To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wkład do śpiwora
#1
Witam. Mam spiwór Bergsona Rocker II i chciałbym go troche ''ocieplić''. Czy myślicie że zakup płachty biwakowej to dobry spósób. Jeśli tak to jakiej firmy.
A tak przy okazji czy ma któś może taki śpwór?? Interesuje mnie jak sie zachowuje w temperaturze ok. 0 stopni.
Dzięki za pomoc.
-------------------------------------------
kruczek14

Odpowiedz
#2
Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby kupno koca polarowego (może być nawet tzw. setka, i uszycia z niego takiego pokrowca, który wkładasz do śpiwora. Oczywiście ważne jest, aby spiwór był nieco za duży na Ciebie, by po wejściu do takiej koperty polarowej i do śpiwora nie okazało się, że jest Ci za ciasno.
-------------------------------------------
www.doczu.tk

Odpowiedz
#3
Racja Doczu. To b. dobre rozwiązanie. Można kupic gotowe wkłady do śpiworów. Prócz ocieplenia powodują wolniejsze brudzenie się śpiwora.
Gdy często sypiasz niedomyty w spiworze taki wkład sprawuje sie pierwszorzędnie.

Odpowiedz
#4
Oprócz takiego wkładu można też zakładać botki puchowe, bo stopy najszybciej przemarzają. Płachta biwakowa nie dociepli Ci śpiworka.

Odpowiedz
#5
Kruczek takie wkłady można spotkać w supermarketach za małem pieniądze. Jakiś czas temu tez widziałem w Rossmanie. Ja swój kupiłem w supermarkecie za.... juz nie pamietam dokladnie ale nie wiecej niz 30zl i jest z zamkiem na calej dlugosci.

Odpowiedz
#6
Te wkłady to jest poprostu śpiwór tylko że uszysty z polaru?? Tak?? Bo szczerze nie bardzo wiem o jakie wkłądy wam chodzi. Czy poprostu kupić materiał i szyć coś takiego?
-------------------------------------------
kruczek14

Odpowiedz
#7
Kruczek, kupujesz gotowca, lub kawał pledu polarowego, składasz go na pół i zszywasz bok i dół - wkład gotowy, prawada, że proste? Pozdrawiam.

Odpowiedz
#8
Myśle że zamek.... nawet krótki ułatwia przepotwarzanie.

Odpowiedz
#9
Metal.. chodzi Ci o przepoczwarzanie ?? jesli tak to fakt. Wg mnie wszelkie śpiwory (nawet zimowe) powinny mieć zamek na całej długości.

Odpowiedz
#10
ok. dzieki za pomoc coś wymyśle jak sie z tym uporać. pozdrawiam
-------------------------------------------
kruczek14

Odpowiedz
#11
Tak wlasnie o to mi chodzilo ;) Jakas literowka mi sie wkradla. Niektore spiworki z tego co zauwazylem maja skrocony zamek aby obnizyc wage. Ja mowilem o wkladzie ze to przydatna sprawa aby byl zamek. Jesli by sie mialo spiworek bez gwarancji to mozna by sie pokusic o jakies zaczepy na koncu spiwora aby wklad nie podjezdzal w momencie zamieniania sie w motyla :D

Odpowiedz
#12
czy ktoś wie gdzie mozna nabyc jakiś dobry markowy polar na metry w celu uszycia takiego cuda i suwak YKK dwustronny kolo 200cm??

Odpowiedz
#13
Polar w firmie Mod-Pol np. jak pogooglujesz to znajdziesz. Albo na allegro tez widzialem. Zamek no to jest chyba Polskie przedstawicielstwo YKK. Mozesz sie do nich odezwac i cie nakieruja gdzie mozna najblizej ciebie kupic zamek.

Odpowiedz
#14
Mod-Pol sprzedaje też zamki, zarówno YKK jak i Salmi. Adres do Mod-Polu był też gdzieś na forum.

Odpowiedz
#15
Metalmind mam do ciebie jeszcze jedno pytanie. W jakim supermarkecie to kupiłeś? A tak poza tym to może ktoś testował ten model śpiwora (Rocker II) w ekstremalnych jak na ten śpiwór warunkach czyli około zera stopni i kilka poniżej zera.
-------------------------------------------
kruczek14

Odpowiedz
#16
Chyba Auchan. Ale rozeszły się w mig. Ja miałem ostatni w sensownym kolorze.

Odpowiedz
#17
a ja mam pytanie czy takie przescieradelka maja sens?
chodzi mi o przescieradelko bawelniane, ale wiem ze np. firma cocoon robi takie z jedwabiu...

ja widze takie plusy (bawelny)
+higiena - nie trzeba wtedy czesto prac spiwora przez co on sie nie niszczy tak szybko

minusy
- to sie strasznie kreci w spiworze i mozna sie zaplatac
- nie zwieksza termiki, a chyba raczej ja pogarsza (no bo skoro to jest dodatkowa warstwa izolujaca przed powierzchnia spiwora to dziala chyba tak jak dodatkowa warstwa ubrania czyli całe ciepło, które produkujemy zamiast trafić do ogrzania śpiwora zostaje zatrzymane w ubraniu/przescieradle i do spiwora nie dociera zbyt wiele ciepla zeby nam bylo cieplo...)
- trzeba to nosic - zajmuje miejsce i wazy (choc zgadazm sie ze ie duzo go zajmuje)

no i co? ma to jakis sens, bo ja juz sama nie wiem:/

Odpowiedz
#18
Cocoon co prawda robi tez bawełniane, ale o tych nic nie wiem - w sensie opinii użytkowników.
Jedwabne i coolmaxowe są chwalone właśnie za dodatkowy komfort cieplny i nieprzopacanie śpiwora (głównie wybierane przez użytkowników puchu).
Osobiście spałem tylko we wkładce pt. półkilowy śpiwór wewnątrz póltorakilowego. Oba psiwory są wykończone ''na ślisko'' wiec teoretycznie powinny się ślizgać, ale nic takiego nie miało miejsca - przekręciłem się za to w wewnętrznym. Wewnętrzny do zewnętrznego pozycji niemal nie zmienił :D
Także nie sądzę, żeby wkładka jedwabna czy bawełniana się przesuwała bardziej.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE

Odpowiedz
#19
ja napisalam ze sie przekrecaja bo w watku o spiworach puchowych wyczytalam ze trzy osoby pisa ze sie przekreca i stosuja rozne patenty przyczepiania do spiwora tasiemkami itp... (nawet w 26 miejscsch ktos przeczepial bo 22 to bylo za malo !!!)

Odpowiedz
#20
wow
łał
ojeju

sporo pewnie zalezy od wykończenia wewnętrznego śpiwora i osobowej ruchliwości nocnej ;) , ale jeszcze z takimi opiniami osobiście się nie spotkałem.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE

Odpowiedz


Skocz do: