To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Śpiwory] Go Extreme 1100
#1
Czesc!

planuje kupic i ...
czy ktos juz uzywal? jak sie sprawuje przy -20...

Wydaje sie byc ok tylko material Micro Polyamide - o ile on jest gorszy od Pertexu?

Pozdrawiam
Mariusz

-------------------------------------------
Mariusz

Odpowiedz
#2
Różnica jest duża, popatrz na test pokrewnego modelu rózniącego się tylko ilością zawartego puchu.

Odpowiedz
#3
Ktoś tu robi krecią robotę dla tego forum. No ale cóż, takie życie.

Odpowiedz
#4
raczej jakiś admin przysypia;P
-------------------------------------------
le-ch@o2.pl; gg5838058

Odpowiedz
#5
to tez ale bardziej mam na myśli pana obrażalskiego który założył swoje własne sprzęto-forum.
Zabawna dziecinada.

Odpowiedz
#6
Jezeli to prawda z tym Micro Polyamide to lekka dyskwalifikacja...
M.
-------------------------------------------
Mariusz

Odpowiedz
#7
na razie to zostawimy- zobaczymy co z tego wyjdzie. Pzdr

Odpowiedz
#8
Micro Polyamide jest niewiele gorszy od pertexu a tańszy, to jak z Hyevent i gore-texem
-------------------------------------------
le-ch@o2.pl; gg5838058

Odpowiedz
#9
kakato - powiem ci ze mialem okazje spac z swpiorze z micro ,a obok mnie kumpel w spiworze z pertexu, jezeli roznica jest niewielka to chyba tylko na ulotkach :), moj spiwor po jednej nocy nadawal sie do suszenia, a ten z pertexu (yeti) tylko pakowac i spac kolejna noc

Odpowiedz
#10
Mogę tylko potwierdzić to co napisał Hammet. Mam yeti z pertex-u i spałem w sobotę koło Zawoi w wilgotnym namiocie, na mokrym śniegu i przy padającej mżawce. Rano śpiworek był bez zarzutu. Za jakiś czas napiszę test. Nie mam nietstety porównania do micro.
-------------------------------------------
smog wawelski

Odpowiedz
#11
no to chyba jednak wycofam się, bo dłuższego doświadczenia z Micro Polyamidem nie miałem, poczekam aż trafi mi się na dłużej
-------------------------------------------
le-ch@o2.pl; gg5838058

Odpowiedz
#12
a ja mam śpiworek Laufmy z Micro. I z woda sobioe radzi lepiej niż mój yetiszon poprzedni. I to zdecydowanie. Poza tym Micro jest lżejszy niż pertex. I zdecydowanie mniej sie drze. Stary yetiszon w szwach mi sie rozsedł po 3 sezonkach
-------------------------------------------
korek

Odpowiedz
#13
korek,
Mikro Polyamid moze i jest lżejszy ale np. o 1g/m2 od Pertexu Microlight i 9g od Pertexu Classic. Przyznasz że to tyle co nic i ma niewielkie znaczenie.

Odpowiedz
#14
Mam już pierwsze porównanie (vide mój post z 2006-04-06 16:17:10). Spałem niedawno w barentsie, praktycznie w identycznych warunkach (zamiast mżawki padał mokry śnieg - w namiocie było +0,5C) i rano nie widziałem żadnych niepokojących objawów. Jedyne zawilgocenie powierzchniowe pojawiło się wokół zaciągniętego otworu, ale to normalne.
Dodam jeszcze że firma GE przysłała mi gratis zestaw naprawczy (torebka z puchem oraz dwa duże kawałki materiału, z większą i mniejszą kratką rip-stopu), ponieważ przypaliłem w debiucie barentsa :-P ...

Odpowiedz
#15
OT

raffi co ci ten barents zrobił że go przypalać musiałeś...
Pewnie niechciał sie przyznać jakie ma ektremum i dopiero tortura wymusiłeś... ;-)

Odpowiedz
#16
OT
:-) - to było w Nowy Rok, po pierwsze gotowałem pierwszy raz w namiocie, po drugie byłem nierozbudzony, po trzecie 750-tka jest bardziej mięsista od dotychczasowej mojej 300-tki, więc się rozjeżdżała po całym namiocie ... wieczorem ją upilnowałem, a rano już nie,
nauka na właśnych błędach kosztuje, niestety :-/

Odpowiedz
#17
Hmm... rafii - po pierwszej nocy w barentsie tez bylem zadowolony... niestety czas zweryfikował moje poglądy- po jednej wilgotnej nocy , potem zapakowaniu spiwora w worek kompresyjny -druga noc juz nie jest tak sielankowa...trzecia ,to juz sen w czymś- co było kiedys puszystym spiowrem ... oczywiscie jesli jest szansa chocby na godzinke przesuszenia spiwora problem praktycznie znika, co do wykonania i puchu nie mam żadnych zastrzeżen.

Odpowiedz
#18
Dzięki. Czytałem wszystko, co znalazłem w necie przed zakupem o GE.
Długo się zastanawiałem, ... i popełniłem błąd. Poszedłem do sklepu (Grappa), gdzie ten niedobry sprzedawca vick ;-) sprzedał mi ten kiepski towar - barentsa (piję do wątku o sprzedawcach, żebyś nie pomyślał że do Ciebie).

A na poważnie - mam swoją teorię na temat wilgoci na biwaku i chcę ją sprawdzić. Na razie jest tak ciepło, że ciężko będzie (w Gorcach spałem w Boulder 300).
-------------------------------------------
dzień się wydłuża :-)

Odpowiedz
#19
hehe.Śpiworek o zawartości 1100 puchu to typowa ostra zima a nie mokry śnieg i padajacy deszcz!!!!Ja mam od roku GE 1100 spałem w namiocie komodo na zewnatrz było - 22.Było cieplutko.Więc jak na razie polecam

Odpowiedz


Skocz do: