To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież] Polary HiMountain /w tym: Mission, Valley, Base
#1
Czy sa wsrod Was uzytkownicy bluzy POLLAR FALLS produkcji hi mountain?
To taki, gruby dwustronny windstopper z jednej strony standardowo wykonczony, a z drugiej baranek. Szukam info jak to sie bedzie sprawdzac w czasie ostrej zimy nad morzem i czy warte jest tych 550 zl?
Pozdrawiam
-------------------------------------------
szpak

Odpowiedz
#2
Co jest, nikt tej kurtki nie zna? Sam nie wiem czy to zle, czy dobrze... Dajcie znac, bo jesli to jakas ostra mina to wolalbym jej uniknac.
Pozdrowienia
-------------------------------------------
szpak

Odpowiedz
#3
Szpak, to jest nowy wyrób i nie licz na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedz
#4
...mnie tylko zastanawia jak windstopper może być dwustronny? przecież membrana działa w jedną stronę... moze on po prostu ma spodnią stronę z tego ''baranka'' aby zapewnić lepszy komfort cieplny - bo klasyczny wiatrostop nie jest z założenia ciepły...

Odpowiedz
#5
vick> Wlasnie,mnie tez to dziwi.Ogladalem i faktycznie pomyslana jest na 2 stronna (chyba ze to tylko taki bajer bez wiekszego znaczenia praktycznego) Na stronce producenta jest b malo informacji,w sklepie troche lepiej, ale wciaz zalezy mi na w miare niezaleznej opinii.
-------------------------------------------
szpak

Odpowiedz
#6
membrana działa w jedną stronę ale rozruznienie stron nie odbywa sie na zasadzie strona A i strona B. Tylko strona gdzie cieplej i wilgotniej i strona gdziechłodniej i bardziej sucho. Zdecydowana wiekszość membran w wysokich (30 stoppni) temperaturach przestaje oddychać a w skrajbnie niekorzystnej sytuacji moze oddychać do środka (ale wtedy tego nieczujemy bo róznica wilgotności i temperatur po obu stronach membrany jest minimalna, a my juz dawo opływamy potem). Membrany (nazwijmy je roboczo) ''kirunkowe'' dopiero zaczynaja raczkować a itak na razie robi sie to w ten sposób ze wewnetrzna część membrany przypomina bibułę mrszczoną przez co jej powierzchnia ''wewnętrzna'' jest znacznie większa od ''zewnętrznej'', ale jest to takiee rozwiazanie nieco na około... :-/
wniosek jakkolwiek się windstopera ubierze jest dobrze a pomysł z kurtka dwustronna zasługuje na pochwałę

Odpowiedz
#7
Czy ktoś może używa (ł) ten polar lub jakiś inny z HI Moutain, wie jakie są itp. ??

Proszę o odpowiedz, bo chciałbym go sobie kupić a......... wiadomo o co chodzi :-)
-------------------------------------------
Musimy sobie pomagać :-)

Odpowiedz
#8
Arkopoloo- polarki z thermalite są cieplutkie i lzejsze chyba od 200 , ale okropnie sie pilingują i mechaca juz po kilku praniach ! jesli estetycznie to Ci nie przeszkadza to ... ja mam inny model ok. 1,5 roku i poza w/w nic zlego sie w nim nie dzieje.

Odpowiedz
#9
Hmm myślałem,że jak kupie sobie jakiś lepszy polarek to to mechacenie długo się nie pokaże a tu prosze:-). Choć fakt to nie jest polar za 250 i > złotych tylko za 120 zł :-), bo takich ''szmatkowatych'''' bazarowych'' nie chce. Polara wolałbym w miarę dobrego!!

Choć najważniejsze by polarek był ciepły!!!,A ty (~kardi) mówis,że takie są wiec....sądze,że to mechacenie jeszcze by wtedy uszło :-)

Jeszcze się wstrzymam, coś poszukam, poczekam na opinie innych użytkowników polarów HIMoutain
-------------------------------------------
Dziękuje ~kardi

Odpowiedz
#10
~kardi - może masz aparat cyfrowy ? wtedy bym cię bardzo poprosił o zrobiebienie zdjęcia z b. bliska twojemu polarkowi - bo chciałbym zobaczyć jak bardzo jest zmechacony :-) Wiem,że to może ..... brzmi :-) ale .........
-------------------------------------------
:-)

Odpowiedz
#11
Arkopoloo - z fotkami nie ma problemu , podesle Ci fotki dwóch polarów ,jeden czerwony drugi zielony (oba thermalite) tylko daj namiar na moje gg.
Poniżej masz linka do opisu materiału (a jednak ciezszy od 200-setki, a wydawalo mi sie...)
-------------------------------------------
gg 1901025

Odpowiedz
#12
Witam, proszę o opinie nt polarów na zimę marki Hi Mountain: Mission, Valley 300 i Base G. Pozdrawiam
-------------------------------------------
Damian

Odpowiedz
#13
mission jak tylko zostanie wyprodukowany to schodzi od ręki. valley to worek. base g to najzwyklejszy polartec. ja mam helium- i jestem zdowolony. bralbym mission.
-------------------------------------------
http://outdoor.org.pl/forum/index.php?topic=599.0

Odpowiedz
#14
Jest super, PF. Najcieplejsza rzecz jaką miałem, a jestem zmarźlakiem. Nic lepszego nie dostałem. Membrana przydaje się na wietrzne dni lub rower. Braki: wywietrzniki pod pachami, przy dużym wysiłku można się ugotować, wtedy koniecznie zamieniasz stronami.
Generalnie polecam.

Odpowiedz
#15
Noszę Missiona, bardzo fajny ale drogi polarek techniczny, ma wzmocnienia na ramionach i dobrze dopasowany krój, wykonany z thermal pro. Na jesienne dni zapewnia dobrą ochronę, mi wystarczy pod spód bawełniany grubszy t-shirt i jest super, nie pocę się prawie wcale. Jedynie przy zimnych podmuchach wiatru daje we znaki zimno na rękawach no ale wtedy to już ubieram longsleeva. Polarek jest bardzo dobrze uszyty, materiał póki co nie mechaci się.

Odpowiedz
#16
Hej. W sprawie polara Falls. Ostatnio kupiłem go w sklepie HiMountain i muszę powiedzieć, że jak do tej pory sprawuje się znakomicie. Byłem bardzo zdziwiony jak go zobaczyłem w sklepie bo cena była bardzo niska 199 zł i to mnie strasznie zastanawiało. Ale przekonałem się i nie żałuję. Baranek super trzyma komfort cieplny a windstopper nie puszcza wiatru. Przy temperaturze +5 do -2 jak na razie biegam z nim z podkoszulkiem długim pod spodem i jest ok. Mam nadzieję przetestować go w górach. Zobaczymy. Pozdrawiam

Odpowiedz
#17
zgadzam się z przedmówca co do HM Falls z tym ze miales farta z ta cena 199 ja niestety musialem za niego dac 599 ale nie żałuje, w koncu przestałem marznąć
-------------------------------------------
paweł

Odpowiedz
#18
hmm ja posiadam polar Hi Mountain Base G kupiłęm go raptem tydzień temu ale póki co jestem zadowolony coś więcej będę mógł powiedzieć za ok pół roku jak go poużywam nie tylko w mieście. Narazie chodząc w nim po mieście nie zauważyłęm żadnych niedociągnięć kupiłem go za 249zł w Alpin Sport na krupówkach

Odpowiedz
#19
mam ten polar mieszkam w nl nad morzem kurtka sprawuje sie bardzo dobrze.jedyne zastrzezenia to brak rygulacji i klimy
-------------------------------------------
ugi

Odpowiedz
#20
Mam polar Base G od pół roku. Jest to zwykły polartec 200 z zamkami ykk, ściągaczami na dole i logo hi ; ] Polar używam jako bluzy pod kurtkę Columbia w zimę, a jeszcze jesienią nosiłem go bez kurtki i było w porządku ; ) Jedyna wada to brak ściągacza w kołnierzu, który jest lekko za luźny. Tą wadę rekompensuje utworzone w ten sposób miejsce na szalik ; ) Polar kupiłem za 179 zł w Turyście w Lublinie. Ogólnie jeśli ktoś szuka coś ciepłego pod kurtkę, to Base G będzie dobrym wyborem.

Pozdrawiam

Odpowiedz


Skocz do: