To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Śpiwory] Yeti / Boulder, Feather 200, Superlight
#1
Ponieważ szukam lekiego, puchowego śpiwora szukam osób które posiadają powyższy model i mogą podizlić się doświadczeniami. Myślę o wersji 450.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz
#2
Posiadam ww.model firmy Yeti od 5-ciu lat i jestem bardzo z niego zadowolony. Idealnie się w nim śpi w temperaturze ok. 0 C i jest leciutki i mały po spakowaniu. Pokrycie wykonane jest z Pertexu więc jest bardzo lekkie a jednocześnie wytrzymałe mechanicznie i chroni puch przed namakaniem np.w przypadku rosy czy lekkiej mżawki. Jedynym mankamentem jest brak listwy chroniącej podszewke przed wcinaniem się w suwak podczas zamykania czy otwierania więc trzeba uważać. Co do konserwacji to nie ma problemu bo dwukrotnie sam go prałem w pralce i wszystko OK.
-------------------------------------------
siara

Odpowiedz
#3
ale boulder jest węższy od GT
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
#4
Zgadza się, w GT można się obrócic w śpiworze a w boulderku przekręcamy się na bok razem ze śpiworem.
-------------------------------------------
siara

Odpowiedz
#5
Zasatanawiam się nad Boulderem w następującej wersji:
- puch gęsi
- Pertex Endurance (wersja DRY)
Wszystko to powoduje, że ten mały śpiwór robi się niebezpiecznie drogi.
Jednak zdarza mi się biwakować pod chmurką, mimo używania płachty biwakowej Pertex Endurance stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie przed zawilgoceniem, a więc utratą własciwości. Lekki dlatego, że korzystam z lekkiej puchówki i botków puchowych. Łacząc te trzy elementy dysponuję zestawem biwakowym o masie około 1,6kg dającym wystarczający komfort w warunkach zimowych do -10 (po za przypadkami poważnego jak na nasze warunki zimna od -15 do -30, bo nie do tego ma służyć).
Gęsi bo miałem spiwór kaczo-pierzowy i zjawisko zbijania ''wypełnienia''jak i smród źle wyprawionego puchu był przejmujuący.
Jednocześnie sam śpiwór bez dodatków pozwala na użytkowanie go w ciepłych miesiącach np. przy turystyce rowerowej ( miałem kiedyś ''za ciepły'' spiwór jak i ''za ciepłe skorupy'' i to też jest przekleństwo).
Cena jest tutaj tematem bolesnym, jednak mam spory dystans do teorii, że to samo może kosztować 300zł, tak samo jak BMW nigdy nie będzie kosztować tyle co Lanos. Dobry materiał zewnętrzny, Gęsi puch jednak kosztują. Miałem przyjemność spania w takim lekkim spiworze RAB-summit 300 wyprodukowanm z takich właśnie składników i była to poezja, stąd chęć sięgnięcia po rozwiązania analogiczne.
Bardziej ciekawość moja dotyczyła bardziej jego ciasności.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz
#6
cały czas szukam śpiwora puchowego, na okres wiosna - jesień, temp. komfortu ok. 0 st. i lekkiego. i znalazłem włśnie yeti boulder 300.
http://www.yeti.com.pl/shop/index.php?g_cat=1&g _id=4&lang=pl&akt=shop
czy to możliwe żeby 300 g puchu kaczo gęsiego dawało temp. komfortu 0 st. ?
ktoś może używa takiego, albo chociaż takiego o podobnych parametrach ?

Odpowiedz
#7
cesarr-
Dokładnie jak mówisz, możesz mieć problem z wytrzymaniem w temp. 0st. w śpiworku z 300g. puchu. To są raczej śpiwory letnie lub do schroniska. Osobiście na ten okres poradziłbym ci znaleść jakiś model z 500/600g. np. Yeti GT600. Da to gwarancję ciepła w 0st. a waga wzrośnie nieznacznie.

Odpowiedz
#8
Witam. wlasnie wylazlem ze spiwora Yeti boulder 300. Temp w namiocie byla na granicy zera. Spalem na karimacie, a w srodku spiwora alumata. Na sobie mialem komplet bielizny z microfibry i dodatkowo nad ranem potrzebny byl polar 200. spalo sie komfortowo.
-------------------------------------------
vac

Odpowiedz
#9
Yeti Feather 200 Gold czy Boulder 300? Szczególnie zależy mi na opiniach ludzi znających Feathera.

Odpowiedz
#10
2005-03-25 16:50:39
62.233.250.62

Witam,
wspomóżcie proszę komentarzem, opinią...
Chciałem sobie kupić wreszcie porządny puchowy śpiwór. Tyle, że przeglądając ofertę Yeti znalazłem w ich ofercie model THL z wypełnieniem sztucznym. Wprawdzie przysiągłem sobie, że po przykrych doświadczeniach z hollofibrą tym razem tylko puch, ale: THL adresowany jest do środowiska wilgotnego jak np. jaskinie i kajaki (akurat oba moje ulubionte typy aktywności) i wg. opisu ma dość dobre parametry: co dla mnie ważne jest dość lekki i ciepły.
Czy kto z Was miał może z tym modelem jakieś doświadczenia i może powiedzieć coś o jego wadach lub zaletach? Bo już zupełnie zgłupiałem- niby puch lepszy, ale...
pozdrawiam


ps.
ja celuję w śpiwór ok 1kg i o faktycznym komforcie ok.+3st.C
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#11
2005-03-25 17:53:28
83.24.5.41

Mam śpiwór THL i ostrzegam że wszystkie modele nie trzymają temperatury o ok.5 C a więc jeśli chodzi o wage nie są alternatywą do puchowych.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#12
2005-03-29 16:04:33
62.233.250.62

no tego się bałem- to by było zbyt piekne :/
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#13
2005-03-29 16:16:06
83.24.38.242

Gdyby tak było jak pisze Yeti to THL były by konkurencją dla ich puchówek. Ale mimo to polecak śpiwory THL bo po wzięciu poprawki na parametry są to bardzo dobre jakościowo śpiwory i ze swojego jestem zadowolony.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#14
2005-04-01 08:58:31
62.233.250.62

A gdzie to cudo można obejrzeć? Bo zmawiać przez WWW bez obejrzenia/pomacania nie mam zamiaru?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#15
2009-03-16 08:42:14
89.206.14.43

Witam
Zastanawiam się nad zakupem śpiwora Yeti Feather 200, ale w sieci znalazłem o nim raptem kilka wzmianek. Na NGT też mało jest o nim opinii. Dlatego mam kilka pytań do posiadaczy tego produktu:
1) Ile waży cały śpiwór (na stronie producent podaje tylko wagę puchu)
2) Czy śpiwór można ''mocno'' skompresować na czas podróży? Czy worek na śpiwór ma paski kompensacyjne?
3) Posiadam teraz 1kg Finmark od FN (klasyczny syntetyk). Czy komfort cieplny będzie niższy/wyższy jak w produkcie FN?

Śpiwora będę używał od późnej wiosny do wczesnej jesieni i bardzo zależy mi na zbiciu wagi ekwipunku. Jeżdżę rowerem (full) i praktycznie cały ekwipunek wożę na plecach. Czasem w budynkach, ale wybieram się też czasem pod namiot, więc obawiam się, czy syntetyk o wadze 0.5 kg nie byłby za cienki - dlatego myślę o puchu.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#16
1. Ok. 500 g
2. Zapewne nie ma, ale zawsze możesz skompresować go własnymi taśmami bądź kupić lepszy worek
3. Powinien być nieco cieplejszy, co prawda komfortu przy 0 bym się nie spodziewał, ale +5 jest już bardziej realne.

Popatrz jeszcze na śpiwory Robertsa Voyager Light i Super Light

Odpowiedz
#17
''Zapewne nie ma, ale zawsze możesz skompresować go własnymi taśmami bądź kupić lepszy worek''
Jeśli producent nie dodaje takich taśm, to znaczy, że zrobił to z lenistwa, czy też może nie powinno się kompresować takiego śpiwora? Jest to dość drogi sprzęt i głupio było by go zniszczyć niewprawnym użytkowaniem :/

Opcją dla wożenia śpiwora w plecaku jest jego zamocowanie pod siodełkiem, a to oznacza mocne ściśnięcie go dodatkowymi trokami, aby nie odpadł od roweru. Oznacza to jednak mocne jego ściśnięcie.

Odpowiedz
#18
Mudia

Ad1. Z tego co kojarzę, śpiwór w wersji 180 cm ważył (sprawdzałem na wadze) około 480 gram. Zresztą, przejdź się do sklepu który go ma, na metce wypisują wagę puchu i wagę spiwora. Jakby co jutro mogę sprawdzić i napisać.
Ad2. Jeszcze bardziej toto kompresować? Feather pakuje się do kulki o średnicy 10 cm, jest bardzo mały. Puchowych nie można bardzo mocno kompresować, dlatego nie dodaje się troków zazwyczaj.

Musisz tylko pamiętać, że śpiwór jest w miarę wąski (dopasowany) i nie pasuje osobom tęższym.
---
Edytowany: 2009-03-16 09:35:28
-------------------------------------------
Linux-friendly

Odpowiedz
#19
''Ad2. Jeszcze bardziej toto kompresować? Feather pakuje się do kulki o średnicy 10 cm, jest bardzo mały.''
Widziałem w sklepie tylko model Boulder 450 i byłem przerażony jego rozmiarem (wałek o średnicy 25cm). Miał tylko jeden pasek kompensacyjny , więc sprzedawca nie mógł specjalnie go ''zmniejszyć''. Może to był jakiś starszy model, albo worek nie od serii. Feathera nawet na oczy nie widziałem, stąd pytanie.

Co do rozmiaru, to mnie trochę zaniepokoiłeś, bo może gruby to nie jestem, ale do chudych też nie należę :/

Odpowiedz
#20
Boulder 450, a Feather to zupełnie 2 inne śpiwory. Boulder ma ponad 2 razy tyle puchu, poza tym, ma trochę inną skorupę (w sensie wykrój). Na serio, sądzę, że jak zobaczysz spakowanego Feathera na oczy to rozmiar jednak będzie odpowiedni ;)

Jeżeli chodzi o jego krój, to też nie jest tak, że same chudzielce mogą do niego wejść.

Wiesz, jeżeli za wszelką cenę zalezy Tobie na wadze, to załatw sobie wersję Feather na puchu diamentowym i w całości z materiału Q20, tyle, że pewnie sporo drożej toto wyjdzie.

Swoją drogą, Boulder na pewno nie jest tak duży po spakowaniu, 25 cm średnicy to nawet GT II 750 nie ma :)

Jak wspominali poprzednicy - popatrz też na śpiwory innych firm, tyle że czasami wychodzi drożej.
-------------------------------------------
Linux-friendly

Odpowiedz


Skocz do: