To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Śpiwory] Husky
#1
Witam. Mam pytanie dotyczące KONKRETNEJ marki śpiworów - mianowicie HUSKY. Chodzi mi o takie modele syntetykow jak Annapurna, czy Emotion extreme. Uzywal ktos w/w? Jak sie sprawuja?

POzdrawiam!

Odpowiedz
#2
poszukaj w postach, ale zresztą tam nic nie znajdziesz, bo już kiedyś rzuciłem identyczny temat i okazało się że nikt nie zakupił ani nawet nie widział żadnego śpiworka tej firmy.

pozdrawiam
-------------------------------------------
Si vis pacem para bellum

Odpowiedz
#3
Oki dzieki. Jest fajna promocja w jednym sklepie internet. No ale sam juz nie wiem na co postawic, syntetyk czy puch. Podobno puch sprawia duzo problemow (wilgoc, zbijanie sie, potrzeba regeneracji...).

Odpowiedz
#4
Oczywiście że, o puch trzeba dbać (uważać na zamoczenie, wystawić na słonko jeśli tylko się da) bo to sama natura, a cieszył się będziesz o wiele dłużej niż syntetykiem, jeśli zachowasz te zasady. Regeneracja - może po 10 latach? ale nie przypuszczam.

Odpowiedz
#5
jak syntetyk to rozważ firmy o których wspomniano w temacie >Śpiwór syntetyczny zimowy< choć na pewno juz to zrobiłeś/aś. Jak puch to zajrzyj do archiwum i gdzieś tam powinno być (bodajże w temacie >śpiwory zimowe (pod namiot)< sporo o puchu i syntetykach...
-------------------------------------------
Si vis pacem para bellum

Odpowiedz
#6
Dzięki wielkie. Dam znać co wybrałem :)

Odpowiedz
#7
Tylko czasem nie traktuj tych temperatur komfortowych Husky-ego za prawdziwe. Dodaj jakieś 10st.
Powodzenia

Odpowiedz
#8
Wiem wiem. Jezeli bede kupowac syntetyka to jednak Carinthie. Duzo osob poleca - temp. nie zanizane.

Odpowiedz
#9
a masz jakiś upatrzony model ?

-------------------------------------------
Si vis pacem para bellum

Odpowiedz
#10
Lite 1300 jednak - kosztowal mnie 369zl. Wazy 1650g.

Odpowiedz
#11
Witam. Czy cos sie w temacie spiworow Huskyego zmienilo? Jest ktos kto mial je okazje sprawdzic?
Czekam na opinie.

Odpowiedz
#12
Jak ma sie sprawa ze śpiworem HUSKY MONTI?
waga: 1820
komfort/krytyk : -5/-11

ktoś może potwierdzić / zaprzeczyć?
cokolwiek

moge go miec za 170zł

Odpowiedz
#13
Za taką cenę ja bym brał oczywiście jako trzysezonowy :)
-------------------------------------------
...

Odpowiedz
#14
Lepiej HUSKY MONTI za te 170 czy rzucic jeszcze 20 i mieć Hannah Bivak II za 190?

Czy wogóle jest jakaś różnica oprócz metki i tego że na jednej pisze -11 a na drugiej -15 jako temperatura krytyczna?

Odpowiedz
#15
tą temperatura wogóle się nie sugeruj, patrz na komfort
porównywać temp w śpiworach możesz, jeżeli obydwoje producentów gwarantuje wynik zgodnie z normą EN, w innych przypadkach to są zwykle tylko pobożne życzenia producentów
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#16
No okej. ale jak mam sprawdzić komfort w śpiworze bez spania w nim czy czegokolwiek. dodam, że śpiwór kupie wysyłkowo.

Czy Husky ---> i <--- Hannah gwarantują wynik zgodny z normą ''EN'' - cokolwiek oznacza ta norma?

Jeśli nie to który mam wybać - wybór należy do was

Odpowiedz
#17
nie, wybór należy od Ciebie, bo to Ty będziesz spał w śpiworze
czy ci producenci podają parametry zgodnie z normą sprawdź na ich stronie albo zadzwoń do sklepu/dystrybutora
husky bym odradzał z racji na fatalne podejście polskiego dystrybutora do klienta, wielomiesięczne rozpatrywanie reklamacji, itd.
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#18
~rumcajs
Wrzucisz na forum jakieś szczegóły?
Osobiste przeżycia;)?
pozdr#braav
-------------------------------------------
...ktoś mnie skazał na wieczną wędrówkę...

Odpowiedz
#19
niestety
czekam na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy
wtedy dokładnie opiszę
teraz mogę napisać, że reklamacja jest załatwiana (nie przez sklep, a dystrybutora) od października zeszłego roku, ciągle ściemniają i mówią co innego przy każdym kontakcie z nimi
i nie jestem pierwszym przypadkiem
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#20

Krystian napisał:
No okej. ale jak mam sprawdzić komfort w śpiworze bez spania w nim czy czegokolwiek. dodam, że śpiwór kupie wysyłkowo.

Czy Husky ---> i <--- Hannah gwarantują wynik zgodny z normą ''EN'' - cokolwiek oznacza ta norma?

Jeśli nie to który mam wybać - wybór należy do was

Najprościej patrząc na wagę całkowitą śpiwora w stosunku do jakości wypełnienia, choć i tak to będzie tylko w przybliżeniu. Ten Haski wg. tego powinien mieć Tlim ok. -4/-5st.

Obie firmy z tego co pamiętam nic na temat badań laboratoryjnych zgodnych z normą EN 13537 nie piszą.

Jeśli Husky stwarza problemy z gwarancją to lepiej daj sobie z nim spokój. Pod tym względem Hannah jest lepszy i nie przekłamuje z temperaturami aż tak bardzo, wyglądają one na zgodne z rzeczywistością i normą EN... Nie wspomnę o wielu zadowolonych użytkownikach. Bivak II robi naprawdę dobre wrażenie.



Odpowiedz


Skocz do: