To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Śpiwory] Go Extreme Nordland 300
#1
Proszę o opinie na temat śpiwora, firmy (pierwszy raz słyszę) i najlepiej jakby ktoś miał porównanie z Vaude Sherap Light 220 lub Robert'sem Skautem II.
Z góry dzieki
Pozdr.
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#2
Go extrem to rzeczywiscie młoda firma,
kupiłem soobie na wakacje nordlanda, miałem obawy, ale ze jestem z warszawki, to podjecvhałem i mi go pokazali w firmie, pokazali jak sie robi, dali rabat, zapłaciłem o ile pamietam 370 zł
Spiwór jest dobry, ciepły, okresliłbym go jako od wiosny do jesieni
vaude sherap 220 znam, jest super, ma znajomy, ale na lato chyba za ciepły
porównanie?. sherap jest lekką mumią ma 500 puchu Nordland ma puchu mniej, ale za to chyba bardziej uniwersalny. Nie wiem jaki puch jest w Sherapie, producent nordlanda deklarował, ze puch jest gęsi. rzeczywiscie spręzystosć dobra,
geralnie nie wiem czy mozna te spiwory porównywac , chyba troszke inne przeznaczenie. robertsa nie znam
-------------------------------------------
marek

Odpowiedz
#3
no teoretczne temp (podawane przez producentów) są podobne ekstrem. dla sherpy to -8oC a dla nordlanda -10oC. Sherpa ma puch kaczy 80/20 i 500 cuin.
A jak mówisz (piszesz :) że sherpa cieplejsza to mi sie temperatury (podawane przez goextreme) nordlanda troche mniej podobają. A mam jeszcze pytanie masz wersje 300?? bo 450 nie jest dużo droższa (ani cięzsza) wiec mozna by sie nadtym zastanowić. Tak ogólnie dodam że chce mieć śpiwór od późnej wiosny do jesieni do schronisk i pod namiot, jestem średnim zmarzluchem (wiec nordland 300 pewnie i tak wystarczy). A jeszcze marek jakbyś był taki miły co sądzisz o jakości wykonania tego śpiwora (jak znasz vaude to możesz porównać)??
Z góry dzieki,
Pozdr.

-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#4
mam nordlanda 300
masz racje, max -10 przy 300 to gruba przesada, ale powiem ci, ze chyba wszyscy producenci maja tendencje do szaleństw wtym punkcjie:), noe nie mówię o spiworach wyczynowych , bo nie miałem doczynienia. Ja zima wyjeżdzam w góry, ale spie pod kołderka w wygodnym łózku i nigdy nie marzne, bo grzeje mnie herbata z prądem albo inne cuda z zohyliny;). jesli chodzi o kalosc to nie mam zarzutów. materiały sa dobre, nigdzie nie wychodza żadne nitki i co najwazniejsze, a czego sie troche obawiałem, puch nie wychodzi szwami, ani nie przebija materiału. producent zapewniał mnie, ze to puch gesi bez domieszki kaczego. Nie umiem zweryfikowac, ale takze sprezystosc jest niezła. Aha, spiówór wyprałem i jest ok.Vaude to tez super spiwór, mój znajomy go chwali. Tylko on juz jest bardziej mumiowaty niz nordland.
porównanie jakosci? Hm.... mysle,ze oba sa dobrej jakosci, nordland po spakowaniu mniejszy. nie chce Cie wprowadzac w bład. Nic prostszego, jak zadasz producentowi pytania, odpowie Ci na pewno profesjonalniej:))
Pozdrawiam
M.
-------------------------------------------
marek

Odpowiedz
#5
A, a propos jakosci, dostałem gwarancje na wykonanie: prucie, dziury , przetarcia etc. na 24 miesiące
-------------------------------------------
marek

Odpowiedz
#6
wielkie dzieki, a z tego co wiem to nordland jest wypełniony puchem gesim w stosunku 90/10 do kaczego (ale to normalka - wszedzie jest 90/10 no bardzo żadko sie zdarza 95/5) A ma sprezystość 650 cui.
Pozdr.
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#7
Heh, nie ma mowy o komforcie minus 8 przy500 gramach kaczego puchu 80/20, 500 cuin. Realne będzie gdzieś około 0-2 nie więcej.
600 gram gęsiego 90/10 700 cuin to dopiero do -8 komfort i - 17 extremum.
Proponuje popatrzeć i przeliczać komfort śpiworów na stronie Robertsa on raczej nie buja, a daje dane z lekką górką.

Odpowiedz
#8
WItam!
Moze mi ktos napisac jak obietosciowo i wagowo wychdzi norland 450?? albo 350?? Najlepiej po skompresowaniu!Dzieki

Odpowiedz
#9
Hej korbi,
idź na stronę Go Extreme, oni podają parametry wagowe śpiworów (objętości nie mogłem znaleźć

Odpowiedz
#10
mam ten spiwor Spalam przy +8 na dworze.BYLO BARDZO CIEPLOWydaje sie ze spiwor trzyma wszystkie parametry Jakosc bez zarzutu.Sadze ze spokojnie moglabym zaryzykowac s[panie w temperaturach ujemnych.Po zwinieciu spiwor jest rzeczywiscie malenki.Polecam

-------------------------------------------
NU

Odpowiedz
#11
a prał go ktoś już?? I jak to jest ja używam śpiwora często (ale zawsze jestem domyty) i po miesiącu używania (ba nawet po 3 miesiącach) nie śmierdzi?? To możliwe czy ja po prostu nie rozpoznaje zapachów:) A wracając do prania to na przyszłość: jak go wyprać żeby na pewno nie zniszczyć (chodzi o Nordlanda 450)
Pozdr
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#12
Proponuję prać normalnie w pralce na delikatnym programie używając delikatnych środków piorących.W ostatnim płukaniu można dodać środka antystatycznego. Następnie po odwirowaniu rozłożyć go do wysuszenia, a jak wyschnie, rozklepać puch. Puch jest zamknięty w oddzielnych komorach, a ponieważ jest dobrej jakości, nabierze sprężystości po wyschnięciu.

Odpowiedz
#13
i nie straci na parametrach?? A tak wogóle to zaleca sie pranie co ileś dni użytku czy po prostu jak już będzie ''pachniał''?? A pozatym, używać piłek tenisowych czy nie?? I jeszcze jedno pytanie bo w waszym konkursie nagrodami są płachty biwakowe czy jest możliwość zakupu takowej płachty (nie znalazłem w waszym sklepie)?? A jeśli jest to w jakiej cenie??
Pozdr.
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#14
??
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#15
Już odpowiadam:
ogólnie pranie nie wpływa pozytywnie na parametry śpiworów puchowych ogólnie, w myśl przysłowia:''częste mycie skraca życie'' :-)
A tak na poważnie nie popadajmy w paranoję z brudem i oczywiście należy go wyprać jesłi się uzna, że jest brudny. Co do piłek, proponuję sobie darować tego typu zabobony, po prostu należy dobrze roztrzepać śpiwór po wyschnięciu.

Odnośnie płachty biwakowej. Wprowadzamy ten produkt do sprzedaży pod koniec września. Będą dwa rodzaje płacht w dwóch różnych cenach. ale o tym w następnym odcinku...

Odpowiedz
#16
Prania puchu odradzam, są firmy które czyszczą rzeczy puchowe. Co prawda prałem kiedyś kurtkę (jasną) i to z puchem z edredonów ale straciła zbyt szybko na jakości. Puch ma na sobie delikatną naturalną otoczkę i pranie ją niszczy. Lepiej oddawać do pralni chemicznych ale nie każdej a tych które piorą rzeczy puchowe. Stosowane tam środki nie niszczą naturalnej powłoki puchu.
Puch ma swój naturalny zapach, czasami nie miły szczególnie jak jest wilgotny, nie ma to nic wspólnego z brudem. Jak komuś się za bardzo brudzi, albo jest pedantycznym czyściochem to lepiej wozić ze sobą cieńkią wkładkę do śpiwora, problem z głowy. Jeśli zabrudziła się wierzchnia częśc powłoki, to zazwyczaj tkaniny na śpiwór puchowy to dobrej jakości nylon i łatwo go wyczyścić lekko wilgotną szmatką.
Lekkie lepienie i ciemniejsze zacieki na powierzchni tkaniny śpiwora puchowego które pojawiły się po jego zamoknięciu i wysuszeniu są naturalne i nie ma to nic wspólnego z brudem, usuwa się tak samo, lekko wilgotna szmatką. Ale jedna noc poza namiotem gdy rano śpiwór jest jakby wilgotny też załatwia sprawę.
Piłki to zabobon, nie wiem jakby to miało pomóc :) śpiwór suszyć rozłożony i to długo, i tak samo przechowywać. Stale skompresowany będzie tracił swoje właściwości.

Odpowiedz
#17
dzieki
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#18
Wlasnie dostalem spiwor Nortland 450, szczerze, zaskoczony jestem wykonaniem, jak narazie nie ma sie do czego przyczepic...ale pierwsze spanie w nim dopiero za jakis czas. Narazie jedyne minusy jakie widze to - brak worka kompresyjnego, ewenetrzny suwak (kieszonka wewnatrz spiwora ''no name''

Odpowiedz
#19
Na stronie goextreme pisze, że Nordland 450 ma worek kompresyjny (po spakowaniu 30 x 17 cm).
A zamki w tym modelu zacinają się (zachaczają o materiał) czy nie ? zawsze strasznie mnie to denerwuje dlatego się pytam.

Odpowiedz
#20
cesarr- zamek troche sie wciska, ale mniej niz w spiworze ajungilaka goose by summer, mysle ze jakby go extreme zrobilo listwe troche sztywniejsza to byloby lepiej.
Jak dla mnie to ten worek nie jest kompresyjny, przynajmniej nie tak jak worki cumulusa, ktore maja tasmy i bardzo fajnie mozna skompresowac spiwor

Odpowiedz


Skocz do: