To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


polary ''100''
#1
czesc

szukam polaru 100, ale nie bluzy tylko kurtki. Czyli zalezaloby mi na zamku na calej dlugosci, kieszeniach itd. Generalnie o technicznym kroju.
Zalezy mi na dobrym materiale - polartec, tecnopile. ewentualnie powerstretch, tecnostretch (btw jak ma sie termika i oddychalnosc tych stretchowych materialow do tradycyjnych?)
Priorytetem jest dla mnie oddychalnosc.
Problem w tym ze na rynku nie za bardzo takich produktow (chyba ze ja nie moge znalesc)

Do tej pory znalazlem:
- milo koyot

-montano ''bluza z kapturem stretch'' (btw wie ktos co to za material?)

-jaxa vega 150 (no to juz nie 100, ale moze sie nada? ) Jak ktos sie moze wypowiedziec na temat oddychalnosci tej kurtki (w porownaniu do polarteca 100) to bylbym wdzieczny

Prosze o pomoc w wyborze, ewentualnie bylbym wdzieczny za wskazanie innych produktow odpowiadajacych moim kryteriom. A moze ma ktos namiar na firme/osobe ktora szyje z materialow ''100'' i moglby polecic
pozdrawiam

p.s przeszukalem forum ale na temat kurtek ''100'' z polrowopodobnych materialow nie znalazlem

p.s2 produkty membranowe mnie nie interesuja (windstopera juz mam)

Odpowiedz
#2
polecam Ci zestaw, który kupiłem w Hi Mountain: bluza plus proste spodnie z microfleecu za 99zł. Bardzo dobre odprowadzanie wilgoci, szybko schnie i tylko strasznie łapie kocie włosy, ale to chyba wada wszystkich sztucznych materiałów. dodam, że jest to lekki streczyk

Odpowiedz
#3
darnok - jaxe 150 vege bierz w ciemno.. mam ja juz od ponad 3 lat i jest nie do zdarcia! nawet nie widac tak bardzo pilingowania sie w porownaniu z 200-tka , je3sli idzie o oddychalnosc... to zalezy jak sie pocisz? a vega 150 szybko schnie- i nie idzie tu o oddychalnosc (bo taka istnieje tylko w organizmach żywych!), tylko o zdolnosc odprowadzania wilgoci...

Odpowiedz
#4
Rojas-jak sie wabi ten zestaw?Jest na stronie HiM?
kardi-potwierdzam to co piszesz o Vedze.Mam to i mam jeszcze gatki Jaxa tracker pofi . Za..ste ciuchy,naprawde jak za te cene to rewelka.

Odpowiedz
#5
W sieci wpadło mi w oko coś takiego:
http://www.skitouring.pl/oferta.php?cat1...at2=odzieŻ
Szyli coś dla SKPB w Katowicach - może mają i całkowicie rospinane, a ceny niezbyt wygórowane.
-------------------------------------------
Tomcio

Odpowiedz
#6
dzieki za odpowiedzi

Rojas: mozesz napisac cos wiecej o tym zestawie, bo na stronce HiM niczego takiego nie znalem.

Kardi: piszac o oddychalnosci mialem na mysli wlasnie zdolnosc do odprowadzania wilgosci - taki skrot myslowy (btw mysle ze dosc popularne uproszczenie). Co do mojej potliwosci to raczej standart. Tylko po prostu w ''200'' jest mi czesto za cieplo. Mozesz porownac termike i oddychalnosc tej vegi 150 do termiki/odychalnosci polara 100 i/lub 200 z polartecu? Bo nie watpie ze polarek sam w sobie jest fajny - duzo osob sie o nim pozytywnie wypowiada
pozdrawiam

Odpowiedz
#7
darnok- z 200 nie ma porownania na korzysc 150... co do 100 - to mam tylko z krotkim rekawem - wiec nie bedzie to obiektwyne...ale jesli nie potrzebujesz czegos ,,grubego'' to bierz jaxe i nie patrz nawet na drozsze i niczym nie lepsze zachodnie odpoeidniki:D napewno bedziesz zadowolony- ja katuje swoje vege przeszlo 3 lata w zyciu codziennym i w gorach - prana byla okolo 100-150 razy w zwyklych proszkach i nadal nic nie puscilo i nie odprulo sie- fakt , ze nie jest to juz to samo co nowka niesmigana:D ale nie narzekam:)

Odpowiedz
#8
>>darnok - widzialem kiedys dokladnie to czego szukasz
bylo to firmy The North Face, material polartec, tylko kosztowalo 200zl ale w zakopcu wiec moze gdzies uda Ci sie znalezc taniej

Odpowiedz
#9
darnok,
wg. mnie porównując ciepłotę i oddychalność Tecnopile 150 do polaru Maldena 100 i 200 to bliżej jej jest do tej dwósetki niż do setki. Na pierwszy rzut oka widać że ten 150 jest znacznie grubszy od 100 Maldena i 100 Pontetorto. Myślę że jeśli nie ma ona być za ciepła czyli okres wiosna/lato/jesień to ten Koyot z Milo będzie idealny. Na niego w razie czego narzucisz jakiś tex czy Windstoper i temp. do 0 a pewnie i nieco niższe nie będą ci straszne.

Jest jeszcze firma szyjąca z materiałów Maldena - Patex-Pol. Widzę że zwiększyli ofertę o Power Strech
http://www.patex-pol.pl/katalog.php?s1=13&s2=18&pg=17
Jak ich poprosisz to uszyją na pewno z długim zamkiem, stójką itp.
Jest tylko jeden problem. Mam ich bluzeczkę z setki i krój jest nieco workowaty w brzuchu i w rękawach. Musiałem wspomóc sie maszyna do szycia i trochę zwęrzyć. Nie wiem jak ta nowa propozycja bo ceny na pewno są bardzo atrakcyjne. Zadzwoń i pogadaj z nimi.

Odpowiedz
#10
darnok, ja sam przymieżam się do ewentualnego zakupu tego polarka, tyle że nie ma koloru czerwonego. Poprostu jeszcze nie zszedł z taśm. Oglądałem czarny model- wstępnie iwydaje mi się że jest to godna uwagi propozycja.


-------------------------------------------
tytus

Odpowiedz
#11
~Darnok
Ja bym się zastanowił nad bluzą zamiast kurtki. Termika taka sama a waży mniej niż połowe tego co techniczna kurtka, jest również bardziej pakowna. Sam mam 2 takie bluzy i mimo bardzo intensywnej eksplatacji nic się nie przeciera mam również bluze salewy z polarlite (gramatura około 150) z bardzo grubymi wzmocnieniami z cordury, kieszeniami, ściągaczmi, suwakami i innymi bajerami. Zwykle leży w domu bo jest duża, ciężka i mało wygodna (sztywna) Jedyny plus to estetyka.

Odpowiedz
#12
Zestaw nazywa się Pro-One, na stronce go nie ma, wiem, że na Krakowskim przedmieściu znika jak tylko się pojawi, ale w innych sklepach w Wawie utrzymuje się dłużej. Radze po prostu do nich zadzwonić i zapytać. Tel, który ja mam do nich: (22) 827 17 11

Odpowiedz
#13
A dystrybutorem jest hurtownia farmaceutyczna Torfarm (ciekawostka z pudełka)

Odpowiedz
#14
hej ludziska, czy nie wiecie gdzie oprócz e-horyzontu można kupić polarek 100 Milo Koyot? w horyzoncie ostały się tylko resztki ...

Odpowiedz
#15
Witam,

Jaki polar jest najlepszy na wiosnę/lato?

Zależy mi na:
- rozpinany przez całą długość
- grubość 100 lub 150 (chyba taka powinna być?)
- najważniejszy czynnik- jak najlepsza oddychalność materiału
(ciepły na poranki czy wieczory ale żeby się jednocześnie nie zapocić w wiosenny dzień)
- cena do 200 zł

Byłem w kilku sklepach i patrzałem też na Allegro, ale nie mogę nic znaleźć.

Z góry dzięki za jakieś linki albo porady.

Odpowiedz
#16
Mam na oku 3 polary:

1. milo koyot (nie ma go juz chyba w sprzedaży?)

2. milo guide (jak dla mnie troche za drogi)

3. HiMountain Neon (jak dla mnie troche za drogi)

Macie jakies inne propozycje? Lub co wybrac z tych?

Odpowiedz
#17
http://8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=...at=&subkat=

Tu masz koyota
-------------------------------------------
www.dwiesiostry.pl

Odpowiedz
#18
Tak ale tylko rozmiar S a chodze w XL-kach

Odpowiedz
#19
napisz do firmy ''ultrek'' oni szyją z setki. To firma z Łabowej
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#20
Osobiscie wogole nie polecam polaru 100, przeciez w tym jest cholernie zimno!
W moim przypadku minimum to 200, chyba poprostu jestem cholernym zmarzluchem:)

i pytanie:
Czy kazdy zamek YKK jest kompatybilny z innym zamkiem YKK?


-------------------------------------------
Podpis

Odpowiedz


Skocz do: