To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Primus Micro
#1
OPIS PRODUKTU:

Typ - gaz|n|
Waga - 101 gram |n|
Moc - 2800W / 10 000 BTU |n|
Wymiary - 105 x 70 mm |n|
Czas gotowania 1 litra wody - 3 min.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
01-03-2004, 06:00

Firmy Primus nie trzeba chyba Wam przedstawiać, a ich produkt palnik gazowy Micro uważam za jeden z moich najlepszych zakupów

Palnik posiadam od około roku i używam go w warunkach górsko – turystycznych tzn. dłuższe wyjazdy pod namiot, na dwu - trzy dniowe wypady w plener itp.Dzięki swoim niewielkim wymiarom i wadze sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się waga o objętość ładunku, który ze sobą niosę. Producent podaje czas gotowania litra wody na 3 minuty – oczywiście w warunkach normalnego ciśnienia i temperatury (1033 hPa/20 C)a im wyżej czas gotowania jest dłuższy – wiadomo... fizyka.

Czasu co prawda nie mierzyłem ale gotowanie jest naprawdę szybkie – od zagotowania wody na herbatę do zrobienia spaghetti a’la resztki prowiantu. Na środku żarnika znajduje się siatka, która dodatkowo wzmacnia siłę palnika przez „dopalanie” gazu na rozżarzonych drucikach siatki. Jest to mój pierwszy palnik gazowy, więc nie mam porównania ale myślę, że to się sprawdza.W zestawie producent dołączył plastikowe pudełko transportowe, które zabezpiecza kuchenkę w plecaku (osobiście wyłożyłem je kawałkami karimaty, bo nie cierpię jak coś mi nawet lekko stuka) – pomysł w 100% trafiony.Podsumowując, to jestem bardzo zadowolony z tego zakupu, pomimo nazwy Micro wymiary są wystarczające by postawić na kuchence w miarę stabilnie średni garnek, natomiast waga jest minimalna (101g). Moc 2800W, jak na takie maleństwo, jest duża.

Zalety:
- niska waga
- duża moc
- szybki czas gotowania
- niska cena
- pudełko do transportu

Wady:
- Nie stwierdzono



Odpowiedz
#2
Mam pytanie, czy wersja z piezo zapalarka jest taka sama? (glupio to brzmi,ale widzialem na stronach roznych sklepow wersje z zapalarak i bez i poza faktem zapalrki na zdjeciach widzialem inne roznice).Chcialbym zakupic taki palnik z zapalarka-moze macie jakis sprawdzony sklep interentowy, ktory polecacie?
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#3
szczerze mówiąc, to nie wiem po co ci zapalarka? zapalniczka jest duzo tańsza, jak ci nawali to w kiosku kupisz nową, albo przerzucisz się na zapałki - moim zdaniem nie warto przepłacać.

a odpowiadając na Twoje pytanie, to wersja z pieso jest taka sama, różni się tylko tym dyngsem i troszkę pewnie wagą...
-------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#4
vick- w tej sytuavji pewnie tez masz racje:)...jeszcze sie nad tym zastanowie..Pozdrawiam
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#5
Co do zapałek, to proponuję trzymać w pojemniku po fimie do aparatu razem z oderwaną od pudełka draską...

Odpowiedz
#6
Dla bezpieczeństwa i świętego spokoju można jeszcze każdy łepek zapałki zanurzyć w roztopionej parafinie ze świeczki, wtedy masz już na 100% pewność że nie zamokną , nawet jak wpadniesz cały do wody a pojemnik się przypadkowo otworzy.

Odpowiedz
#7
Czy ten Micro starczy by ugotowac na nim jakis porzadny obiadek dla dwoch osob, czy lepiej kupic Classic Traila ?

Odpowiedz
#8
Lepszy Classic. Micro jest raczej na gotowanie wody

Odpowiedz
#9
Classica nie próbowałem, ale spokojnie na Micro da sie zrobić wspomniane przeze mnie w którymś innym wątku spaghetti - moje sztandarowe danie na szlaku ;] Na dwa kubki 0,5 litra - w jednym makaron, w drugim sosik - czas gotowania 15-20 minut, oczywiscie dla 2 osób...
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#10
vick...mozesz dla mnie zmierzyc to pudelko od twojego primusa micro?

Odpowiedz
#11
vick, pisalem o tym w:

Odpowiedz
#12
HAMMET>> 4,4 / 7 / 8,2 cm na linijce ''szkolnej'' - lekko zwęża się do dołu 4,4/7 ma denko.. jeśli chodzi Ci o to, że palnik w środku lata, to u mnie też tak było, wyłożyłem to kawałkami karimaty i już jest cicho..
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#13
vick- dzieki serdeczne, mam to samo jak ty, wloze kawalek karrimaty i bedzie fajnie

Odpowiedz
#14
Autor opinii napisał, że moc palnika Micron wynosi 2800 W. Producent podaje wartość 2200 W. Coś mi się nie zgadza.
-------------------------------------------
Gaweł

Odpowiedz
#15
>>Gaweł - zauważ, że test jest kuchenki Micro i ta ma 2800 i 10.000 BTU a kuchenka Micron ma 2200 i 7.500 BTU - tak jak podaje producent...
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#16
cześć, używam Micro od jakichś 4-5 lat i uważam ją za naprawdę udaną maszynkę. nadaje się do ugotowania nie tylko samej wody, przy odrobinie fantazji można na niej upichcić całkiem niezłe dania (statnio smażyłem boczek, potem cebulka, przyprawy i inne dodatki, potem zalałem to wodą i jeszcze poddusiłem :-) ) i nikt mi nie wmówi że nadaje się on tylko do podgrzania wody :-))) teraz moje male micro idzie na jakiś czas w odstawkę, dopóki nie nacieszę się nowym MSR-em na paliwa ciekłe ;D pozdrawiam!
-------------------------------------------
komu w drogę temu wióry lecą...

Odpowiedz
#17
Czy ktoś się orientuje, czy ten palnik jest jeszcze produkowany? Pojawił się MIRCON (bardzo podobny, ale dwa razy droższy) i MICRO zniknął z oferty.

Odpowiedz
#18
Gdybyś chciał kupić,to napewno jeszcze znajdziesz.

Odpowiedz
#19
Jestem zupelnie zielony w tych sprawach, ale na ile minut gotowania starcza kartusz gazu??

Odpowiedz
#20
barteq86>>> Micron zastąpił micro, którego już nie produkują. Może jeszcze jakies sklepy mają micro ze starych zapasów, bo u dystrybutora nie ma go chyba od wakacji.

-------------------------------------------
maja@grappa.pl

Odpowiedz


Skocz do: