To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Rabaty - zasady
#1
mam pytanko odnosnie przyznawania rabatów w sklepach ze sprzetem turystycznym ( i w sumie nie tylko tam).

Np. Ide sobie do sklepu ze sprzetem turystycznym. Wybieram buty za 399 zł. Ogladam, przymierzam, dyskutuje na ich temat. I decyduje sie na zakup poczym zadaje pytanie sprzedawcy. Czy mam szanse uzyskac jakis rabat.
I pytanie : Jakie mam szanse ?

Czy jesli np. powiem że za ten rabat zakupie impregnant (ewnetualnie dołoze jak zabraknie) lub skarpety to czy w ten sposob uzyskam jakby wiekszą szanse.

Wiem ze to zalezy w duzej mierze od sprzedawcy , ale jaka jest wasza opinia i doswiadczenie w tej dziedzinie.

Rabaty uzyskuje sie takze z rózengo rodzaju kart (np. Euro 26) ale czy i bez jest szasna dogadania się (slyszałem ze mozna targowac się, i nie koniecznie na targu, aukcjach ale w sklepach firmowych)
-------------------------------------------
:)

Odpowiedz
#2
jp pewnie że masz i pewnie że nie masz, zależy do jakiego idziesz sklepu, jak podejmujesz rozmowę, jaki humor ma sprzedawca/wczyni, za ile chcesz zrobić zakupy etc etc. Próbuj a się dowiesz.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#3
Z doświadczenia wiem, że to zalezy jaka siec i jaki sklep. Maks, go sport, intersport zapomnij, nie ma dyskusji, choc z rzadka tam już zachodze W sklepach typu skalnik wrocławski to zalezy. czasem za piekne oczy 5%,+ 5% za karte skalnika co ma prawie każdy wrocławianin, +5% za rzeczową rozmowę ze spzredawca i krecenie nosem, zawsze mam tam 10% rabatu, a czasem jak sa warunki sprzyjające więcej.
Natomiast wielokrotnie w HiM jestem swiadkiem rabatów uznaniowych. Po prostu jest cena, ktos kręci nosem i spzredawca obniża. Normalny chwyt marketingowy który każdy spzredawca może ale nie musi zastosowac jak mniemam a od kupujacego zalezy czy pula procentów poleci w dół. Często jak zapomne kart rabatowej to wierzą na słowo że mam taki i taki rabat u nich zawsze. A juz nie wspomne jak robilem zakupy na telefon wrocław - szczecin. Ja we wrocławiu a w szczecinie kupował w sklepie HM mój kolega, i co, krótka i grzeczna rozmowa przez tel i zamiast 1000 zł za buty, kurtke i cos tam jeszcze 800 wyszło:)

Rozmiawiaj, pytaj, dociekaj, bądź miły, zadawj pytania, pokręc nosem - na pewno coś ugrasz.

-------------------------------------------
gumibear@ngt.pl

Odpowiedz
#4
Ciekawy wątek z tego moze wyjść. Strzeżcie sie sprzedawcy bo odkryjemy tutaj wszystkie chwyty jak Was podejść:)
-------------------------------------------
gumibear@ngt.pl

Odpowiedz
#5
to zalezy od sklepu, niektórze sa bardzo zasadnicze w tej kwestii np. horyzont gdzie rabat dostajesz bodajże jak twoje zakupy przekroczą 1000zł a w innych sklepach pytasz o rabat a sprzedawca sprawdza w kompie ile moze ci dać i daje ci go i nie ma już targowania dalej np.Alpin w Poznaniu a czasem można po prostu sie potargować

Odpowiedz
#6
W każdym sklepie dadza 4% rabatu:
''a czy dałby mi pan rabat jakbym zapłacił gotówka zamiast kartą??''
(na kaske z polcarda etc sprzedawcy czekaja miesiąć i płacą haracz w wysokości owych 4 %)

Odpowiedz
#7
w Turystyce i Sport w Krakowie ugrać można całkiem niezłe sumki. Będąc tam pierwszy raz kupiłem Cave Małacha za 250 zł a stał po 300, a niejednokrotnie przemiła sprzedawczyni oferuje w ''międzyczasie'' jakiejś rozmowy że na tej kurtce to może spuścić z 40 złotych, na tych spodniach 60...w Polarsporcie trudno, w Cerro Torre też ciężko z tym idzie, ewentualnie w Wierchach można próbować, w MountX, no i w Eksplo.
Uśmiechać się i gadać do rzeczy, a na pewno coś się utarguje :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#8
...no bo widzicie... z tej drugiej strony nie wygląda to już tak rózowo...
W sklepach specjalistycznych gdzie oferuje się drogi sprzęt jest on równiez drogi w zakupie, przez co zysk sklepu nie jest wielki, dlatego jak przychodzi klient i od progu krzyczy, że on tu coś kupi jak dostanie zniżkę 10%, bo w HiM czy innym Maksie dostał... to ja z takimi nie rozmawiam.
Przebicia cenowe uwidaczniają się na tzw. wyprzedażach - jak HiM opuszcza ceny nawet o 70%, to znaczy, że ma ponad 230% marży co w sklepach specjalistycznych się nie zdaża :(
Prawda jest taka, ze sklep może dać zniżkę ok 5% w sumie bez większego bólu, jednak lepiej dać tę zniżkę osobie która wróci (patrz stały klient) a nie osobie z ulicy, która przyszla kupić coś i nie wyjdzie zanim nie utarguje.
Oczywiście są też sytuacje gdzie można jeszcze coś uszczknąć - jednak tak jak pisał gumi trzeba to przeliczyć czy potem na rachunki sklepu wystarczy... :)
-------------------------------------------
GRAPPA.PL sklep firmowy Deuter i Pajak w Krakowie

Odpowiedz
#9
W Horyzoncie honorują nie tylko firmowe patrz własne karty stałego klienta lecz także innych sklepów. Tak przynajmniej jest we Wrocku. Poza tym karta PTTK uprawnia do zniżek w Horyzoncie, HiM, Skalniku jeśli mnie pamięc nie myli. Vick dobrze powiedziałeś znaczy napisałeś:):)nie można wkraczać do sklepu i od razu wołać o rabat jednoznacznie sugerując, że od jego udzielenia czy też nieudzielenia zależy nasz zakup bądż nie.
Czasem sieci robią tez większe wyprzedaże. Pmiętam np w zeszłym roku Horyzont miał 20%obniżki na produkty Milo oraz Alvika. Także na samym polarku ''wychodziło'' 50PLN:):)
-------------------------------------------
Góry są jak kobieta

Odpowiedz
#10
sasq - (na kaske z polcarda etc sprzedawcy czekaja miesiąć i płacą haracz w wysokości owych 4 %)

To jak z anegdotą o kradzieży roweru w Moskwie. Ukradli nie na Placu Czerwonym w Moskwie, tylko w Petersburgu, nie rower, tylko zegarek.

Identycznie z kartami płatnicznymi. Żyjesz w XXI wieku gdzie pieniądz musi pracować. Dlatego na kasę z kart płatniczych nie czeka się miesiąc tylko dzień lub dwa, nie płąci się 4% tylko ok połowę mniej.
-------------------------------------------
Korekta

Odpowiedz
#11
Korekta - robiłem zakupy w Skalniku jeleniogórskim i wyciągnąłem kartę, na co sprzedawca powiedział, że da mi dodatkową zniżkę 5% jeśli zapłacę gotówką. bo tyle płacą za sprzedaż kartą :).

A co do rabatów - robię od lat zakupy w jednym sklepie i dzięki dobrym stosunkom z obsługą, częstym wizytom w celach ''poplotkowania'' ;), odpowiedniej dawce lizusostwa i negocjacji mam dobrą zniżkę. Podstawa to być stałym klientem :)

Odpowiedz
#12
% bankowy z tego co się orientuję zależy od banku jaki obsługuje dane urządzonko do kart płatniczych :)
ale jest to coś rzędu 2-5%
-------------------------------------------
klukas@poczta.onet.pl gg: 404085

Odpowiedz
#13
Łużun - dodatkową zniżkę 5% jeśli zapłacę gotówką. bo tyle płacą za sprzedaż kartą :).

Dlaczego miałby płącić 5% jeżeli norma na w Polsce to ok 2%? Każda cyfra po przecinku jest istotna, więc różnica 150% jest niemożliwa.
Polecam pogooglać lub spojrzeć np na linka.
-------------------------------------------
Korekta

Odpowiedz
#14
Korekta- nie wiem skąd sie urwaleś, ale w tym kraju wszystko jest mozliwe...np. autobus pks zakopane - na rozkładzie odjazdy z 4 stanowiska- od 1,5 roku odjezdzajacy z stanowiska 8...jkjp
-------------------------------------------
nie na temat -do kasacji

Odpowiedz
#15
to nie wiedziałeś ?? wszyscy wiedzieli że odjeżdza z 8 a Ty nie ?

Odpowiedz
#16
Podstawowa zasada jak chcemy miec znizke to najpierw wybieramy namiot/plecak/spiwor ktory chcemy kupic a pozniej zaczynamy marudzic i sprzedawca zaproponuje nam lepsza cene :) Jezeli zaczniemy od pytania ile mozemy miec rabatu na kazda rzecz w sklepie to na 99% procent sprzedawca powie ze 0 albo zacznie gadac o znizkach dla TOPR, GOPR i dla przewodnikow gorskich :) acha i nie ma co liczyc na rabat przy zakupie kubka termicznego za 30zl :)

Rabaty w Krakowie dla przecietnego czlowieka (to taki czlowiek ktory nie ma znajomych sprzedawcow, zadnych kart stalego klienta, nie ma wujka w TOPR itp) sprawdzone w ciagu ostatnich 7 dni:

maks (carrefour zakopianka)- nie daja rabatow ceny wysokie lepiej od razu wybrac sie do innego sklepu

decathlon (obok carrefoura)- moze i jest szansa na rabat ale nie mialem okazji przetestowac bo nikt z obslugi sie mna nie zainteresowal chociaz spedzilem tam pol godziny przy stoisku z plecakami (w promocji maja tylko plecaki deutera sundance 55+10 damskie przecenione na 270zl szkoda ze to model pozakatalogowy)
hi-mountain (geant, zyblikiewicza)- rabaty chyba na wszystko i czesto spore szkoda tylko ze wybor slaby (oni zawsze czekaja na towar :) ale podejscie do kupujacego wzorowe jak rozszerza oferte o kilka dobrych firm to moga odebrac troche klientow krakowskim sklepom
grappa (dajwor)- rabaty w/g tabelki na stronce obsluga mila ale nieustepliwa :) do konca marca znizka 7% bardzo atrakcyjna oferta dla niesmialych klientow (nie kazdy ma odwage negocjowac ceny i zwykle placi wiecej niz inni za to samo) sklep bardzo fajny wybor duzy ale raczej nie bede tam zagladal wiecej :)
janmar (grodzka)- no tutaj rabat ponad 10% jest bardzo realny (zalezy z ktorym sprzedawca rozmawiamy, jaki ma humor w danym dniu i ile chcemy wydac :)) bede tutaj czesciej zagladal

jeszcze mam przetestowac polarsport, sklep na kalwaryjskiej (turystyka i sport?) i sklep podroznika, nastapi to w najblizszych dniach jak ktos bedzie zainteresowany to podam efekty moich badan :)
-------------------------------------------
<marudzacy klient> :)

Odpowiedz
#17
w decathlonie mozna dostac rabat przy wiekszych zakupach, nie dotyczy to produktow przecenionych, promocyjnych i niebieskich. Trzeba negocjowac z kierownikiem zmiany - on ustala czy nalezy nam sie rabat i w jakiej wysokosci.

Odpowiedz
#18
z Polarsportem to bywa różnie - ceny w sklepie różnią się nieraz od tych na stronie internetowej, warto to śledzić, bo jak powiedziałem w sklepie że jak to jest - na stronie coś ma cenę 145 zł a tu widzę na metce 160, to jednak sprzedali mi za 145 ... karta stałego klienta z rabatem 5%, ale np. jak ostatnio kupowałem namiot to rabatu było tylko 3% ..., no i jeśli coś jest już niby przecenione to rabatu już się nie dostanie. Karty nie trzeba pokazywać, wystarczy się zapytać czy będzie rabat na kartę.

Odpowiedz
#19
z tego co wiem większośc sklepów ma 30% marże. To wiem z Horyzontu gdzie nabywałem sprzęt po znajmosci z hurtowni. I wiem ze 30 % mają marże . Wiec chyba jest mozliwosc jakiego manewru. A po za tym w prawie konsumenta jest npiasne ze mozemy sie targowac. O ile to nie dotyczy kart..
No faktem jest ze nie wchodzisz do sklepu i na gorąco zarzucasz sprzedawce czy dosatne jakis rabat. Mysle ze to... musi nastapic gdy juz jestem prawie zdecywaony. Wtedy pytam o rabat. Tylko nie wiem czy np. jest etyczne powiedziec ze jak tu nie uzyskam to pojde do konkurencji bo akurat mają ten sam model. To moze u nich mi sie uda.... Ja bym się na to nie odwazył. Bo raczej w jakis sposob nie szanuje sprzedawcy. chyba ze widze ze z góry jest np. nie miły. I robi łaske ze wogole robie tutaj jakis zakup.
Tak moze bc w komercyjnych sklepach. Jak chocby w Tomasie. Albo tam gdzie nie liczy sie jakos tylko cena i moda.
-------------------------------------------
<:>

Odpowiedz
#20
~storm - może i grappa ma ''sztywną'' tabelkę rabatową, ale nie musisz liczyć, jak w Janmarze, na dobry humor sprzedawcy, ponadto stali klienci mogą liczyć na mniej sztywne zasady - nie dostałem rabatu przy pierwszym zakupie, ale potem było dużo lepiej - sami zaproponowali znizkę (po plecaku kupowałem kurtke). Czasem można tez trafić na jednodniowe promocje - zjazd cenowy o 15-20%, tyle, ze nigdy nie przewidzisz czego to będzie dotyczyło ;)) A ostatnio, w ramach żartu, targowaliśmy się o złotówke - 17% rabatu!!! i udało się. Co do temtu wójka - toż to oszustwo, a jak Ci już proponowałem w innym wątku - 5% dostajesz kupując przez net i płacąc przelewem.
-------------------------------------------
Tomcio

Odpowiedz


Skocz do: