To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wytrzymałość membrany
#1
hej mam małą prośbę... nie mogłem się doszukać na forum odnośnie wytrzymałości membran
generalnie chodzi mi o to czy jeżeli kupię kurtkę z gore tex?em (konkretnie chodzi o berghausa trango) jeżeli nawet nie będę jej używać często, będzie sobie po prostu wisiała w szafie to czy membrana będzie się niszczyć??
Ile może trwać ?erozja? takiej membrany w przypadku gore texu a w przypadku innych membran??
Bo nie wiem czy bardziej mi się opłaca kupić alvike losar maxa czy berghausa trango jeżeli kurtka będzie używana jedynie w górach a niestety nie mam aż tak dużo czasu...
Czy np. gore jeżeli się o nie dba wytrzyma 10 lat a winprootec plus 5 ??
Jest ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie??(co się bardziej kalkuluje)
Aha dodam że jak dla mnie ceny za te produkty nie są małe ze względu na inne zainteresowanie które pochłaniają większość wydatków.

Bardzo proszę o pomoc :) i z góry dziękuję

Do admina jeżeli temat już był to proszę skasujcie go ale dopiero jak uzyskam odp albo proszę o lina :) dzięki

Odpowiedz
#2
Z tego co czytałem, to oficjalnie gore nawet leżąc w szafie trzyma swoje właściwości do ok 5 lat, ale słyszy się o osobnikach używających swoich 3 warstwówek znacznie dłużej...
Mogę się mylić.

Odpowiedz
#3
Ponoć Gore Tex w przeciwieństwie do membran poliuretanowych nie starzeje się, więc teoretyczne może sobie wisieć i wisieć...
-------------------------------------------
Nie jestem stąd...

Odpowiedz
#4
5/6 lat max...

Odpowiedz
#5
ble, ble- moj hydrotex xpower prany w proszkach ma 5 lat i nie widze , zeby sie łuszczył, przeciekał, no moze troche oddychalnośc już nie ta...

Odpowiedz
#6
bo masz farta szczynściorzu:)))

Odpowiedz
#7
Gore powinno wytrzymać jakieś 5 lat a inny poliuretan coś koło 3... Chociaż w sumie wszystko zależy od farta. Mi żadna poliuretanowa nie wytrzymała dłużej niż 4 lata (ostatni rok jako szmata) - inna sprawa że używane były dość intensywnie

Odpowiedz
#8
chrósciel - musze Cie zmartwic .. kupowalem razem dwie kurtki, sobie i zonie (o ile sie orientujesz to alpinus miał taki model- Reconn) obie mają juz po 5,i troche roku i nie chca przeciekać , ani sie luszczyć :D

Odpowiedz
#9
szczynściorz szczynściorz:)))

Odpowiedz
#10
P.S. o ile to moze mieć znaczenie- to na wszywce w kurtce widnieje made in poland :)

Odpowiedz
#11
i tak mnie nie przekonasz do prania:)).
ale zasadniczo rację pewnikiem, potwierdzoną praktyką masz, z tymże co do gore, to jak napisałem wyżej, przewiduje się 5/6 lat. ale, co potwierdza Twój przypadek, jest to,tylko gdybanie, przypuszczanie, teoria...

Odpowiedz
#12
i chodzi o wszystkie membrany, to teoretyzowanie...

Odpowiedz
#13
no wlasnie... o wszystkie membrany! dlarego paranoiczny strach , ze ktos wypral w proszku.. wystarczy wyplukac dobrze i nie prac powyzej temp. zalecanej!

Odpowiedz
#14
jakoś nikt mnie nie może do prania w proszku przekonać i nie przekona...
:)))

Odpowiedz
#15
i wcale nie zamierzam nikogo przekonywać.. przedstawiam tylko fakty zwiazane z moimi kurtkami. Jedyny minus jaki zauwazyłem to koszty zwiazane z impregnacją! aby material wierzchni nie nasiakał.

Odpowiedz
#16
Chróściel - ale przecież nawet nikt nie próbował Cię przekonać. Może to będzie dla Ciebie szok, ale podejrzewam nikogo nie interesuje czy pierzesz swoją kurtkę czy nie. Może tylko tych w pobliżu których przebywasz:-)
Ty nie pierzesz, ja piorę kiedy tylko mam ochotę- a wszystko to jest nic wobec Wszechświata :-)

-------------------------------------------
Corto

Odpowiedz
#17
Chróściel => ''nic to'' jak mawiał Wołodyjowski
-------------------------------------------
Czasami ... do skasowania

Odpowiedz
#18
>Corto
szok powiadasz...
a gdzie Ty wyczytałeś, że ja jej wcale nie piorę?...
myślę, że Kardiego chociaż trochę to interesuje skoro proponuje mi pranie w proszku w prawie każdym wątku, to po pierwsze, a po drugie ma ciągle ze mnie bekę, że tego jednak nie robię... ale mniejsza z tym, bo jak piszesz, nikogo to nie interesuje...

>Starszy_Pan
dobrze, że nie gadał ''mój Tyś'':)))) (albo o kurtce ''mojaś Ty'':))

>Kardi
kolejny prezes, laserowy wojownik czy może jednak ziomal??:))))
-------------------------------------------
chrosciel@ngt.pl :: gg 5030355

Odpowiedz
#19
czyli rozumiem że generalnie nei ma sensu przepłacać za gore tex skoro wytrzymałość nie jest oszałamiajaco większa...
i nie ma sensu tez kupowac starych kurtek z gore na wyprzedarzy bo i tak tracą swoje właściwości??

Odpowiedz
#20
Grześ -Wszystko zależy od tego, do czego Ci kurtka ma być potrzebna. Przepłacanie to rzecz względna, i nawet nie z powodu różnic w zasobności portfela, co z różnych potrzeb kupujących.

Odpowiedz


Skocz do: