To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Śpiwory] Małachowski /w tym Combi Tourist
#1
Co myslicie o śpiworku Combi Tourist Małachowskiego? Znalazłam taką sobie opinie o Combi Plus Tourist, czy to też dotyczy Combi Tourist?? Podkreslam że nie jestem zapaloną wycieczkowiczką i zamierzam go uzywać raczej w namiocie w okresie letnim z poprawka na wiosnę (maj) i wczesna jesień (wresień), więc biorę pod uwagę ewentualne przymrozki. Myślicie,że sprosta wymogom?? Please answer.
-------------------------------------------
help

Odpowiedz
#2
teoretycznie małachowski podaje ze do -5 ale kobieta w podróżniku mówiła ze 0 stopni to bardziej realna temperatura spanka , wg.niej mozna w nim spac przy 0 stopni w piżame ;)
-------------------------------------------
help

Odpowiedz
#3
Fajny, ale dlaczego po złożeniu taki wielki???????? Trzeba dokupić plesak poj 150L.

Odpowiedz
#4
jestem właśnie właścicielem takiego śpiworka. Kupiłem go niedawno i niestety nie moge dokladnie opisać jak sie trzyma użytkuje etc. Ale nabyłem go wlaśnie w takich celach jak i Ty opisujesz. Z tego co pamietam to był najbardziej rozsadny wybór z całego asortymentu. Wiec chyba moge polecić.
Ludzie którzy go używali sobie chwalą, z tą temperaturą to rzeczywiście Małach przesadza. Ale też słyszałem ze zero to spokojnie mozna spać. Podobno jest trwały. Tylko ze minus jaki ja widze(no i chyba każdy inny też) to jego wielkość:( ładnych pare litrów i napewno wiecej niż podaje producent. No ale w końcu po coś są paski kompresyjne ktore zawsze mozna dokupić i bedzie spoko.
Pozdrawiam

Odpowiedz
#5
czyli ewentualne przygruntowe przymrozki (maj,wrzesień) w namiocie powinnam przetrwać ,czy kusić się wtedy na Cave Tourisa?
-------------------------------------------
help

Odpowiedz
#6
Kompresja z takiej wielkości to tylko iluzja jakby go nie ściskać i tak będzie ogromniasty!!!
Za tą kaskę lepszy(mniejszy, lżejszy, cieplejszy) będzie Pajaczek.

Odpowiedz
#7
al.capone dziękuję za pozytywne informacje. Tylko jeszcze się zastanawiałam nad drugą wersją Combi, czyli Combi Plus ale w opini ludzi z podróżnika to mała różnica, która w sumie nie ma za bardzo znaczenia. Rózni się głównie ceną. Więc może po co przepłacać?
-------------------------------------------
help

Odpowiedz
#8
Chyba dobrą alternatywa moze być Pajak Hit, lub Pajak Traper. Walą tam ocieplinę DuPont'a a wielkościowo biją małacha na głowe a cenowo porównywalnie.

Odpowiedz
#9
ach minimalisto wprowadzasz mnie w zadumanie i juz sama nie wiem.Ten pajak w necie wyglada strasznie mumuiowato. A wiesz moze do jakiej temperatury mozna w nim spać spokojnie??
-------------------------------------------
help

Odpowiedz
#10
mam Małachowskiego puchowy podaje temp.komfort -12stpni a ja w piżamce zmarzłem w +3 stopniach.Zastanów się dobrze.w/g mnie temp.komfortu jest przesadzona o 15 stopni.
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
#11
Napewno jest cieplejszy od małacha -2/-5 spokojnie, wytrzyma.Bierz także pod uwagę że tak naprawdę zakres temperatur jest sprawą czysto osobistą, i zazwyczaj nie śpisz w nim na waleta. A jak cie nawet lekko zawilgotnieje to wartości podawane lecą na łeb. A nie będziesz spała w sterylnym laboratobium o wilgotności 50% tylko w warunkahc polowych.Ale Pajączek to jest jakieś rozwiązanie.

Odpowiedz
#12
Może jeszcze należy dodać że nie grubość i ilość ociepliny świadczy o właściwościach cieplnych a jakość i struktura włókien. A śpiworek cieńszy szybciej będzie schnął przez co będzie dawał większy komfort cieplny, od porównywalnego wora gróbszego.

Odpowiedz
#13
domi >>> Przejdź się do sklepu Małacha w katowicach na ul 3.Maja i tam w cenie Combi tourista kupisz Cave Tourista. Ja tak kupiłem. Cena 275 PLN.
Jeśli nie jesteś z okolic Katowic, to nie wiem co doradzić.
Aha i jeszcze jedno jeśli jesteś zmarzluchem, to zastanów się nad czymś cieplejszym, ale ja śpiąc w namiocie na śniegi przy -8 st. nie zmarzłem w nim, więc nie sugerowałbym się na Twoim miejscu opiniami (IMO przesadzonymi) na temat komfortu w spiworach Małacha.
No ale ja nie jestem zmarzluch ;-)
-------------------------------------------
www.doczu.tk

Odpowiedz
#14
W ramach ciekawostki ostatnio przy +14 na zewnątrz w Cave Turist małachowskiego miałem problem z rozgrzaniem się. Tyle że byłem dość mocno wychłodzony i zmęczony

Odpowiedz
#15
domi >> sugerowalbym kupno cieplejszego CAVEa. te spiwory, zreszta jak wszystkie syntetyki ''siadaja''. w trakcie uzytkowania zbija sie i robi sie cienszy, niestety.
poza tym spiwor jest bardzo fajnie uszyty. ma wiecej materialu na kolanach i na dupie, przez co jak zwiniesz sie w kolke spiwor nie ciagnie sie po plecach. ma dobrze uszyty kaptur.
oczywiscie ma tez wady: wciagajacy material suwak (przy kupnie nalezy zwrocic uwage czy suwak to YKK, bo ten ma specjalne patki zmniejszajace wciaganie), gryzacy rzep od patki zabezpieczajacej suwak przed rozpieciem i za mlo trokow w worku kompresyjnym - przydalby sie jeszcze jeden w poprzek. co do wielkosci po spakowaniu to jest norma w tym przedziale temperatur dla syntetyka. dodatkowa malach szyje rozmiarowki, przez co mozna dobrac spiwor pod siebie.

co do odczucie zimna w spiworze to troche bicie piany. rzecz indywidualna i zalezna od zbyt wielu czynnikow. ja mam porownanie do pajaka 1kg - pajak w porownaniu z malachem to szmata, a nie spiwor.

minimalista>> nie zgodze sie ze grubosc nie ma znaczenia. to powietrze uwiezione w ociplinie izoloje a nie sama ocieplina.

zetor>> jak sam sie nie rozgrzejsz to Cie spiwor nie dogrzeje, wiec nie dziwne ze Ci bylo zimno.

ogolnie za ta kase bardzo polecam malacha CAVE.
pzdr

Odpowiedz
#16
HMM no to ja chybazasponsoruje 2 hity :-)
swojąd roga milo że ktoś je chwali (połowa znajomych je uzewa od wielu wielu lat... a i ruda jeszcze gdzieś ma taki spiworek jeszcze z bawełnianym środkiem

Odpowiedz
#17
ach moi drodzy ''forumowiacy'' (?)
co do cave'a to wiem ze jest cieplejszy i chwalony ale to chyba spiwor na zime a ja na sniegu to spac nie zamierzam ,poza tym cave jest jeszcz ewiekszy do combi tourista wiec lipa. nie wiem sama jak sie ustosunkowac do waszyh opini o pajaku hicie, ale wiekszosc wypowiada sie pozytywnie...wiec moze jednak...
aha jeszcze ostatnio wpadl mi do głowy hannah scout. co wy na to??

a co myslicie ponadto o hannah hiker i hannah trek?? w stosumku do stawianych przez mnie wymagań??
minimalisto co ty na to? czy aby nie za duze?
-------------------------------------------
help

Odpowiedz
#18
Po wstępnym przespaniu sie w tym śpiworze to jest dobry :-D
Co niezmienia faktu że już mnam pomysły na 3 drobne modyfikacje

Odpowiedz
#19
Z tego co widzę na stronie małacha to Combi plus jest mniejszy po spakowaniu od Combi (0,6l) i Cave(1,0l) co ciekawe przy tym cieplejszy od Combi.
Mam ten sam problem co koleżnaka i skłaniam się na razie do Combi PLUS.

Mam prośbę jak kupisz to podziel się swoimi wrażeniami.

A jeszcze do sasq:
W jakiej temperaturze spałeś w tym śpiworze?
-------------------------------------------
grzesiek

Odpowiedz
#20
|Wlasnie zauwazylem rysunkimalych łapek na dole spiwora. |Kapitalne

Odpowiedz


Skocz do: