuszczanie powietrza... Po x kolejny okazalo sie ze z waga nie mozna przesadzac :)

Zwrocie uwage na to co napisal tadek!!! taki materacyk jest dobry tylko na temp powyzej 0 (nawet moze bardziej powyzej 5 st)

Czasami male opadniecie materacyka jest zwiazane z tym ze powietrze oziebia sie....


-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#7
ano rzeczywiscie, ta lzejsza.. ta co producent podaje ze 420 g wazy...

ale to nie byla kwestia zgrzewow tak na prawde, bo na zgrzewach nie robily sie babelki powietrza jak wlozylismy ja nadmuchana do wiaderka z woda... robily sie na materiale tak wogole, w roznych miejscach....
i wiem ze spalismy w temperaturach ujemnych ( w koncu to tegoroczny weekend majowy w polsce :/ ) ale niestety tego nie mozna nazwac malym opadnieciem...

Odpowiedz
#8
teraz poszukalam lepiej... ja mam dokladnie ten: http://www.military.pl/?prod=10455&cat=258

Odpowiedz
#9
akacja ; tak sie domyslalem ze piszesz o innnej :) :)

To zjawisko wystepuje czesciej w tych lekkich. a w ciezkich to co pisalem... M. in. dlatego glosowalem za zwiekszeniem wagi :) No troche stracimy klientow (no bo ciezsze :) ) ale bedzie wiecej zadowolonych.

Reklamuj ja.
Tylko nie powoluj sie na mnie bo to konkurecja i jeszcze ci zaszkodze
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#10
akacja>We Wrocławiu w sklepie MilitariaV2 na ul. Cybulskiego (pewnie też w innych sklepach tego typu) były karimaty samopompujące firmy TaR (Made in Ireland), wojskowe ale wyglądają jak mało używane. Cena ok. 100 zł. Parę złotych można utargować. Spię na takiej macie od 2 lat i jestem b.zadowolony (grubość ok 2 cm, długość chyba 185, szerokośc 51 lub 53 cm - nie pamiętam). Ciężar chyba ok. 0.8 kg.

W weekend majowy rano było -5C, ale w namiocie pod TaR miałem jeszcze alu-matę (na wszelki wypadek) i od dołu nie ciągnęło.

Jeszcze jedno - jeśli kupisz przechowuj rozwiniętą z otwartym zaworem, producent pisze o możliwości trwałego uszkodzenia maty przy przechowywaniu zwiniętej.
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
#11
Darek>> wlasnie bede musiala reklamowc...

i dzieki za info:)

RoKo>>przechowuje rozwinieta... niestety samopompy sa duzo wieksze prawie jak karimata, a tamto mialo przewage wielkoscowa niebywala:)

Odpowiedz
#12
Mam ten materacyk TREKKER nawet trzy i uważam go za bardzo dobry i przemyślany zakup. Rozpakowywanie i pakowanie nie trwa dluzej jak 3 minuty. Poza tym mam do niego alumatkę więc nawet gdy prz ziemi bywało o st. to nie miałem problemów. Jest mały, i warty nawet niemałej kasy.
-------------------------------------------
pazan

Odpowiedz
#13
darek to Ty ?

Odpowiedz
#14
Od wielu lat mam ów materac. Jego pierwszy model miał zawór na każdej komorze. Był to dobry pomysł lecz szczelność owych zaworów była fatalna. Po 2 tygodniach byłem zadowolony lecz kolejne 2 tygodnie były fatalne. Powietrze schodziło tak szybko, że nocą musiałem dopompowywać a i tak rano spałem na ziemi.
Kolejny model z zaworem centralnym jest lepszy lecz i tak powietrze uchodzi poprzez spawy. Nie jest to regułą bo mam 3 materace i tylko z 2 powietrze uchodzi.

Jednak jesli nikogo nie zniechęca kilkuminutowe dmuchanie to wówczas mają pewność komfortowego snu nawet na szyszkach czy korzeniach.
-------------------------------------------
Roberto

Odpowiedz
#15
Materac mam od ponad roku, przespałem na nim łącznie ok 6tygodni, nie narzekałem na zimno śpiąc w temp ok8-10st. Fakt, powietrze lekko schodziło (w porównaniu do identycznego modelu kolegi kupionego w tym samym czasie) Niestety... któregoś razu po normalnym napompowaniu i położeniu się (na dywanie!!!) w pokoju materac pękł!!!! normalnie strzelił robiąc podłużną szczelinę na jednym z wybrzuszeń:( Nie wiecie czy takie rzeczy można reklamować???na jak długi okres fjord udziela gwarancji?
-------------------------------------------
banderola

Odpowiedz
#16
Z tego co wiem, na większość towarów sprzedawanych w UE obowiązuje 2-letnia gwarancja. Skoro masz materac od ponad roku, to powinieneś się załapać.
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
#17
w UE nie obowiązuje 2-letnia gwarancja, gwarancję wystawia producent na okres jaki chce i może nie robić też tego wcale. Można natomiast w ciągu 2 lat reklamować towary u _sprzedawcy_ opierając się o ''niezgodność towaru z umową''. Polecam stronę Federacji Konsumentów, tam jest wszystko przystępnie wyjaśnione np.
http://ww.federacja-konsumentow.org.pl/s...?story=140
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
#18
kupiłem w e-horyzont TREKKERA, nie mam mu nic do zarzucenia poza dwoma rzeczmi - przetarł się w strategicznym miejscu koło zaworka (wg mnie błąd konstrukcjyjny) i numer dwa to rozwarstwienie się w kilku miejscach (pomarszczył się). Czy mogę zareklamować ten produkt ?

pozdrawiam
-------------------------------------------
marian212

Odpowiedz
#19
mam materace fjorda od 7 lat, pierwszy typ padł, jak ktoś wcześniej wspomniał na zaworkach. Nowsza wersja, z jednym zaworem, służy mi już kilka lat i jestem bardzo zadowolony. Wg mnie dużo lepsza propozycja od samopompy.

m
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#20
jeszcze jedno pytanie
jak się go szybko i bezboleśnie składa ? od krórej strony ile razy przełożyć itp
jeszcze nie udało mi się go złożyć tak samo jak do mnie przyszedł ze sklepu
-------------------------------------------
marian212

Odpowiedz


Skocz do: