To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] Berghaus
#1
Witam, czy ktos mial może doczynienia z tym plecakiem (najlepiej wersja damska)? Cena jest zachecajaca, tym bardziej ze jest chyba dozywotnia gwarancja na ten plecak. A moze z tanimi plecakami berghausa jest podobnie jak u karimora?
Plecak ma byc dla mojej luby i zastanawiamy sie jeszcze nad Milo naja.
Mozemy na plecak przeznaczyc do 400 pln, moze jakies propozycje?

Odpowiedz
#2
ogladalem juz kilka razy tego berghausa. wyglada pancernie ;)

Odpowiedz
#3
Jeżeli chodzi o Milo to ja odradzam.
Długi weeked spędziłem przenosząc dosyć spory ciężar (wiadomo, szkło waży :P ) na krótkich (do godziny) odcinkach, i pomimo wielokrotnej regulacji systemu nośnego plecy bolą mnie do dzisiaj. Dodam że plecak pozyczyłem od siostry-ona na niego nie narzeka, z tym że raczej nie uzywa go zbyt często.
Sam zastanawiam się pomiędzy tym właśnie Berghausem a Salewą Cape Horn (posiada kieszeń na camelbaga i pokrowiec, mozna kupić za ok 370 zet)
-------------------------------------------
PozdrOOfka

Odpowiedz
#4
Juz o tym pisalem gdzies na forum:
Naja 65l (60?) rozleciala sie w ciagu tygodnia - szwy puscily, plastiki przytrzymujace siatke wyrwaly sie pod ciezarem nieznaccznie ciezszym niz recznik, paski zaczely sie pruc ....
Ogolnie nie polecam na bardziej ekstremalne wypady.
Z drugiej strony tutaj na forum bylo sporo pozytywnych opini na jego temat - wiec moze ten egzemplarz byl felerny.

Co do porownania Berghausa do Milo to jakby porownywac jakiegos Mercedesa z Polonezem. Jesli mozesz wydac sporo kasy na Berghausa - nie zastanawiaj sie i bierz. Sam uzywam Cyclopa III Graphite i nie zamienie go na zaden inny plecak! :D

A tu byla mowa o Milo Naja:

Odpowiedz
#5
Qbas gdzie widziales te salewe? Szukam po necie i mi same kurtki wyskakuja, chyba ze to takie kombo i z rekawow robi sie szelki ;)

Odpowiedz
#6
Tylko że Katharo to nowość i nic na ra zie o nim nie słyszałem. Może ktoś już go ma i może coś więcej o nim powiedzieć
Ja się zastanawiam albo
Berghaus KATHARO 60
albo przez wielu sprawdzony
TANGER II 60+10 L Jack Wolfskin

-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#7
gdzie w wawie można pomacać Berghausa Katharo?? system nośny wygląda na dość obiecujący

Odpowiedz
#8
Dzis ogladałem - wg. mnie w tych pieniądzach to bardzo dobry plecak. Porównujac wizualnie systemy nośne w Katharo, nowym woodpeckerze i w astrze moge powiedzieć, ze berhgaus prowadzi zdecydowanie. Gdybym miał brac teraz plecak w tej kwocie bez zastanowienia brał bym właśnie Katharo.
pozdrawiam
-------------------------------------------
sustelnik@o2.pl

Odpowiedz
#9
No tak ale Katharo ma jeden minus. Komin nie podnosi się zbyt wysoko ponieważ czapa go przykrywająca nie jest regulowana ( w przeciwieństwie do TANGER II 60+10 L Jack Wolfskin)
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#10
@sztefan - na własne oczy w PolarSporcie, krak ul Sienna :D Również http://www.polarsport.pl.
Wygląda całkiem przyzwoicie (badanie organoleptyczne).
W tym tygdoniu wybieram się potestować oba, tzn Berghausa i Salewę, wrzucę po 3 namioty do środka i zobaczę jak mi na plecach leży (często-gęsto przechodzę różnymi graniówkami, więc zależy mi bardzo żeby plecak był stabilny i nie przeważał mnie w żadnej sytuacji)
-------------------------------------------
PozdrOOfka

Odpowiedz
#11
Qbas przetestowales? jesli tak to daj znac jakie wrazenia

Odpowiedz
#12
to jak doczekam sie jakiegos statementu? :) Bo termin wyjazdu mojej kobity zbliza sie nieublaganie i najwyzszy czas zrobic zakupy.
A ktos slyszal cos o plecaku Lafumy - Khumbu? Cena bardzo fajna, ale nigdzie nie moglem znalezc nic na temat tego plecaka.
pozdrowka

Odpowiedz
#13
ja posiadam Berghaus Katharo i co tu dużo gadac :) pożadny plecaczek! Spisał sie bardzo dobrze w iście arktycznych warunkach jakie przez ostatnie 4 dni fundowały mi Bieszczady. Mrozy wytrzyma choc lekko materiał łapał wode. system nośny jest bardzo dobry - regulowany (BIOFIT). Czasem w zwykłych plecakach mam problem z lewym barkiem, kiedy przy duzym ładunku za bardzo jest uciskany krew nie dopływa mi do reki a ta mi dretwieje... w przypadku tego plecaka nie miałem tego problemuychoc własciwie od switu do zmierzchu nie zdejmowałem go z pleców ,za to duży + dla niego. Tasmy na przodzie plecaka a własciwie gumki to bardzo ciekawa i fajna opcja można dużo rzeczy podczepic bez koniecznosci otwierania plecaka(np. wode, bluze ) gumy trzymaja mocno. Klamry nie pekaja na mrozie i nie zamarzają. Dobry i na podróze pociagiem i na wyprawe w góry :)

Odpowiedz
#14
berghaus freeflow IV 25+5 women:

Czy ktos cos moze mi powiedziec o powyzszym modelu plecaka? Jak jest z pasem biodrowym w berhausach? poniewaz widze ze system zapiec sie troche rozni od tradycyjnych i mam problem z rozwazeniem czy jest on dobry.
Z gory dziekuje
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#15
z pasem biodrowym nie ma żadnych problemów :)
używam Katharo od 2 lat.

z resztą na NGT jest dokładna recenzja tego modelu

https://ngt.pl/thread-4907.html

Odpowiedz
#16
Witam

Co prawda opis dotyczy wojskowego modelu plecaka Berghausa, jednak informacje w nim zawarte przydać się mogą również turystom:

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=38

Pozdrawiam.

Ronin

Odpowiedz
#17
Witam.
Czy ktoś z Was miał do słyszał opinie albo czynienia z plecakiem Berghaus Freeflow 25+5?

http://8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=...at=&subkat=

Może wiecie jak się sprawuje ten system nośny i generalnie jakie są wrażenia z użytkowania. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam
-------------------------------------------
Mowgli

Odpowiedz
#18
2009-05-01 20:17:43
78.86.168.86

Berghaus Freeflow 50
No chyba bede pierwszy :) Zastanawialem sie dlugo nad odpowiednim plecakiem na wyprawy w gory, ktory zastapilby mi jakze zasluzonego, ale jednak za duzego i prostego Karrimora Bobcat. Jak wiadomo na rynku plecakow jest od groma i dostawalem juz swira (jak nigdy, bo zwykle jestem bardzo zdecydowany), az postawiono mnie przed faktem dokonanym. Prezentem urodzinowym okazal sie Berghaus Freeflow. No i ow podarek okazal sie bardziej niz trafiony! Pojemnosc dla mnie w sam raz na tygodniowy treking (ale to wiadomo zalezy od jednostki, niektorym to i 70 litrow malo) chodz system nosny troszke przestrzeni zabiera. Dwie komory pomagaja zachowac jako taki porzadek, boczne troki pozwalaja na przytwierdzenie namiotu czy karimaty, material bardzo dobrej jakosci, dolaczony pokrowiec, ale to wszysko jest norma. Najbardziej zachwyca system nosny. Jak dla mnie rewelacja! Naprawde przy dobrym wyregulowaniu czasem zastanawiam sie czy ja faktycznie mam te 12 kilo na plecach. Oprocz tego plecy moga troche sie powentylowac co czasem jest bardziej niz mile :). Reasumujac model naprawde udany, za rozsadna cene.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#19
witam, mam pytanie odnośnie plecaka Berghouse Spion 30
kompletnie sie nie znam na plecakach, a poszukuje czegoś wygodnego i wytrzymałego. plecak bedzie uzywany głównie w mieście (ale że nie specjalnie lubie tramwaje, poruszam sie na nogach, wiec dość długo nosze plecak), ale również bede go czasami używał w górach (zwykłe wycieczki, nie jakaś profesjonalna wspinaczka;)
wiec teraz mam pytanie - czy polecacie ten plecak, czy ewentualnie coś innego? z tego co wyczytałem to Berghaus jest bdb firmą (choć mnie zupełnie nie znaną), ale czy możecie polecić coś podobnego, ewentualnie tańszego, podobnego do tego plecaka?

z góry dziekuje za pomoc :)
-------------------------------------------
Gar

Odpowiedz
#20
Moim zdaniem Berghaus robi świetne plecaki, więc jeśli podoba się Tobie ten model i dobrze leży na plecach to na pewno posłuży przez długie lata.

Ja gorąco polecam produty tej marki, bo dotychczas żaden z nich mnie nie zawiódł.

Odpowiedz


Skocz do: