To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Laken termos 0.8l
#1
OPIS PRODUKTU:

Termos ze stali nierdzewnej o pojemności 0,8l.
W zestawie 2 korki (z przyciskiem rozszczelniającym i zwykły odkręcany).
Warstwa antypoślizgowa w wybranym kolorze.
Kolory: czerwony, czarny, niebieski, stalowy.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
23-01-2006, 07:27

Producent podaje: \'Zachowują temperaturę płynów ponad 24h.
Termosy o wysokiej jakości, ze stali nierdzewnej.\'
Nieprawda, już po 8-9 godzinach spaceru w temperaturach na plusie, przy rozgrzanym wcześniej termosie (zanim wlałem herbatę rozgrzewałem go wrzątkiem ok 5min), wyraźnie traci temperaturę. W porównaniu z Colemanem (tańszym!) nie ma najmniejszych szans.
Zaraz po wlaniu wrzątku czuć, że ciepło ucieka górą, która robi się nie ciepła jak normalnie w termosie ale gorąca!!!
Powłoka antypoślizgowa mało wrażliwa na zadrapania.
Jedynym plusem są małe rozmiary i 2 korki w zestawie (z przyciskiem i bez).
Ogólnie rzecz biorąc hiszpanie nie potrafią zrobić termosu. Polecam Colemana, któego także używam, jednocześnie, więc widzę różnicę. Jedyną wadą Colemana są duuuże wymiary.
hiszpański niewypał kosztuje 90-95zł za 0,8.może trafiłem na flerny egzemplarz ale mimo wszystko ...wstyd senior. Wstyd...




Odpowiedz
#2
DATA RECENZJI:
03-12-2010, 20:29

NIE POLECAM !!!

Z przykrością stwierdzam, że termos nie trzyma temperatury. Rok temu stałem się posiadaczem termosu Laken 1L koloru niebieskiego. Przed zakupem doradzałem się w paru sklepach o opinie na temat tego produktu, które były pozytywne. Również na forach wyczytałem przychylne opinie. Niestety termosy nie trzymał temperatury. Po 4h woda była raczej ŚREDNIO ciepła, a używałem go wiosną w samochodzie. Reklamowałem termos. Producent reklamację przyjął i otrzymałem nowy termos. Mówię zdarza się wybrakowany produkt nawet najlepszym firmą.
Niestety drugi termos zachowywał się podobnie, również nie trzymał temperatury. Nawet znajomi, którym pożyczyłem termos na weekendowy wyjazd, stwierdzili, że jest coś nie tak. Między czasie kupiłem sobie w pobliskim markecie drugi termos na herbatę. Tym razem plastykowo-szklany w cenie 29,99 który nawet następnego dnia pozwala napić się w miarę ciepłym napojem. Woda z Lakena jest po tym samym czasie jest już zimna.
Reklamowałem termos ponownie i stwierdziłem, że chce zwrot gotówki. Tym razem niestety nie uznano reklamacji twierdząc, że termos trzyma rewelacyjnie temperaturę.
Pani w sklepie przyjmująca reklamację, powiedziała w zaufaniu, że już nie zamawia tych termosów bo było więcej podobnych reklamacji. Szkoda, że powiedziała to dopiero teraz.
Jeśli firma Laken miała wyrobioną opinię to z przykrością stwierdzam, że chyba pogorszyła jakość swoich produktów.



Odpowiedz
#3
DATA RECENZJI:
27-03-2011, 14:00

Również nie polecam a wręcz stanowczo odradzam . Termos kupiłem jako jeden z lepszych dostępnych w sklepach i przy pierwszym użyciu cały termos zrobił się gorący co oczywiście oznacza że jest po termosie . Oddałem go do reklamacji , załatwili wszystko ok po tygodniu miałem nowy termos . Nowy niestety okazał się niewiele lepszy , słabo trzymał ciepło a kilka dni temu gdy chciałem go umyć historia się powtórzyła , termos zrobił się gorący . To jest zwykłe badziewie , nie warte nawet 10 zł



Odpowiedz
#4
Zakup tego termosu nie należał do udanych. Po 3 miesiącach zepsuł się korek (ten bez przycisku) i ciekły z niego napoje. Oddałem termos do reklamacji niestety wymienili mi korek ale nie ten, co trzeba (z przyciskiem). Wymienili nowy nieużywany korek na nowy. Oddałem ponownie do reklamacji, ale tym razem stwierdzili, że wszystko jest w porządku, ba nawet dokonywali prób. Zgodziłbym się z nimi, bo faktycznie korek trzymała, ale tylko przy zimnych napojach. Niestety przy wlaniu wrzątku wszystko ciekło, co nie należy do przyjemności. Dałem za wygraną i teraz stosuję ten termos tylko z korkiem z przyciskiem. Co do termiki, to również uważam, że nie jest dobra. Po całym dniu 12h napoje są letnie, gdy znajomy w Colemanie ma wrzątek. Następnym razem na pewno kupię Colemana i cieszy mnie to, że nie ma w nich tych dziwnych udogodnień w postaci korka z przyciskiem.
Na dzień dzisiejszy – duży minus.
Ps. farba anty poślizgowa po 2 latach użytkowania prawie odpadła w całości.

-------------------------------------------
FIL

Odpowiedz
#5
fil - to moze dodaj ta opinie do recenzji produktu?

Odpowiedz
#6
tylko coleman! lakena oddam mamie do kawy. choćby to-wczoraj o 23 zostawiłem herbate w termosie pokoju gdzie jest 19stopni i rano o 8 była letnia. syf i ubóstwo jak na taką cenę to chińskie z marketu wolę. kupiłem go używająć wcześniej colemana- zaryzykowałem i żałuję wydanych pieniędzy. stanowczo odradzam.nie wiem jak inne produkty tej firm, ale ten zakup był najbardziej frajerski jaki mi się zdarzył.
-------------------------------------------
luk

Odpowiedz
#7
do testera 1; ale porownales termos 0,8 lit z jakims wiekszym colemana (tak sam napisales czyli nie do konca to poprawne zestawienie) . Tylko tej samej pojemnosci jest sens porownywac. Nie sprzedajemy ani lakena ani colemana :) zeby nie bylo :)
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#8
myślę że 1l a 0,8l to nie jest różnica która powoduje, że jeden termos trzyma 24h a dugi 10h. nie jet tak?
-------------------------------------------
luk

Odpowiedz
#9
jeśli ktoś kupił już lakena i jest już 'po ptokach' to w sumie mogę pocieszyć: zajmuje mało miejsca w plecaku - można z powodzeniem nosic zmine napoje latem. albo tak jak mówię dać mamie do pracy żeby mogła poszpanować okładką antypoślizgową (ale! jak pisze ~FIL tylko pierwsze 2 lata bo potem odpada:P)
-------------------------------------------
luk

Odpowiedz
#10
Mam termos Lakena. Generalnie zrobił mnie w jajo: miałam zadanie bojowe przetestować go, więc luchnęłam wrzącej wody i po 24 godzinach sprawdziłam - wciąż była gorąca. Nabrałam entuzjazmu, termos towarzyszył mi w górach i tu nastąpiła przykra niespodzianka: gorąca herbata po kilku godzinach (ok. 4) była już tylko ciepła! Picie wrzącej wody w trakcie wędrówki nie bardzo mi odpowiada, muszę mieć herbatę z cytryną - ergo: Laken stanowczo odpada.
Btw, korek z przyciskiem też cieknie... :(
-------------------------------------------
Pozdrawiam, Ash

Odpowiedz
#11
Ash
herbata stygnie ,woda nie ?

Odpowiedz
#12
Kaikow, dokładnie tak - nie rozumiem tego zjawiska. Ale być może termos po prostu przy pierwszym użyciu trzymał ciepło i nie miała na to wpływu jego zawartość (którą akurat za pierwszym razem była wrząca woda). Po tym jak się rozczarowałam stygnącą herbatą, wody już nie nalewałam - mogę spróbować, zobaczymy co będzie...
-------------------------------------------
Pozdrawiam, Ash

Odpowiedz
#13
wolę studzić wrzątek po 4h niż wściekać się ze herbata po 10h jest już letnia. poza tym gorącego kubka sobie z takiego termosu nie zalejesz
-------------------------------------------
luk

Odpowiedz
#14
a co do zawodu jakiego doznałeś Ash to chyba nie ma w tym czarów ;) nie jestem fizykiem ale mysle ze termos się rozszczelni po prostu
i niestety może się rozszczelniać dalej.
pzdr
-------------------------------------------
luk

Odpowiedz
#15
Zimbabwe - tego sie obawiałam właśnie.. ale wolę wierzyć w czary ;) ignorance is bliss ;)
-------------------------------------------
Pozdrawiam, Ash

Odpowiedz
#16
Ash- ja chyba też zacznę ;) we wszystkim trzeba znajdować dobre rzeczy:i tu uwaga ogłaszam konkurs na pozytywne cechy lakena!
mnie się laken podoba bo jest czarny :) !!!

-------------------------------------------
luk

Odpowiedz
#17
Mnie się mój podoba, bo jest srebrny ;) i nie ma na nim żadnej farby, która by miała odpaść :)
-------------------------------------------
Pozdrawiam, Ash

Odpowiedz
#18
Ash jesteś skromny bardzo. :P jeśli farba odpada to widać że termos używany, żeś jest zaawansowany wędrowiec, wiesz:) myślę że odpadająca farba to full szpan. dżezy i cool. można pod po podciągnąć cieknący korek. napotkanej w schronisku dziewczynie mówisz: ''wiesz mała zaczął cieknąć na Eigerze, na ostatnim wyciągu. w himalajach było ok. nie wiem dlaczego na Eigerze'' :) uważam że termosy LAKEN to podstawa zawierania znajomości a nawet związków! To dobry początek fachowej dyskusji np na temat różnic w oddawaniu ciepła herbaty i zwykłej wody. ;) (a tak na serio to wprowadzajmy ANTYSZPAN w schroniskach!)
-------------------------------------------
luk

Odpowiedz
#19
o kurka!ASH czy powinienem napisać skromny czy skromna?? jeśli jesteś kobietą to najmocniej przepraszam! a jeśl facetem to jakoś sobie dasz adę;)

ps. czarny nie świeci w oczy a srebrny świeci:)))) 1:0
-------------------------------------------
luk

Odpowiedz
#20
ok ja tez sie chce pobawic....
moze to ze fajnie wyglada ??:P
-------------------------------------------
GG 4635266

Odpowiedz


Skocz do: