To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Namioty] Quechua
#1
Czy ktoś coklwiek wie o tych namiotach?? otwieram gazete i patrze a tam taki namiocik...trójka 200/210, waży 4,5 kg. i kosztuje (to fakt jest promocja) 199 zł. Szukam i szuka po necie żeby strawdzić co to w ogóle za firma i czy w tym się da spać i znalazłam ale tylko po nagielsku... jakoś sobie poradziłam ale !! czy ktoś może coś bardziej obiektywnie niz fachowec z laboratorium firmy ''Quechua'' powiedzieć o tych namiotach????

-------------------------------------------
Hanka

Odpowiedz
#2
Własnie ''przetestowałem'' namiot T3+ firmy quechua jest bardzo fajny i wygodny. Całe 2 tygodnie lało i nie przemókł. Jedyny, zastrzeżeniem może byc to że jesli śpisz na dmuchanym materacu i masz około 185 cm wzrostu musisz minimalnie ugiąć nogo chiociaż w trakcie snu to nie przeszkadza. Polecam
-------------------------------------------
przemu_tbg

Odpowiedz
#3
Quechua T6.2 - jest to namiot bazowy, w zasadzie tylko do samochodu (lub muła...) 18 kg, 2 sypialnie, przesionek 6m2, do 2m wyskości - jest wielki! Polecam stanowczo. Jeśli chcecie spędzić wakacje z dzieciakami w jakiejś głuszy, to ten namiot jest idealnym rozwiązaniem. Znakomita jakoś wykonania i ergonomia. I relatywnie szybko się rozkłada - w 2 osoby (z małżonką, a jakże to robiliśmy) namiot staje w 10, max 15 minut - trzeba tylko wiedzieć co i jak robiś - ale po max 3 próbach dochodzi sie do wprawy - projektował i wdrażał to ktoś z głową, a nie jakiś księgowy. Więcej na stronce http://www.quechua.com/Quechua/produit.asp?int_PfId=5 28592&int_DeptId=231310&int_DeptPereId=31071& amp;int_moduleId=1&lg=FR#
-------------------------------------------
Bayboor

Odpowiedz
#4
ja zamierzam kupic ''T2'' Quechua'y . przetestuje go najpewniej w weekend majowy , opisze wrazenia po powrocie. pozdro
-------------------------------------------
golass

Odpowiedz
#5
kupił ktos ten namiocik t2 Quechuby da sie tam w 2 osoby + plecaki zmieścic??

Odpowiedz
#6
210x150x110 sypialnia wedlug katalogu.
Jesli chodzi o wyjazd wakacyjny z bagazami to malutko miejsca.
Jesli chodzi o porzadny trekking i jestes w stanie zrezygnowac z wygody to akurat. Bo wygodnie nie bedzie. A tak poza tym to nie kupuj zadnej Quechuby tylko Fjordziaka conajmniej jakiegos..
Nie ma dobrych namiotow za 100zl..

Odpowiedz
#7
zatem, T2 nie przemokl, zmiescilismy sue w 2 osoby z plecakami bez problemu :)
-------------------------------------------
golass

Odpowiedz
#8
Weekend 29.IV-5.V spędziłem w Beskidzie Niskim z moją kobietą pod T2. Spokojnie mieściliśmy się we dwoje z 2 plecakami, całonocny deszcz do środka sie nie dostawał (co prawda nie wiało zbyt silnie). No i rozstawiało się go bardzo szybko (sypialnia na haczykach).
Kupiłem, bo potrzebowałem namiotu taniego, żeby nie było żalu pojechać z nim na Woodstock, a okazało się że to bardzo pożądny namiot.

Odpowiedz
#9
ja mam namiocik t2+ w zeszlym roku spedzil tydzien na woodstocku lalo codziennie wszyscy w namiotach mieli basen a w tym ani kropelki wody w przed sionku smialo bytu staly i tez byly suchutkie. mamiocik bardzo dobry i tani bo 179zl

Odpowiedz
#10
Kilka uwag.Quetchua to nie jest firma która robi coś dla Decathlona tylko to jest marka własna wypromowana przez Decathlon tak jak Geologic itp.
Decathlon ma ogromną sieć sklepów oraz zaplecze badawcze.Zplecze projektuje, a wytwórnie(należące do Decathlon) w Chinach produkują stąd tak niska cena.Jakość: wszystko ma dwa lata gwarancji.Czyli jak się zepsuje to wymieniają,stąd konsternacja przy pytaniu o części zamienne.To działa,sprawdziłem-zepsuł się kijek(kupiłem obluzowany-zauważyłem ''w praniu''),chciałem wymienić część,popukali się po głowie,dostałem bez szemrania nowy(kazali sobie wybrać:)).Z tego co wiem to nie robią żadnych problemów z wymianą,nie gapią podejrzliwie,nie marudzą-tak twierdzi kumpel używający ich sprzętu już dość długo.Na zachodzie sprzęt uważany jest za niezły,tani,przemyślany,popularny.Sam używam kilka rzeczy i uważam że są więcej niż ok za tą cenę.
-------------------------------------------
Pozdrav

Odpowiedz
#11
Powiem waż że zdecydowałem się na zakup namiotu tej firmy 4.2 xl air. Dwie sypialnie dwuosobowe wentylatory itd. pierwsze rozłożenie zajeło mi jakies 30 minut a jest to proste jak budowa cepa. wszystko jasno opisane łatwe w montażu. Jak narazie jeszcze nie przetestowałem go w warunkach ekstremalnych, tylko rozłożyłem, więc o jego trawłości się nie wypowiadam. Przyznać trzeba że szwy wyglądają na trwałe i solidne. urlop w połowie wakacji więc wtedy powiem coś więcej.
www.quechua.com
-------------------------------------------
Slomer

Odpowiedz
#12
Przymierzam sie do zakupu Quechua T2? Czy macie jakies doświadczenia z tym sprzętem?Nie oczekuję niczego nadzwyczajnego za 89zł. ale czy przy srednim deszczu przemoknie?Czy jest chociaż minimlana wentylacja zapobiegająca wilgoci w nmiocie?

-------------------------------------------
d

Odpowiedz
#13
witam kupiłam namiot T6.2XL szukałam namiotu z duuuzym przedsionkiem i dwiema sypialniami trzy tygodnie wytrzymał rozkładanie łatwe szybkie kupiłam sporo zeczy w tym sklepie jeszcze sie nie zawiodłam polecam
-------------------------------------------
gosia

Odpowiedz
#14
kupiłem T4.2XL jak dla mnie jest ok. duży przedsionek, dwie sypialnie, powierzchnia na magazyn pomiędzy tropikiem a sypialniami. Pomimo zalania (ok. 10cm wody) w sypialniach było sucho - dzięki wysokim progom w sypialniach. nie straszna mu ulewa i wiatr. trochę z rozbijaniem jest zachodu ale po małym treningu dwie osoby radzą sobie bardzo dobrze.

Odpowiedz
#15
Witam
Czy testował ktoś namiot t4.1 ?

Oglądałem ten model - normalnie przedsionek rewela, jakość wykonania też niczego sobie. Martwi mnie tylko brak moskitiery w wejsciu do sypialni. Ciekawe jak sie sprawuje w deszczowe dni.
-------------------------------------------
Pzdr. Jarek

Odpowiedz
#16
A używał ktoś T4 ultaralight pro. jJgo parametry i funkcjonalność czyli dwa wejścia przez przedsionki w tym jeden naprawdę duży robią wrażenie. No i waga według producenta 4 kg !!! a paczuszka naprawdę niewielka bo wiele dwójek ma wiekszą. Tylko ta cena 699 zł to dość sporo na było nie było jednak supermarketowego producenta. No ale gdyby jego jakość była dobra to bym się zastanawiał bo potrzebuje czegoś z jednej stronny na wypady rowerowe we dwójkę a z drugiej na wędrówki w większej liczbie osób.
-------------------------------------------
Batko

Odpowiedz
#17
Panowie i Panie, jaki jakiś czas temu pytałem sie o t3+ i T3+ ultralight ... powiem tyle zaryzykowałem i przeżyłem w bieszczadach wiec jest dobrze namiocik jest bardzo porządny w wykonaniu... szczelność też sprawdziłem jest abrdzo dobra ... a skoro za taką cene można miec na prawdę fajny namiocik, to polece go każdemu .... no chyba, że ktos sie na biegun wybiera .... peace

Odpowiedz
#18
witam mam namiocik T3 ultralight sprawdził się świetnie na wyjeździe do Wilna w lipcu cena 429zł może i wysoka ale waga jeszcze niższa niż podaje producent (2,8kg wazony ze śledziami i stelarzem w worku) spory przedsionek i w ogole super mieściliśmy się w tej trójce we 2 chłopa z dwoma rowerami między nami i sakwami w przedsionku.

Śledzie; porzadne aluminiowe, pomarańczowe, dobrze widoczne w trawie

Tropik wytrzymał kilka ulew bez wiekszych problemów wiec polecam

A no i spory plus jak dla mnie podwieszana sypialnia.

Wady;
- hmm nie jestem pewien czy to wada ale mimo ze namiot ani razu mnie nie zawiódł mam wątpliwości odnośnie podłogi - nie jest to materiał plandekopodony jak w większości marketów czy nawet drogich marabutów, materiał jest tropikopodobny tzn. nie dużo sie różni od tego w tropiku i jest cienki!!! co prawda spaliśmy nawet w polu przypominajacym rżysko i nic ale dusze miałem na ramieniu

Odpowiedz
#19
Jak boisz się o podłogę, to spraw sobie plandekę np. taką od Marabuta.

Odpowiedz
#20
Witam
Mam namiot T2 kupiony za bodajże 79 zł - potrzebowałem namiotu bardzo szybko na wyjazd, generalnie nie miałem czasu na wybieranie namiotu bardziej''profesjonalnego'' i dóżo droższego, stwierdziłem że zaryzykuje i 4 dni w nim może przeżyje. Jechałem w Karkonosze i wbrew pozorom namiot sprawdził sie znakomicie, spaliśmy raz w ostrej ulewie i przy dużym wietrze - ja w ''cziłałie'' 1500 mmH2O a kumpel w Hanah (jakiś tunel, nie pamiętam jaki model) 5000 mmH2O. Cziłałe rozstawiłem sam w 5 min, Hanah stawał w 2 osoby ze 20 min, i co naśmieszniejsze kumpla podlało a mnie nie :). Zaufałem namiotowi i zabrałem go na dłóższa włyczęgę po Małej Fatrze. Rozbijałem sie na grani gdzie warunki wiatrowo wilgotnościowe czasem były trudne, nic nie przemokło nic się nie zepsuło. Oprócz tego namiot ma bardzo dobrą wentylację.
Polecam na wyprawy w niskie i średnie góry, bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Odpowiedz


Skocz do: