To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Bergson / w tym: Elbrus, Bridge Town
#1
zastanawiam się nad kupnem butów firmy bergson typ elbrus, chciałabym jednak wcześniej zasięgnąc opinii na ich temat, może ktoś je ma, urzywa, słyszał od kolegi.... proszę o pomoc.

-------------------------------------------
mała ania

Odpowiedz
#2
moje osobiste zdnie jest takie że na bergsona szkoda kasy (ale pewnie sie nie znam)

co do butów to lepiej dołożyć trosze więcej i kupić jakieś scarpy asole czy la sportiwy

ale jak mówie to moje osobiste odczucia :)

Odpowiedz
#3
są wygodne, dobrze sie noszą ale wykonanie pozostawia wiele do zyczenia wiem bo sam je uzytkuje, po jakichs 8 miesiacach przetarla sie wysciolka w srodku buta...: a w ramach wymiany reklamacyjnej dostalem odpowiedz ze sznurowki byly za slabo wiazane::::)))))) jako buty sa wygodne ale z firma bergson nie chce miec wiecej do czynienia


<<<<<plecal bym firme chiruca>>>>
-------------------------------------------
m44ly

Odpowiedz
#4
Jak za tą kase to mozna dostac lepsze buty. Chociażby La Sportivy Nevady (nie uzywałem wiec nie wiem ale gdzies czytalem ze byly ok) albo jakieś karrimor'y. Oba te buty mają Gore-tex (zawsze to lepsze niz Supra-tex) i vibram.
Pozdr.
PS. A Bergson to Bergson wiec bym uwazał.
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#5
Mialem dokladnie taka sama sytuacje jak m44ly... tyle ze przetarly sie po 4 miesiacach i tak samo otrzymalem odpowiedz ze za slabo byly wiazane itd. Bzdura! Kupilem sobie buty bergsona bo myslalem ze ta firma cos znaczy... Poprzednio mialem salomon hmm nie pamietam nazwy modelu z gore-texem i musialem niestety kupic nowe buty bo po 6!!!!! latach zdarla mi se prawie calkiem podeszwa.... no coz. Swoje przeszly i NIGDY mnie nie zawiodly, a bergson? Nawet nie chce slyszec o tej firmie. Totalna porazka!!! Odradzam serdecznie.
-------------------------------------------
Karol

Odpowiedz
#6
Zdecydowanie odradzam. Buty tego typu, kupione pod koniec lutego ub.r., właśnie mi się rozwaliły. Zaczęły się rozklejać, nubuk w jednym pękł na długości kilku cm przy klejeniu z podeszwą, czuby się wyrobiły od środka (poszła wyściółka). Nie były jakoś intensywnie eksploatowane - jako ogólne, miejsko-terenowe zimą/wiosną i późną jesienią/zimą, w lecie tylko jako górskie, do łażenia po lekkich górkach raz w tygodniu. Są co prawda bardzo wygodne, podeszwa nie zdążyła się zetrzeć, jednak trwałość jak najgorsza kitajska tandeta - najgorsza, bo kiedyś normalne chińskie buty, kupione za równowartość 50 zł służyły mi dłużej niż ten ''markowy'' syf i skończyły służbę w dużo lepszym stanie. Mój pierwszy i ostatni kontakt z Bergsonem. Zamówiłem sobie właśnie Corcorany, powrót do czasów glanowej młodości ;-)

Odpowiedz
#7
szkoda ze nie przeczytalem tego wczesniej:(
kupilem niedawno buty bergsona, mysalelm ze ta bergson cos znaczy..
po 1,5 miesiaca podeszwy mi pekly, oddalem do sklepu, w tej chwili czekam..ciekawe jak to bedzie...

Odpowiedz
#8
korek- może napisz test tych butów? Recenzja da lepszy efekt niż tylko temat na forum.

Odpowiedz
#9
https://ngt.pl/thread-3372.html

Wszystko na temat butów firmy Bergson. Pozdrawiam i życzę znalezienia fajnych butów dobrej firmy.

Odpowiedz
#10
Korek napisz test. Im wiecej opinii niezadowolonych klientów tym prędzej wykonczymy tą ''firme''.

Odpowiedz
#11
...tylko ,ze w tej chwili czekam na te buty i niemam jak pokazac tego uszkodzenie podeszf
..i niewiem czy bym napisal ta recke tak profesionalnie:)

Odpowiedz
#12
..ale jestem wkurzony wiec na pewno napisze:) ku przestrodze:)

Odpowiedz
#13
Czemu nie poczytaliście opini o butach Bergson przed ich kupnem?
Zresztą nie chodzi tu nawet o opinie bo przecież możecie mi odpowiedzieć że jesteście pierwszymi użytkownikami butów Bergson na tym forum ale dla mnie przynajmniej logiczne jest, że kupuje się rzeczy znane i sprawdzone jeśli chce sie być w miarę pewnym tym bardziej jeśli chodzi o buty.
Czemu nie zakupiliście butów np. La Sportivy, Scarpy, Trezety, Meindla czy każdych innych o których dużo jest napisane? a teraz się użalacie jaki to Bergson jest fatalny itd.

P.S. Dzięki wszystkim za testowanie własnym kosztem butów Bergsona, przynajmniej inni wyciągną wnioski i nie będą kupować butów tej firmy :-)

-------------------------------------------
5

Odpowiedz
#14
ja np: dotałem na to forum po zakupie butkow bergsona...gdy kupowalem buty najbardziej wygodne dla mnie byly wlasnie butki tej marki nie spodziewalem sie ,ze takie sa z nimi problemy..poza tym nie mialem wielkiego wyboru (w tym przedzile cenowym) wiec wybralem wlasnie te..a firma bergson jest przeciez znana...

Odpowiedz
#15
Owszem firma Bergson jest znana i sam posiadam parę rzeczy tej firmy i jestem z nich o dziwo bardzo zadowolony ale buty kupuje się sprawdzonych producentów którzy raczej robią tylko buty, a nie wszystko.
W butach jeśli już jest membrana to tylko gore-tex - to chyba powinien wiedzieć każdy i jak widzę hydrotexy, sympatexy i inne cuda to odarazu mnie cofa - takie jest moje zdanie.
Pzdr.
-------------------------------------------
5

Odpowiedz
#16
A miałeś już buty z tym fe i fuj Sympatexem?:) czy z góry zakładasz ze tylko Gore ma monopol na dobre membrany?

Odpowiedz
#17
Heh kupuje to co jest sprawdzone i nie jestem testerem innych membran w butach bo mnie na to nie stać ale przynajmniej później się nie użalam na forum.
-------------------------------------------
5

Odpowiedz
#18
W takim razie nie możesz rzetelnie ocenić tych membran. Tak się składa że było mi dane śmigać bez mała 6 (!!!) lat w goreteksowych Salomonach i rok w Sympatexowych F7 i moje subiektywne, aczkolwiek poparte bezposrednim sprawdzeniem, odczucie mowi mi, że ''nie widać różnicy, więc po co przepłacać...''
pozdro:)

Odpowiedz
#19
Ciesze się, że jesteś zadowolony, moja dziewczyna kiedys kupiła sobie jakiś model F7 z sympatexem i buty przemakały jak dłużej pochodziła po deszczu - efekt taki, że buty trzymają się całkiem nieżle i... stoją w szafie.
Więc mi jej doświadczenia z ta membraną wystarczą jako wyznacznik jej skuteczności.
Sam posiadam trzy pary butów z gore, jakieś sportowe NIKE ACG, Ecco Rugged Terrain 2 i Trezety Scout i nigdy mnie nie zawiodły więc po co mam próbować innych membran skoro te mam sprawdzone? - sam rozumiesz.
Pzdr.
-------------------------------------------
5

Odpowiedz
#20
1 powód - cena:) W przypadku gtxu zawsze placisz krocie za marketing i sam znaczek Gore.

Jestes pewien, że Twoja dziewczyna kupiła sobie F7 z sympatexem, a nie Hydortexem, czy jakoś tak?:)

A tak w ogóle, to jeden wielki OT. albo zmienić wątek, albo zaprzestac polemiki

Odpowiedz


Skocz do: