To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Śpiwór na extremalne mrozy
#1
Witam,
chcialbym zasiegnac waszej rady: otoz wybieram sie w rejon, gdzie moze byc
naprawde b.zimno (-30 -50). Spiwory, ktore zapewniaja jako taki komfort w tych
temperaturach kosztuja majatek w kraju w ktorym obecnie zamieszkuje.
Przeszukujac Internet znalazlem kilku polskich wytworcow, ktorych spiwory
kosztuja ok 1/3 ceny ''markowych''. Jezeli macie jakes doswiadczenia z tymi wyrobami (mam na mysli Everest firmy Robert's, spiwory Malachowskiego). Napiszcie cos o nich.

Odpowiedz
#2
Ja bym na twoim miejscu zapłacił ten majątek ;) Żyje się tylko raz. A spać będziesz w tej temp. pod namiotem ???????

Odpowiedz
#3
Jesli taka jest relacja cen miedzy Tobą a nami , to bierz o jak najlepszych parametrach (czyt. najniz. temp. komfortu) bo nie sadze aby wielu uzytkownikow na forum posiadalo0 takowe spiwory. U nas cena 1500 za spiwor dla 90% jest zabojcza, a nie kazdy potrzebuje takowych - mysle, że w robertsa smialo mozesz zainwestować! (swiatowy poziom) a i malachowski nie jest najgorszy, osobiście proponowalbym jednak tego pierwszego.

Odpowiedz
#4
Zarówno Roberts jak i Małach to firmy i produkty sprawdzone na wyprawach na 8000npm i nie ma wątpliwości że ich produkty to najwyższa klasa swiatowa. Ja bym proponował Malacha z tego względu że mam zimowego małacha i jestem w stanie ocenic jego jakość .Roberst nie mam ale kilkakrotnie widziałem te worki i są naprawde porządne. No za złotówki pozostaje do kupienia jeszcze Yeti .

Odpowiedz
#5
''No za złotówki pozostaje do kupienia jeszcze Yeti '' - tylko wiedz, drogi Zawracie, że Yeti made in Poland, to nie jest ta sama firma co w Niemczech. Mimo to polskie Yeti jest w porządku, mam taki (tyle że o niższych paramentrach) już kilka lat i jestem zadowolony.

pozdrówka
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#6
akurat w temacie puchu to że jest to yeti made in poland nie wydaje się być problemem a być może wręcz przeciwnie zaletą.

Odpowiedz
#7
Ja bede sie jesienia przymierzal do Yeti GT winter 1100 Dry Gold (-24, -32), cena narazie dla mnie zaporowa (1700 zl), ale z tego co wyszukalem to bedzie dla mnie optymalnym wyborem, choc narazie przewiduje zimowe noce w temp. max -20 , to jednak wole miec troche zapasu w temp. optymalnej

Odpowiedz
#8
i Cumulus
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#9
Hammet
zobacz link powyzej i spiwóe Alaska 1300 -> cena dużo fajniejsza
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#10
Rumcajs..no rzeczywiscie, do tego tez pertex, tylko nie pisza jaki...hmm...za jakies 2 miesiace bede sie zastanawial :)...bo cena cumulusa jest zachecajaca

Odpowiedz
#11
Cumulus szyje z Pertexu Microlight. Ostatnio kupiłem ich śpiwór, Mysterious Traveller 700 i w porównaniu do Yeti GT 600 jakość wykonania na kożyść Cumulusa. Dodatkowo dają fajny siatkowy worek do przechowywania w domu a i cena atrakcyjniejsza, którą można jeszcze potargować.

Odpowiedz
#12
zadzwoń, zameiluj - szczegółowo Cię poinformują

i zobacz jeszcze Robertsa
Makalu, Lhotse, Everest
bardzo sensowna alternatywa dla Yeti
http://www.roberts.pl/cennik_d.html
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#13
Rumcajs - wlasnie pyta o everesta robertsa :)

Odpowiedz
#14
że czytaty jestem to przeczytałem o co pyta zawrat :)
wyżej pisałem dla Hammeta....
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#15
Szykujemy sie do wypuszczenia spiwora nowej konstrukcji o zawartosci 1100 i 1300g puchu.
Niestey testowany dopiero bedzie we wrzesniu a Alpach, ale nie nomieszkamy zawiadomić o wynikach testów

-------------------------------------------
zespół go extreme

Odpowiedz
#16
nie spałem przy duzym mrozie, ale by³em w Irlandii w marcu. W nocy by³ mroz, nie wiem jak duzy, nie dysponowa³em termometrem. Spa³em przez kilka dni pod wiat¹, wiec na szczescie opad atmosferyczny by³ nie grozny, na karimacie i w Barentsie 600. Nie zmarz³em ani razu. Jadac mysla³em o Yeti , ale ze sknerstwa kupi³em tańszy
uwaga to: Barents od podobnego Bouldera jest sporo tañszy, a jakoscia chyba nie odstepuje, puch jest wysmienicie sprêzysty.
-------------------------------------------
Tommmy from UK

Odpowiedz
#17
-> Tommy
po pierwsze widzę jakieś dziwne znaki, zamiast literek - Twoja wypowiedź jest nieczytelna
po drugie, nie obraź się, ale przymrozek w marcu w Irlandii nie ma nic wspólnego ze spaniem na mrozie -30/50 st.C, więc Twoja wypowiedziedź nie jest w najmniejszym stopniu przydatna zawratowi

chyba, że to miła być kryptoreklama Twojego śpiwora
:)
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#18
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.
Sprobuje jeszcze dowiedzec sie czegos na temat jakosci polskich spiworow.
-------------------------------------------
zawrat

Odpowiedz
#19
Szybkie pytanie: jak sądzicie, czy zestaw Hannah Bivak + Hannah Sherpa wytrzyma obecne mrozy na noc pod namiotem?

Odpowiedz
#20
zestaw wytrzyma, pytanie tylko czy Ty też ? :)

Odpowiedz


Skocz do: