To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sprzęt ski-tourowy
#1
Witam wszystkich b.serdecznie!!!Chciałbym zadebiutować tej zimy w przygodzie zwanej ski-tourem.Jeżdziłem wcześniej na nartach zjazdowych ale stało sie to dla mnie trochu nudnym zajeciem.Z kolei brniecia zimą po pas w śniegu też zaczynam mieć dosyć:)Chciałbym uzyskać trochę info na temat sprzętu(od czego zacząć, co pominąć), techniki, sklepów gdzie można taki sprzęt obejrzeć i ew. pooglądać.Jestem z Jeleniej Góry, takze ski-tourową przygodę zacznę w Karkonoszach.Będę b.wdzięczny za wszelkie infosy.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
to live is to die

Odpowiedz
#2
jesli dobrze poszukasz, kupisz deski + wiazania za 200/250zl (np nietaliowane Hagan Alpin + Silvretta 400) - nie jest to coprawda sprzet najwyzszych lotow, ale da sie... warto zagladac do komisow sportowych, czasem w zapadlych (sic!) dziurach mozna trafic na super okazje

Odpowiedz
#3
Hm, kilka uwag pewnie otrzymasz z naszej grupy, ale pewniej i bardziej wyczerpująco byłoby zapytać na jakims forum typowo narciarskim. Pozdrawiam.

Odpowiedz
#4
~El Pomidoro
to w Jeleniej nie powinieneś mieć problemu ze skompletowaniem sprzętu - kiedyś na allegro taki sprzęt sprzedawał jakiś kolo z Karpacza, ostatnio były oferty z jakiejś jeleniogórskiej giełdy.
Wszystko zależy od tego ile kasy chcesz na to przeznaczyć i jaki sprzęt chcesz kupić...
To prawda, co pisze salvador, ale za taką kwotę można wyhaczyć deski, których nie żal na żadne warunki - pozostaje jeszcze kwestia butów oraz fok, bez których to wszystko traci sens. Dochodzą takie drobiazgi jak kijki - te zazwyczaj się już ma...

jeżeli jesteś nastawiony bardziej zjazdowo, albo chcesz zacząć oszczędnie, to polecałbym zrezygnować z butów (w zjazdowych na dłuższe wycieczki jest niewygodnie, ale dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy Ci się podoba nie wchodząc fest w koszty).

Powinieneś mieć foki, : foki dopasowujesz do nart, więc tutaj dwie uwagi;
1) długość - zwykle gotowe foki są takie długie, że naciągniesz je nawet na 180-cm-owe narty, ale jeżeli chcesz oszczędzać i kupować foki na cm, to lepiej najpierw wiedzieć, jak długie będziesz miał narty
2) szerokość - foki nie powinny wystawać poza krawędź nart, więc warto wiedzieć, jak szerokie będą narty, oczywiście można kupić najwęższe dostępne (zdaje sie 6cm), ale generalnie im szersza foka, tym lepsza przyczepność.

Wynika z tego, że najlepiej najpierw mieć narty - tutaj, jeżeli nie chcesz od razu pakować się w koszty, idź za radą salvadora, do kupionych nart dokup sobie foki - mogą być za długie, na wypadek, jakby Twoje następne narty miały być dłuższe....

Co butów, do odradzam Raichle Concordie (autopromocja :)), serio - to zależy czy chcesz zjeżdżać, czy chodzić.

Napisz jakieś konkrety, jak już coś wyhaczysz, doradzimy...


Odpowiedz
#5
A ja korzystając z postu dot. SKI - TOURINGU.

Poszukuje nowych, bądz używanych w dobtym stanie butów Tourowych
DYNAFIT TLT 3 rozmiar butka wewnetrznego 28,5-29cm (rozmiar buta 44-45).
Ewentualnie może być w tym samym rozmiarze DYNAFIT TLT 2.

Jeżeli ktoś ma do sprzedania, lub wie gdzie takie kupić, prosiłbym o info na e-maila damian811@adres.pl.
Za wszystkie informacje będe bardzo wdzięczny.

Odpowiedz
#6
Na Allegro użytkownik ''polysport'' miał takowe buty... Popytaj poszukaj

Odpowiedz
#7
kupie narty w komplecie lub deski do nart 155 cm dla kobiety
zalozenie: 40% do free ride , 30%+30% tour + na trase.
interesuja mnie tez wiazania do turow, oraz w calosci sprzet uzywany turowy - w dobrym stanie - w tej długości

kontakt ze mna: annica@op.pl

-------------------------------------------
annica

Odpowiedz
#8
Czy ktoś może mi powiedzieć czy stare wiązania tourowe (takie na płycie plastikowej) mają jakieś systemy wypinania. Widziałem po komisach takie narty z wiązaniami (b. stare) za nieduże pieniądze ale nie chcę się zabić tak od razu ;)
-------------------------------------------
MM

Odpowiedz
#9
Chodzi o wiązania FRITSCHI
-------------------------------------------
MM

Odpowiedz
#10
tak, przy mocnym (regulacja z tyłu wiązania; ten element t metalową główką) SKRĘCENIU płyta jest wyzwalana z wiązania.
Nie ma strikte bezpiecznika na ''padanie na pysk''...

Być może fotka pomoże Ci stwierdzić, czy o to Ci chodzi (trzeba się przypatrzyć...)


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8kyi...5kqrb.html

Odpowiedz
#11
Na temat nart skitourowych jest juz jeden duzy watek: https://ngt.pl/thread-361.html&page=14 Chyba nie warto tworzyc kolejnego.

Odpowiedz
#12
Kupiłem na Allegro swego czasu Hagan Alpin 160cm + Silvretta 300 + foki Kohla za 420 pelenów dla mojej żony. Taki zestawik teraz pewnie można nabyć z jakies 300 plus minus. Myślę, że na start jest OK. Jak rozwaliłem własne, to łaziłem po Beskidkach na tych nartach, i pomimo że trochę bardzo za krótkie to po 2m zaspach śniegowych zachowywały się cycuśnie.

Dla ''inwestorów'' polecam portal www.skiturystyka.pl. Ostatnio kupiłem tam dla siebie wiązania Naxo NX21 i pan Adam jest bardzo rzetelnym operatorem.

Do zobaczyska w puchu.

Odpowiedz
#13
Czy ktoś miał do czynienia z takim wynalazkiem?
http://www.madrock.pl/trekker.html
Ewidentną wadą jest większa waga zestawu normalne wiązanie + trekker bca. Na minus można zapisać także skomplikowane przepięcie do zjazdu/podejścia.
Zaletą zaś ewidentnie niższa cena od nowych wiązań tourowych. Poza tym jest też kwestia bezpieczeństwa: wiązania zjazdowe mają bardziej zaawansowane systemy wypięcia. Jeżdżąc w zeszłym roku w pożyczonych silvrettach 404 czułem się dosyć niepewnie przy większej szybkości i przeciążeniach.
Takie są wnioski moje po obejrzeniu wynalazku na KFG i w necie. Ciekaw jestem czy ktoś miał z tym styczność w praktyce itp...
-------------------------------------------
http://mistymountain.galeria.interia.pl/ NOWE FOTY

Odpowiedz
#14
Odświeżam temat bo ciekawi mnie też odpowiedz na powyższe pytanie. Czy może mi ktoś polecić jakąś stronkę o ski-tourach.
-------------------------------------------
MM

Odpowiedz
#15
chcialbym kupic tury dla poczatkujacego... yzn mam staz na nartach biegowych ale tury to poczatek.. no i chcialbym jezdzic ok 50% podjazdu i 50zjazdu bo bardziej na wedrowanie sie nastawiam. noi narty za jakies 600zl czyli jak sprzedam akwarium:) niewiem jakie buty jakie co mam 180cm wzrostu i maja sluzyc na dugie wypady np tera na ferie w bieszczdach wiec mam malo czasu.... co doradzicie???
-------------------------------------------
aha sprzedam akwa 400l z szafkai sprzetem stan bdb

Odpowiedz
#16
Zdzisaław - tanie tury możesz teraz upolować w Podrózniku - ceny od 450 do 650 - oczywiście STOCKi, ake za to włoskiej Tua. W Katowicach mają 4 modele, ale pewnie moga ściągnąć z Warszawki czy skądinąd jeszce inne. Aha! Jak masz ich karte rabatową to jesze - 20%!
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#17
Witam
ja też rozważam przesiadke z nart zjazdowych na turowe.
doradźcie proszę jak dobrać długość nart.
ja mam 178 cm wzrostu, jeżdżę na nartach 184 cm. jeżdżę raczej dobrze (ale nie jakoś extremalnie). interesuje mnie 50% / 50% chodzenia i zjazdu.
pozdrawiam
marcin
-------------------------------------------
marcin

Odpowiedz
#18
Drogi panie §przypadek :) to sa ceny za cale dechy nowe zeszta a ja chce kpl. uzywanych.......... Ale dziekuje za porade.
-------------------------------------------
nadal szukam chetnych na akwarjum:)

Odpowiedz
#19
Acha co o butach tez doradzcie bo wolal bym zeby w tym tez mozna bylo pochodzic po gorach... tj. slyszalem o kombinacjach silvretty z butyma wysokogorskimi wiec niech sie ktos i na ten temat wypowie.....
-------------------------------------------
Nadal sprzedam akwaryjum:)

Odpowiedz
#20
Witam
Mam możliwość zakupu nówek Atomic MX9 oraz Diamir titanal II, całość za 1000. Pytanie - warto?

Odpowiedz


Skocz do: