To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Tecnopile
#1
Witam chcialem sie tym razem zapytac co sadzicie o tym materile w czym sie rozni od Polarteca i jakie sa wasze doswiadczenia. Pytam bo mam zamiar kupic sobie kurtke z tego materialu.

Odpowiedz
#2
Kurtka jest firmy HATOK a co do opcji szukaj to uczynilem to wczesniej, opinia sa raczej pozytywne ale nie bylo tematu bezposrednio o tecnopile wiec zalozylem i pytam.

Odpowiedz
#3
JUHU
Coz ja moge powiedziec o Tecnopile: mam 2 polary z tego materialu 100 i 200. Generalnie jestem zadowlony. Materiale ten jest cieply, mniej sie mechaci niz Polartec, bardzo szybko schnie, jest lekki. Bardzo fajnie sprawuje sie jako bielizna np pod NoWinda w chlodniejsze wieczory. Ogolnie polecam ten material.
Pozdro
-------------------------------------------
wolf_86@o2.pl | KTK be loc

Odpowiedz
#4
tecnopil bardziej izoluje cieplo nizpolartec i jest mniej przewiewny

Odpowiedz
#5
A co to znaczy, że jest obustronnie drapany ?

Odpowiedz
#6
Mam kurtke Vega Jaxy, z tecnopile basic. Przy grubosci 200 jest bardziej nieprzewiewny niz 300 polartec. Czy ise mniej mechaci to nie wiem, bo mam ja dopiero pol roku, tak czy inaczej nie ma jeszcze sladu mechacen, a uzywam kurtki na codzien, nie tylko w gorach. Jednym minusem jaki zauwazylem jest to, ze szybciej lapie brud, np wokolo nadgarstkow, ale to moze byc spowodowane uzywanie w roznych warunkach (np jazda na rowerze) i tym ,ze kurtka jest czerwona, na ciemnozielonym polartecu moze nie bylo tego po prostu widac.
Rowniez zdecydowanie polecam tecnopile.
-------------------------------------------
gg 2237813

Odpowiedz
#7
materiał jest niezły
mniej się niszczy od polartecu
ale moim zdaniem trochę słabiej grzeje
wind stopper jest obkładany tecnopilem czy tam pontetorto
(jedna fabryka) więc to o czymś świadczy
brać nie marudzić

Odpowiedz
#8
Pontetorto to firma która produkuje Tecnopile, tak jak Malden Mills robi polartec. A co do porównań to zarówno tecnopile'u jak i polartecu jest dobre kilkanaście rodzajów, więc wszelkie parametry zależą od danego modelu polara czy tam koszulki. Firmy moim zdaniem są równorzędne i z najwyższej półki.
-------------------------------------------
Alo, alo

Odpowiedz
#9
Więcej informacji.

Odpowiedz
#10
Tecnopile to nazwa handlowa fleecu włoskiej firmy Pontentorto. Dobry polar, rzeczywiście chyba lepiej grzeje niż równorzędny polar Maldena. Tylko ciężko coś powiedzieć bo typów Tecnopile jest kilkanaście a nie podajesz dokładnie o który chodzi.
Dostałem też ostatnio próbnik fleeców polskiej Biruny, (tej z którego szyje min Wolfskin) i przyznam, że jestem zszokowany jakością, wyborem i kolorystyką.
Pontentorto ma też duży wybór Tecnostretchu (8 rodzai), będacego odpowiednikiem Maldenowskiego PowerStretchu i chyba się też na niego przerzucę bo cena jest bardziej przystępna i polityka firmy logiczniejsza.

Odpowiedz
#11
Grzechotnik>
Możesz podać linka do opisu ich typów Tecnostretch'u?

Odpowiedz
#12
jakieś porównanie do Micropile?
-------------------------------------------
wybaczcie, że to ma jakis sens

Odpowiedz
#13
Kol
Na ich stronie opisu brak, ja dostałem próbniki więc mogę je opisać, podać skład procentowy, gramaturę i ich rozciągliwość. Każdy z nich się różni.
Generalnie wszystkie mają fleec od spodu o krótszym włosiu za to znacznie gęściejszym niż w PowerStretchu. Termika przy zbilżonej gramaturze bez zauważalnych różnic. Ogólnie są trochę milsze w dotyku niż PS, ale to może być moje subiektywne odczucie. PS po pewnym czasie się lekko baranizuje tu z racji krótszego a gęściejszego włókna to raczej nie wystąpi.Wierzchnia strona taka sama choć są różnice między modelami w zależności od składu.
Trzy modele równie a nawet bardziej rozciągliwe w każdą stronę jak PS a pozostałe równie mocno rozciągliwe poprzecznie ale mniej w pionie.
Gramatury od 200 aż do 310/m2 podczas gdy PS to 230g. Skoro Malden podaje i faktycznie to się zauważa, że PS ma termikę podobną do polaru 150 to najgrubszy z Tecnostretchu grzeje bardziej niż polar 200.

Odpowiedz
#14
Dzięki

Odpowiedz
#15
Zastanawiam się nad kupnem kurtki Jaxy Vega z Tecnopile Basic 200 za 199zł lub którejś z kurtek Milo z ThermalPro ok. 269zł . Jak jest rzeczywista różnica w oddychalności i izolacji termicznej między Tecnopile Basic 200 a ThermalPro Polartecu? Czy warto dopłacić 70zł do ThermalPro?
-------------------------------------------
www.zhr.pl/33

Odpowiedz
#16
Moim zdanem nie warto. Ale napisz który model Milo cie interesuje.
-------------------------------------------
speleo ziom

Odpowiedz
#17
->point
Zastanawiam się nad Milo Thermo 269zł lub na promocji Meo 249zł. Gdzieś widziałem jeszcze Milo Colo za 189 ale ona jest zrobiona z polartecu 200
-------------------------------------------
www.zhr.pl/33

Odpowiedz
#18
odnośnie tego materiału i Jacka Wolfskina....
niewiem jak poza krakowem ale w kraku w sklepach sieci ''Fanryka defektu'' można kupić ich polary nei wiem czy to podruby ale wyglądają fajnie i są cieplutkie
ceny tez atrakcyjne bo najcieńsze 39zł a najgrubsze 75zł
dokładnie stą takie modele jak w linakach a i duży wybór kolorów i trzeba patrzeć czy nie mają jakiś was pozatym mogą być jaja z metkami tzn z rozmiarówką bo niektóre są źle wszyte

http://www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodi d=1445
http://www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodi d=134
http://www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodi d=224

męskei i damskie są :)
pozdrawiam

Odpowiedz
#19
no trudy wybór ale ja bym chyba wybral ten tanszy

Odpowiedz
#20
>> Grześ
A gdzie jest Fabryka Defektu w Krakowie???

-------------------------------------------
kkk

Odpowiedz


Skocz do: