To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Vaude Asymmetric
#1
Bardzo proszę użytkowników (i nie tylko) tego plecaka, których na Forum jest kilku, o opinie. Wszystko co na ten temat jest na ngt już przeczytałem. Będę wdzięczny za kolejne spostrzeżenie.

Odpowiedz
#2
Mam wersję 50 l. Lekki, perfekcyjnie wykonany, bardzo dobrze leży i ma ładny kolor:) Sprawdza się podczas wspinania (ferraty), prawie można zapomnieć, że coś wisi na plecach. Sporo możwliości troczenia gratów, wewnątrz wodoszczelna plastikowa kieszeń (odpinana) na mapę lub dokumenty. Szczerze mówiąc nie znajduję żadnych minusów...

zdrówka
-------------------------------------------
Tomaszek

Odpowiedz
#3
miałem vaude Magic Rock 38 (wersja jednokomorowa) - świetnie zaprojektowany i w całości z Cordury. Moim zdaniem klapa (czapka) - majstersztyk

Odpowiedz
#4
Tomisiek> ''Sporo możwliości troczenia'' a mnie właśnie trochę martwi że plecak ma tylko takie delikatne gumki. Nie wiem jak bym mógł przytroczyć rakiety, bo czekan czy kijki da radę.

Odpowiedz
#5
no własnie, jak widzę na stronie Vaude, chyba model został trochę zmieniony, u mnie nie ma gumek tylko porządne pętle z taśmy - na dwie dziaby na przykład. Kupowałem chyba w 2004, w sklepie HiMountain.

zdrówka
-------------------------------------------
Tomaszek

Odpowiedz
#6
Cóż - już to gdzies tu na forum pisałem - poza zaletami jakie wymienił Tomisiek (a które potwierdzam) ja znalazłem kilka minusów.
Za krótkie troki po bokach (zwłaszcza górne), dolne troki nierozpinane na klamrę tylko zaciągane, klapa wszyta na stałe (to jest ogromny minus) przez co komin staje się bezużyteczny, regulacja systemu nosnego jest niewygodna, ale jak raz wyregulujesz - nie ma potrzeby poprawiać, brak kieszeni bocznych (skrzelowe mogły by być) ale podobno w modelu z roku 2005 poprawiono to.
Ja tez mam go zdaje się od 2004 lub 2003 roku, ale u mnie są gumki zamiast taśm (ale do troczenia kijów starcza.) i nie mam tej wewnętrznej odpinanej kieszeni.
Model, który posiadam to 40L
-------------------------------------------
www.doczu.tk

Odpowiedz
#7
modele 2006 już nie są z Cordury :(
Nie wie ktoś gdzie można kupić Asymmetrica 40?

Odpowiedz
#8
Mają być od kwietnia w sieci HiM.
Asymmetric chyba nigdy nie był z Cordury.

Odpowiedz
#9
Dokładnie - ja nie widziałem Asymmetrica z Cordury
-------------------------------------------
www.doczu.tk

Odpowiedz
#10
Mam asymmetrica 40 model 2005 z bocznymi kieszeniami skrzelowymi. no i potwierdzam że plecak jest bardzo przyzwoity, jednak na pewno wady opisane przez Doczu maja miejsce no ale coz kupujac go widzialem ze ma takie a nie inne boczne troki oraz ze nie ma regulowanej klapy.Wg mnie ma bardzo dobry system nosny szczegolnie ze jest on regulowany co w plecakach o takim litrażu nie jest normą, a plecy sa calkowicie usztywnione przez co nic nie jest ich w stanie wypchnac czy zdeformować. Jak dla mnie nosi sie go rewelacyjnie.
A co do mocowania rakiet snieżnych to doszyłem do bocznych paskow kompresyjnych szerokie troki przebiegajace przez front plecaka cos jak w plecaku Pajak Extreme i sprawdza sie to nie tylko do przenoszenia rakiet ale teraz mozna przytroczyc wszystko co potrzene a moze byc na zewnatrz tzn np namiot czy karimatę.

Odpowiedz
#11
świetny plecak, jedynie co mi przeszkadza to za krótkie boczne troki - miałem problem z przypięciem karimaty - warto zainwestować w dodatkowe paski

Odpowiedz
#12
No to teraz ja. Kupiłem ten placak (50 l) zachęcony pozytywnymi opiniami na forum. Po kilku wyjazdach stwierdziłem, że system nośny nie jest zbyt wygodny. Właściwie to pas biodrowy jest za mało sztywny i, przy w pełni napakowanym plecaku, nie przenosił obciążeń na biodra. Sprzedałem go koleżance (niższego wzrostu, ja mam ok. 175) i wydaje się, że lepiej na niej leży (nie pytałem o wygodę). Chłopak koleżanki miał go na jednym wypadzie i sam z siebie powiedział, że jest mało wygodny w porównaniu do 70 l Treksporta (też go mam i mam podobne zdanie). Ogólnie plecak nieźle wykonany, ale u mnie się nie sprawdził.

Odpowiedz
#13
Odkopuje temat.
Stygus Ty z takim workiem biegasz?
-------------------------------------------
PRS z PKP

Odpowiedz
#14
ja biegam z nowszym 52+8 - vaude dosyć często odświeża wersje plecaków, mam go od krótkiego czasu ale jest dosyć wygodny i pojemny - dużym plusem jest frontowe otwarcie - jak w walizkach, można dostać się do wnętrza nie grzebiąc od góry.
Mogę potwierdzić że pas biodrowy nie jest jakoś mocno usztywniony ale utrzymuje spory ciężar, co do systemu nośnego to trzeba się trochę pobawić z ustawieniami by idealnie pasował, jutro porobię zdjęcia co i jak
-------------------------------------------
sprzedawca HiMa Rzeszów

Doradca ds. sklepu internetowego Mammut Polska, absolwent Turystyki i Rekreacji
Odpowiedz


Skocz do: