To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Karrimor / KSB 300 Event /Quantock Low eVent
#1
Witam!niedawno kupilem buty ksb 300 event kierujac sie przede wszystkim opiniami poprzednika tego buta z gore.Po paru dniach chodzienia po miescie jeszcze do najwygodniejszych nie naleza (mam nadzieje ze to sie zmieni:)martwi mnie tylko jeden fakt- skora (nubuk) na zgieciu palcow bardzo sie zalamuje i nie wiem czy to jest normalne przy tak krotkim uzywaniu, dodam ze pary razy smarowałem je kremem tarrago i imregnowalem oil protectorem tez tej firmy.Czy nie doprowadzi to do uszkodzienia skory w tym miejscu??pozdrawiam i z gory dzieki za opinie
-------------------------------------------
bruner11

Odpowiedz
#2
Proszę o szybką odpowiedz na pytania bruner11 bo chcę je kupić a może nawet już dzisiaj kupie, a to co powyżej mnie niepokoi :(
-------------------------------------------
Shogun

Odpowiedz
#3
jkjp!!!
na pewno osłabi to skórę w tym miejscu i to chyba jest zrozumiałe ale wystarczy o nią dbać i już.
nie nosiliście nigdy butów ze skóry czy jak?!
jkjp!!!

Odpowiedz
#4
mój kolega miał podobny przypadek - tylko on przesadził z numeracją buta i kupił sobie o 2 za duży... :)

Odpowiedz
#5
hmmm, własnie się czaję na te buciki, jednak nie problem zgięć mnie trapi tylko membrana... bo ten model ma alternatywę z Gore. Co bardziej polecacie?
A przy okazji od 3ch lat mam buty LaSpartiva model Newada (niestety chyba źle dobrałam rozmiar i butów nie mogę nosić ze względu na obtarcia na górzystym terenie, ale na kaszubsko - kociewskich pagórkach spisuja się świetnie) ale wracając do wątku też w zgięciach mi się zginały mocno no i po 3ch latach.. nic. jest jakby załe zużycie na prawym bucie, ale nie ma co sie przejmować. Raczej nie powinno to pęknąć...
Czekam na odpowiedź co z tym eVentem

Odpowiedz
#6
hej, kupiłem żonce z event'em pół roku temu, zginają sie i owszem mocno, ale nic złego się nie dzieje ze 20 dni intensywnego używania(12h/dobe) i ze 30 lekko(np.grzyby), nubuk jest jepszy niż (mój) zamsz, lepiej go czyścić, po impregnacji mnie pije wode,itd. ale jest BARDZO czuły :) na ostre kamyki, zadzioty już cięrko policzyć, no albo mam zadziorną kobiete, membrana - latem po wejściu na górkę skarpety do wymiany wilgotne, tak jak w moim gore, w strumieniach ok, w mokrej trawie uczucie zimna ale nie puściła(mambrana), bardzo wygodne jesli umie się ułożyć język bo uwierać może, ale ścięgno i tak już raz naciągneła. zaczyna padać śnieg to zobaczymy co dalej, pozdrawiam.
-------------------------------------------
pomału przestaje pracować - winko :)

Odpowiedz
#7
czy membrana event jest gorsza od gore ? o co Ci chosziło z tymi mokrymi skarpetkami (przemakaja czy poca sie ?)
-------------------------------------------
Charlet

Odpowiedz
#8
Event jest w Karrimorze zamiast Gore. Twierdzą że wydala na zewnątrz dwukrotnie więcej niż Gore plus ma możliwośc wydalania potu nie tylko w formie parowej ale także ciekłej. Tyle teorii, praktyka pokaze co jest warta. Testuje ja osobiście w Karrimor Cyclon Low ;)
-------------------------------------------
Maarcel

Odpowiedz
#9
I jak ? Przepuszcza ? Ja wlasnie kupilem sobie Ksb 300 Event. I jak narazie nie przepuszczaja. Potem patrzylem w internecie i okazalo sie za Ksb 300 gore byly drozsze o 20 zl czyli kosztowaly 489 a ja kupilem swoje z membrana event za 469. I zastanawiam sie czy nie wtopilem kasy mogac kupic gore. W sklepie mowili ze owiele lepsze sa z mem. event. :) oby sie potwierdzilo :D
-------------------------------------------
Charlet

Odpowiedz
#10
Ze event byl tanszy to nie znaczy ze jest gorszy.cena butow moze zalezec np.od kosztow produkcji membrany.moje buciki co raz wygodniejsze:)ale wiecej bede mogl napisac za 3 tygodnie jak wroce z wypadu w karkonosze:)

Odpowiedz
#11
Mam pytanie czy jestes z Wrocławia ?
I kiedy jedziesz w Karkonosze.
-------------------------------------------
Charlet

Odpowiedz
#12
Jestem z Lubina czyli niedaleko od Wrocka i jade tak ok.20 grudnia ale jeszcze dokladnie nie wiem

Odpowiedz
#13
Hmm też zastanawiam się nad jakimś wyjazdem ale nie mam z kim :/
-------------------------------------------
Charlet

Odpowiedz
#14
skoro but ze skóry,to po jaką cholere membrana?z menelskim pozdrowieniem
-------------------------------------------
nic nie rozumiem

Odpowiedz
#15
A jaka firma produkuje Event ?
-------------------------------------------
speleo ziom

Odpowiedz
#16
Zdaje się że eVent jest produkowany przez DuPont, ale nie jestem pewny.

Odpowiedz
#17
eVent produkowany jest najprawdopodobniej przez BHA Technologies

Odpowiedz
#18
Kupilem tydzien temu KSB 300 eVENT no i jak narazie nie przemokly nawet jak stalem w gorskim potoku, jednak co do odprowadzania wilgoci to bez rewelacji...noga wilgotna mimo probowania z róznymi skarpetami to przy suchej pogodzie wilgoc w calym bucie...i narazie sa niewygodne ;) pochodzimy zobaczymy

Pozdrawiam

Odpowiedz
#19
rotfl> zgadza się
Co ciekawsze to firma owa należy do General Electric. Także wygląda na to, że firma G zyskała konkurenta z równie wysokim funduszem marketingowym ;) Pytanie tylko czy GE będzie zainteresowane zdobywaniem rynku, dla nich produkcja membrany to pewno poniżej 1% obrotu. Jestem bardzo ciekaw co z tego wyniknie i nie ukrywam, że życzę eVentowi wszystkiego najlepszego :P

Odpowiedz
#20
Obawiam się, że link był zbyt długi i został obcięty, więc niestety trzeba będzie się pomęczyć (Ctrl+C Ctrl+V) ;)
http://home.businesswire.com/portal/site/ge/index.j sp?ndmViewId=news_view&newsId=20040901005335& newsLang=en&ndmConfigId=1001109&vnsId=681

Odpowiedz


Skocz do: