To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Foki
#1
Czy ktoś używa taliowanych fok do nart tourowych (105,68,91)? Czy do nart o takich ''wymiarach'' warto kupować foki taliowane? Chodzi mi o to, czy rzeczywiście jest duża różnica przy podchodzeniu. No bo w cenie niestety jest - i to spora. Konkretnie zastanawiam sie nad zakupem fok Pomoca ''Twin''.

Odpowiedz
#2
Ja mam taliowane narty (105-70-95) i foki ''proste''. Decydowała oczywiście cena. Nigdy nie mialem dłużej niz przez dzień taliowanych fok (wypozyczony sprzęt w Austrii). Nie odczułem różnicy, no może przy składaniu musiałem się bardziej starać :-) Jak dla mnie spokojnie wystarczą proste foki - są też lżejsze.
-------------------------------------------


Odpowiedz
#3
Ja też mam taliowane tourówki i foki proste. Uważam że większa powierzchnia fok byłaby przesadą, bo różnica przy podchodzeniu pewnie znikoma, a więcej by się zużywało impregnatu/smaru żeby się ślizgały jak trzeba.

Odpowiedz
#4
Cena fok taliowanych - z tego, co się orientuję - jest porażająco wysoka. Stąd moje pytanie. Dzięki za pomoc.

Odpowiedz
#5
luke - jeżeli koniecznie chcesz mieć taliowane foki, to co powiesz o kupnie szerszych fok i przycięciu do nart - tak podobno się robi.

Swoją drogą nie wydaje mi się, aby różnica powierzchni pomiędzy taliowaną foką a foka prostą powodowało jakieś super różnice w tarciu. Dodatkowo ważne jest, aby foki nie nachodziły na krawędzie, co w przypadku fok prostych jest dużo łatwiejsze :)

Odpowiedz
#6
Czy używa ktoś mieszanych (70% moher 30% syntetyk) fok colltexu? takich jak tu: http://www.allegro.pl/item87215636_foki_do_nart_collt ex_62_65_68mm_szer_mix_.html
co o nich sądzicie?

Odpowiedz
#7
Cena fok taliowanych nie musi być aż tak kosmiczna, jeśli kupi się foki ''z metra'' i wytaliuje osobiście oraz we własnym zakresie zamontuje zaczepy. Wąskie foki do nart wyraźnie taliowanych dają popalić przy wznoszącym się trawersie.

Odpowiedz
#8
~whody: ja uzywam
Nastepnym razem kupie 100% moheru. Opory sa spore, kupilam mieszanke, bo bardziej trwala, ale przy moich kilku wyjazdach w ciagu sezonu (lacznie kilkanascie wypraw) to jednak nie ma to znaczenia.

Odpowiedz
#9
Kupiłem niedawno foki Colltex 100% moher i bardzo się zdziwiłem, kiedy okazało się, że mają wyraźnie większe opory od moich starszych- podobno będących mieszanką z syntetykiem. Te stare kupiłem bez opakowania firmowego i nawet nie wiem, co to za firma, ale sprzedawca twierdził, że to mieszane. W rezultacie nowe zakładam tylko, kiedy zmusza mnie do tego sytuacja(np. puszcza już dość słaby klej) i odczuwam wtedy naprawdę duży dyskomfort.
Nawet zakładając, że sprzedający mi te starsze pomylił się i dał 100% moher, to skąd taka duża różnica w poślizgu?!

Odpowiedz
#10
Może trzeba je ''dotrzeć''... Ja mam syntetyki i im dłużej ich uzywam, tym poślizg lepszy. Z tym, że zawsze po założeniu początki są ciężkie - po prostu czuję opór, ale potem jakby przechodzi...

Odpowiedz
#11
Zadzwoniłem do człowieka, który mi sprzedał te z dobrym poslizgiem i potwierdził, że to są mieszane moher- syntetyk, nie pamięta jakiej firmy, bo miał wtedy różne. Stwierdził też, że mixy mają zawsze lepszy poślizg od czysto moherowych, więc mi trochę namieszał. Może wypowie się jeszcze ktoś, kto używa obu rodzajów.

Odpowiedz
#12
Pomóżcie - chciałbym w tym roku kupić pierwsze moje foki. Wcześniej tylko pożyczałem od kolegi. Narty kupiłem sobie Hagany Roadstery (107-75-97) i wiązania Fritchi. Mnie bardziej interesuje jazda Freeride'owa ale czasami niestety trzeba podejść :-). Nie będę ich często używał więc zastanawiam sie jakie i za ile kupić.

Odpowiedz
#13
Witam, kupiłem niedawno swoj pierwsze skitury ale jako nowicjusz dałem się zwieść ładnemu wyglądowi i zapewnieniom sprzedawcy ze jego narty są najlepsze na świecie. Rzeczywiście narty Seven Summit z wiązaniami Diamir XP to fajne nartki ale jak na pierwsze skitury chyba zbyt poważne. Problem w tym, że dobranie do ich fok nie jest łatwe. Mocowanie ich do nart seven summits nie jest typowe bo narty mają z przodu wcięcia. Obdzwoniłem już sporo sklepów turystycznych i nikt nie ma w ofercie fok do seven summits nawet sklep Horyzont w którym narty zostały kupione. Czy ktoś z Was wie gdzie mogę dostać foki do moich nart raz ile taka przyjemność kosztuje? Będę wdzięczny za wszelkie wieści.
-------------------------------------------
mirach

Odpowiedz
#14
to bardzo proste ;)
tu nie mogę wkleic zdjęc, dlatego zapraszam do mojego posta ze zdjęciami
http://tiny.pl/hmzjg
musisz tylko kupi foki z metra

Odpowiedz
#15
A standardowe ramki metalowe nie podejdą? Ja do nart z klasycznym dziobem zrobiłem przednie zaczepy z repa kewlarowego - pętelki. Na razie działa.

Odpowiedz
#16
Nie, trzeba by kombinowac. A skoro tak to po co, jak wystarcza trochę espandora?
Te okucia są dośc grube, więc światło ramki byłoby duże

Odpowiedz
#17
Tak tylko teoretyzuje, oczywiście łatwiej Twoim sposobem.

Odpowiedz
#18
tu ewentualnie masz zaczepy
http://tnij.org/fyif
http://tnij.org/fyie
I zaczep i uchwyt razy 2, więc całośc 180zł
Nie produkuje się fok pod te zaczepy, nie opłacalne skoro pasuja tylko do dynafita. Zakuwasz sam, jak chcesz płaci 180zł. Lub za 3 zł jak w moich

Odpowiedz
#19
ptb, Twoja porada jest bezbłędna. Podoba mi się prostota pomysłu i niezawodność bo to przecież ,,sznurkiem od snopowiązałki'' da się naprawić w razie awarii.
Poradźcie mi proszę w jeszcze jednej sprawie. Otóż wymiary fok do moich nart to: 170cmx110mm. Na allegro jest kilka ofert, zwłaszcza black diamond ale ich cena mnie rozbraja. Czy ma ktoś namiary na tańsze foki. Jeden gość wystawia coś takiego: http://www.allegro.pl/item926141986_nowe...gosci.html
co o nich sądzicie? godne to uwagi?

Odpowiedz
#20
Nie musisz mieć foki 1:1 do narty.
Ja mam nartę 113/78/110, 176 cm, foke 160x90 i świetnie się sprawdza.

BD Ascension, te z allegro, to przede wszystkim dobry klej, ale fakt ciężkie są.

Odpowiedz


Skocz do: