To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Sznurówki - rozwiązywanie
#1
Wiele osob ma problemy z rozwiazujacymi sie sznurówkami i bardzo czesto powtarzaja, ze jest to wielka wada butow. Otoz prawda jest taka, ze trzeba nauczyc wiazac sie buty. Niestety nie pokaze, ale moge wyjasnic :) Zawsze wiazemy przeciwnie. Dobre, mocne sznurowki sie po prostu slizgaja (wiem to nie dlatego, ze mam doswiadczenie z butami turystycznymi, ale z rolkami, w ktorych sznurowki to najwazniejsza czesc samego buta).

Podsumowujac: najpierw wiazemy w jedna strone, a kokardke w druga :) Nie tak, jak nas uczyla mama :)
-------------------------------------------
Maja

Odpowiedz
#2
to DZIALA !!

Odpowiedz
#3
może mi to ktoś wyjaśnić bardziej łopatologicznie? Bo nie załapałem... :-(
-------------------------------------------
Vafloo

Odpowiedz
#4
Najpierw na kokardkę ''węzeł płaski'' a później pętle jeszcze raz
-------------------------------------------
Czasami ... niedoinformowani żyją dłużej

Odpowiedz
#5
Używając terminologii żeglarskiej - wiążemy węzeł ''prosty'' a nie ''babski'', po czym wykańczamy go kokardą

Odpowiedz
#6
Wpadałam na to już jakiś czas temu. Płaski + kokardka.
Ale Maja pisala chyba o czymś innym..

Odpowiedz
#7
no pięknie fajnie, tylko spróbujcie rozwiązać szybko buta (szczególnie z mokrymi sznurówkami) :P

Odpowiedz
#8
Tusia => prawie tak , ale... pierwszy - nazwijmy go ''kokardką płaską'' wiążesz tak jak ''płaski'' ale aby zostały pętelki a później same pętelki jeszcze raz. Proste !! ( tylko jak to prosto wytłumaczyć)
-------------------------------------------
Czasami jestem upierdliwy ...

Odpowiedz
#9
jkjp...

Odpowiedz
#10
zawsze mozna na kiklołka

Odpowiedz
#11
albo na rzepy...

Odpowiedz
#12
Niestety do tego potrzeba geometrii wykreślnej ...
-------------------------------------------
Czasami ... do skasowania

Odpowiedz
#13
kreska nie jest zła, no chyba, że perspektywa, tu już można się z deka pomylić przy przenoszeniu...

Odpowiedz
#14
Najpierw kład a otem obrót ...
-------------------------------------------
Czasami ...mam poczucie humoru

Odpowiedz
#15
Starszy Pan.Geometria wykreślna: metodą śladową czy bezśladową?
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
#16
BTW Ktoś tu z architektuy może? :)

Odpowiedz
#17
Tadek -> po Wigilii z pełnym brzuchem żle mi się myśli więc proponuję metodą śladową - wszystko widać ( prosta N i prosta S ... o ile dobrze pamiętam bo to było 30 lat temu...)
Pio -> ciepło, ciepło ... ;->
-------------------------------------------
Czasami ... jeszcze coś pamiętam

Odpowiedz
#18
śladowa jest w/g mnie prostsza, bezśladowej uczył mnie doc. Przewłocki 37 lat temu.Strasznie dawno
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
#19
Tadek=> tylko jak im to Przydałonarysować jak mają wiązać snurowadła ?? Przydałoby się w CAD-zie. ;-o
-------------------------------------------
Czasami ... do skasowania

Odpowiedz
#20
To był chochlik NGT-owy. Ma być : Tylko jaki im to narysować jak wiązać sznurowadła ?? Przydałoby się w CAD-zie.
-------------------------------------------
Czasami ... do skasowania

Odpowiedz


Skocz do: