To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Plecak dla kobiety
#1
Czy mozecie polecic plecak dla osoby niskiej? Chodzi o plecak tzw. wyprawowy, poj. 60-65 l., problem z dopasowaniem polega na tym, ze wiekszosc plecakow jest za wysoka/za dluga i gorna czesc plecaka jest zbyt blisko potylicy i po prostu przeszkadza.
-------------------------------------------
Mr-Beefy

Odpowiedz
#2
moze Gobi by Pajak??

Odpowiedz
#3
dzieki, plecak porzadny ale cos ciut lepszego - jakies kieszenie boczne, te sprawy...
pozdrawiam
-------------------------------------------
Mr-Beefy

Odpowiedz
#4
Zaraz moja dobra kolezanka cos skrobnie bo jest po wyprawie na islandie z nowym nabytkiem marki vaude a wzrostem nie grzeszy:)

Odpowiedz
#5
obejrzyj Vaude Assymetric - bardzo ciekawy system nosny, z duzymi mozliwosciami dopasowywania do wzrostu ''nosiciela''. Regulowana jest takze wysokosc pasa piersiowego. System ladnie sie podglada przez dolna komore.
Kupilam taki 50 l. w ub. tygodniu, w duzym pospiechu, testowalam na Islandii i przy moim calym 1,6 m wzrostu oraz warunkach pogodowych najrozniejszych moge powiedizec, ze jedyna rzecz jaka mi sie w nim nie do konca podoba to kolor :)
Jeden z testow, oprocz szwedania sie - ponad godzinny postoj w kolejce do odprawy na lotnisku, zaladowane ponad 20 przepisowych kg i co? i nic, dobrze sie stalo :)

Odpowiedz
#6
co ona tam jeszcze ma? pokrowiec p. deszczowy, 2 kieszenie boczne, ladnie schowane w rozciecie, kol. podpowiada, ze to sie skrzela rekina nazywa :) , 2 kieszenie dolne z siatki - dol termosu 1 l. sie miesci, jego gore mozna ''zlapac'' bocznym trokiem kompresyjnym. kieszonma na klapie + pod nia druga z pokrowcem p. deszczowym. Moj jest sliczny pomaranczowy, az zeby bola i dobrze, jak mnie cos w lesie przetraci, to bede machac pomaranczowym ;)
-------------------------------------------
GG 2307138

Odpowiedz
#7
Super, brzmi zachecajaco, dziekuje bardzo. Szkoda ze rozowych nie produkują ;)
-------------------------------------------
Mr-Beefy

Odpowiedz
#8
aaa, przypomnialam sobie, ze jest cos co moze nie tyle, ze przeszkadza, ale trzeba ulepszyc ''tymi recami'' . Trzeba rzesmarowac zamek w dolnej komorze, bo listwa majaca przeszkodzic deszczowi w dostaniu sie do naszych bezcennych butow na ten przyklad, jest ciut za ciasna i lepiej toto dziala jak sie swieczka pociagnie :-*
-------------------------------------------
GG 2307138

Odpowiedz
#9
plecak ma jeszcze ''na stanie'' odpinana kieszonke-woreczek z przezroczystego tworzywa sztucznego. Sprzedawca zapierala sie, ze to na mape. jak na moj gust woreczek, ktorego wylot zwija sie 2-3 razy i jeszcze zapina na pasek solidnego rzepa, to woreczek na dokumenty... wpadamy do jeziora, wszyscy nas oplakuja, a dokumenty sie ostaja w formie pamiatki dla wnukow, ktorych juz nie bedziemy miec :) Tak bardziej serio, to doskonale miesci sie tam kalendarz typu tewo, dowod i paszporcik. Mozna sobie to wszystko przywiescic w gornej komorze placaka na haczyku w tym celu doszytym, zaraz pod kolnierzem.
-------------------------------------------
GG 2307138

Odpowiedz
#10
a gdzie kupilas? i ile kosztowalo to cacko?
-------------------------------------------
Mr-Beefy

Odpowiedz
#11
Wroclaw, centrum Korona, sklep HiMountain, ale tylko cena ok 268 zl
-------------------------------------------
GG 2307138

Odpowiedz
#12
Poniżej masz link.

Odpowiedz
#13
Jak dla niskiej osoby, to mogę z czystm sumieniem polecić również inny wyrób Vaude'a, który miałem możliwość przetestować ostatnio w Tatrach. Mankamentem jak dla Ciebie może być brak kieszonek bocznych, o których wspominasz. Pozdrawiam.

Odpowiedz
#14
dziekuje Wam bardzo.
-------------------------------------------
Mr-Beefy

Odpowiedz
#15
oj znam ten problem, tez do wysokich nie naleze :)
dlugo szukalam i znalazlam cos odpowiedniego: salewe mondial (choc to stary model i nie wiem, czy robia go nadal, ale widzialam w sklepach bardzo podobne modele). plecak jest w wersji damskiej. zgrabny i dobrze dostosowany do drobnej sylwetki. dwie kieszenie boczne, kieszen w klapie, dwukomorowy, pokrowiec przeciwdeszczowy.

Odpowiedz
#16
nie wiecie czy jeszcze ktoś poza Hi mountain sprzedaje VauDe?
Bo w HiMountain wyprzedali totalnie wszystkie Assimetrici :(

Odpowiedz
#17
Mysza spójrz na mój post w temacie ''plecaki''

Odpowiedz
#18
Małym kobietkom pasuje ostatnio Isis Tatonki. Ale to chyba za mała pojemność. Mnie wygodnie z Aircontactem 50+10 Deutera, tyle ze moje 160 to juz rozmiar sredni... chyba?
-------------------------------------------
gg1336933, maja@grappa.pl

Odpowiedz
#19
mr -beefy: a jakiego wzrostu jest ta kobieta, czy szczupla, jak dlugosc nog do dlugosci plecow ( srednia krajowa?)

Kosmos: podales linke do plecaka z szelkami uniwersalnymi ktory jezeli kobieta jest szczupla raczej srednio bedzie lezal.

Olasz: jakie masz szelki damskie czy uniwersalne

Zdazylo sie u nas ze b.niskie kobiety kupowaly plecak transportowy mlodziezowy Wolfskina Trapper 45+10 (ale ta pojemnosc mozna porownac czasami z 60 lit innych firm)
-------------------------------------------
Darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#20
przymierzalam wczorfaj tatonke 45 l czy 50 nawet i byla ok :)

Dautera akurat byl tylko 60+10 i ten przy moich 164 cm jest na mnie za duzy.
Ale moze to 50+10?? Tylko powiedzieli ze na razie nie beda mieli dostawy :(

Odpowiedz


Skocz do: