To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] KingCamp Sports Towel
#1
OPIS PRODUKTU:

Materiał: 100% poliester
Wymiary: 92x42 cm
Po spakowaniu: 8x15 cm
Kolory: niebieski i różowy

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
13-05-2005, 05:00

Zawsze jak wyjeżdżałem, to miałem problem ze zmieszczeniem w plecaku dużego i nieporęcznego ręcznika. Dodatkowo dochodził problem z jego suszeniem. Często zabierałem dwa: większy do kąpieli i mniejszy ''wielozadaniowy'' Po wieczornym prysznicu w schronisku, rano ręcznik był jeszcze mokry i trzeba było użyć drugiego. Ale dość wyjaśnień, bo każdy tego doświadczył na własnej skórze

Postanowiłem rozwiązać ten problem i zachęcony testem ręcznika PackTowl firmy Cascade Designs zdecydowałem się go kupić. Cena jednak przekraczała moje środki na ten cel i zakup musiał poczekać. W tym czasie zobaczyłem w sklepie turystycznym ciekawie zapakowany ''ręcznik dla sportowców''. Jego cena była kusząca, ale nie wiedziałem nic o jego producencie. Pomimo wątpliwości zdecydowałem się na zakup. Potargowałem się trochę i nabyłem go za 15 zł.

Bardzo atrakcyjne opakowanie z siatki, ściągane sznurkiem ze stoperem przypomina malutki pokrowiec na śpiwór o wymiarach 8x15 cm. Jest on solidnie wykonany. Widoczne na zdjęciu rozerwanie powstało z mojej winy, gdy próbowałem weń wepchnąć inny ręcznik. Wewnątrz kryje ono ręcznik przypominający w pierwszej chwili starą, spraną, cienką szmatę. Moja nieufność, co do niego była tak duża, że na pierwszy wyjazd z nim zabrałem dodatkowo zwykły ręcznik ''na wszelki wypadek''. Okazało się, że targałem niepotrzebnie na plecach duży ręcznik, który ani razu się nie przydał, a tylko przeszkadzał.

Sam ręcznik wykonany jest ze 100% poliestru o dużej możliwości absorbowania wilgoci i szybko schnącego. Jest on bardzo cienki, miękki i miły w dotyku. Czasami lekko się elektryzuje. Wykończony został dość starannie obszyciem typu owerlok (chyba tak to się pisze), bez wystających i prujących się nici. Moje duże obawy wzbudzała duża ''czepliwość'' materiału do różnych chropowatych powierzchni. Na szczęście materiał nie ma skłonności do zaciągania się, pomimo wieszania np. na nie oklejonych brzegach płyt meblowych. Podczas użytkowania w niewielkim stopniu rozciąga się, ale po praniu wraca do normy.

Przy wymiarach 92x42 cm ręcznik pozwala na spokojne wytarcie się po kąpieli z myciem głowy włącznie. Nie staje się on wtedy mokry, a jedynie średnio wilgotny i w razie konieczności można dalej z niego korzystać. Po wykręceniu schnie bardzo szybko. Zdarzało mi się wkładać wilgotny ręcznik do pokrowca i troczyć na zewnątrz plecaka. Tak przywiązany wysychał w czasie marszu.

Osobiście spotkałem się z tymi ręcznikami jedynie w wyżej podanym rozmiarze i dwóch kolorach: niebieskim i różowym, co lubiącym indywidualizm nie przypadnie do gustu. Na ręczniku brak jest pętelki do powieszenia po wyjęciu z pokrowca. Można ją dorobić samemu, ale producent powinien o tym sam pomyśleć. Osoby wrażliwe na objętość i wagę ładunku ucieszy lekkość i możliwość dodatkowego skompresowania o około połowę objętości.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego ręcznika i mogę go śmiało polecić, szczególnie tym, których nie stać na PackTowl’a, a maja dosyć męki ze zwykłymi ręcznikami.

Czas użytkowania: 5 miesięcy

Zalety:
- Mała objętość i waga
- Szybkoschnący (nawet w pokrowcu)
- Pokrowiec z siatki
- Miękki i przyjemny w dotyku
- Cena

Wady:
- Brak wieszaczka
- Mało wersji kolorystycznych
- Tylko jeden rozmiar dostępny w naszych sklepach


[Obrazek: KingCamp%20Sports%20Towel.jpg]

[Obrazek: KingCamp%20Sports%20Towel%201.jpg]

[Obrazek: KingCamp%20Sports%20Towel%202.jpg]


Odpowiedz
#2
DATA RECENZJI:
26-06-2005, 19:57

Fajna sprawa, szkoda zę teraz można dostac jeynie taki malutki ręczniczek za 20zł, ew dużo większy za 80:-(( i to tego samego poroducenta.
Czyli 1 z wad zostałą wyeliminowana



Odpowiedz
#3
Włąśnie szukam podobnego ręcznika, jest on dobrą alternatywą w stosunku do droższych modeli.
-------------------------------------------
Piąty

Odpowiedz
#4
no właśnie, gdzie takie ustrojstwo można kupić? Bo zasadzałem się na packtowl lub jakiegoś wolfskina, a tu cena 5X niższa~...

Odpowiedz
#5
A ja zapytam: Gdzie można go kupić w Krakowie, Katowicach albo Nowym Sączu???

Odpowiedz
#6
Ja kupiłem go u siebie w Siedlcach w zwykłym sklepie sportowym. W jednym sklepie były (i są) po 19zł a w drugim były po 16zł, ale jak zacząłem się zastanawiać czy na pewno kupić to zjechali z ceną jeszcze o złotówkę. Myślę, że łatwiej będzie go znaleźć w sklepie ze zwykłym sprzeętem sportowym i pływackim, niż typowo turystycznym.
-------------------------------------------
roland79@o2.pl

Odpowiedz
#7
Ciekawy produkt. Gdzie go można kupić?

Odpowiedz
#8
Super cena w porównaniu z innymi firmami. Mam nadzieję,że znajde taki ręczniczek w Lublinie :)

Odpowiedz
#9
-> Ronin
czy mógłbyś napisać w którym konkretnie sklepie w Siedlcach jest, jak będę przejazdem to wpadnę i kupię
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#10
Ja kupiłem przy głównej ulicy (jadąc od Warszawy) tuż przed więzieniem. Ale nie wiem czy jeszcze są. Napewno są w INTI (ulica puławskiego - przy placu w centrum miasta) ale tam są po 19zł (5% rabatu dadzą bez problemu a więcej to kwestia dobrej gadki).

Rumcajs jak będziesz w Siedlcach to może jakieś piwko?

Odpowiedz
#11
a czy ktos wie gdzie mozna dostac go w Katwoicach? albo w okolicy?

Odpowiedz
#12
-> Ronin
dzięki za info, trafię
a co do piwka - oczywiście nie odmówię :)
ale raczej małe szanse bo będę raczej rano, szybkim przejazdem i samochodem
jakbym miał być dłużej (mam bliską rodzinę) to się zgadamy
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#13
Nie orientujecie sie gdzie można taki model dostać w Kielcach lub Warszawce???
-------------------------------------------
Piąty

Odpowiedz
#14
rumcajs to ty wykupiłeś cały zapas tych ręczników ze sklepu? ;)

Odpowiedz
#15
No wlasnie,a widzial ktos takowy recznik gdzies w Trojmiescie? Baaaardzo chetnie bym taki sobie zakupil, szczegolnie po tym jak mi w Horyzoncie zaspiewali stowe za Wolfskina (teraz jest bodajze promocja i chca tylko ok 8 dych, ale i tak to za duzo dla mnie...:/). Acha,jest taka informacja nie sprawdzona - dla chetnych - , ze mozna cos podobnego dostac w IKEA, moze jak ktos ma blisko, to rzuci okiem i da cynk,com?
-------------------------------------------
"Wolność to nie tylko Słowo. Wolność to Przygoda."

Odpowiedz
#16
-> Ronin
JA, A CO?
:)
zaopatrzyłem siebie i vicka
mają jeszcze być, może w czerwcu lub nawet wcześniej...
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#17
patrzyłem w IKEA jakieś 1,5 tygodnia temu i nie widziałem nic podobnego :(
chyba, że znasz konkretną nazwę produktu, wtedy można by spytać
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#18
pytalem sie w IKEA ale nie za bardzo mieli pojecie o co pytam choc pytanie sformulowalem wydaje mi sie poprawnie dodajac kilka pomocniczych:)))

Odpowiedz
#19
Hmm, ja tak niemal mimochodem natknalem sie na te info o IKEA. Znajomy rzucil od niechcenia, ze cos podobnego tam widzial, ale nie byl w stanie podac zadnych szczegolow (nawet jak mu pilowalem zeby pilnikiem do matalu, to nie pisnal slowka;), dlatego napisalem, ze informacja nie sprawdzona...Szkoda, juz myslalem, ze bedzie tak fajnie. No nic, dzieki chlopaki za zainteresowanie i za pamiec.
-------------------------------------------
"Wolność to nie tylko Słowo. Wolność to Przygoda."

Odpowiedz
#20
rumcajs>>> z ostatnich doniesień wiem, że najprawdopodobniej pojawią się w sklepie z nowej dostawy w poniedziałe 13 czerwca.

Odpowiedz


Skocz do: