To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Akcesoria] klamry, stopery, troki i inne
#1
Hej, naszła mnie pewna refleksja:
Ogólnie wiadomo, że najważniejsze w plecaku to: konstrukcja system nośny, użyty materiał, natomiast nikt nie wspomina o elementach z z tytułu wątka, których awaria często łączy się z
*) końcem przyjemnej wycieczki,
*) oddawaniem plecaka do reklamacji w celu ponownego wszycia klamry,
*) stratą prawa do powyższej reklamacji, jeżeli zrobimy to sami zamiast czekać ileś tam czasu

Stąd moje pytanie:
Czy są jakieś nieskomplikowane czynności, testy, które można przeprowadzić w sklepie, (poza sprawdzeniem, czy klamra nie ma napisu ''Nexus''), które dałyby choć ciut więcej pewności do trwałości powyższych elementów

Sasq kiedyś mówił mi, że można to rozpoznać po dźwięku zapinanej klamry - ja mam niestety dębowe ucho - czy są jeszcze jakieś inne patenty?

Pytanie prozaiczne: co sądzicie o tych klamrach (link, na samym dole strony) - prawdopodobnie używanych w plecakach Wisportu?

Odpowiedz
#2
To są właśnie Nexusy...
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#3
Nexusy przy zamykaniu wydaja charakterystyczny, soczysty ''klik''.Duraflexy nie są już tak sprężyste i dzwiek jest inny. Porównaj to w sklepie np. z klamrami Campusa czy Milo. Chociaż np. taki F7 pro ma w swoich plecakch chińskie podróbki Nexus i brzmią podobnie jak Nexusy.

Odpowiedz
#4
Wlasnie ogladam swoje w plecaku Alpinusa model Laptop i pisze na nich Woo Jin Duraflex Designed By National Molding, natomiast w Kuluarze tez Alpinusa klamerki sa tylko National Molding Farmingdale N.Y. Czyzby wiec jakas sciema, nic nie rozumiem.

Odpowiedz
#5
National Molding tto potężny koncern
zarówno Woo Jin Duraflex jak i National Molding Farmingdale N.Y. wchodza w jego skład
Zdecydowana większość klamer National wykonywana jest z Nylonu (charakterystyczne miekkie zapinanie)
Natomiast ITW NEXUS produkuje przedewszystki klamry z Acetalu i mieszanek Acetalu z Nylonem (choć i same nylonowe też są dostępne)
Co do klamer F7pro to kojażę ten wzór klamry produkuje je jedna firma w Azji i niestety nie jest to Acetal (klamra acetalowa nie pęka tak latwo!!!) choć dzwięk przy zapinaniu wydaje łudząco podobny

Odpowiedz
#6
Dawno temu (będzie z 7 lat?) wymieniłem klamerki w worku od śpiwora Alpinusa. Oryginalne poszły w diabły przy pierwszej kompresji. Zmieniłem na Tatonkę. Nie chcę już żadnych innych :) Swoją drogą ciekaw jestem kto robi tego typu akcesoria dla Tatonki?

Odpowiedz
#7
Nie wiem jak klamry tatonki (dowiem sie jutro), ale zamki z ''tatonką'' to YKK
-------------------------------------------
gg1336933

Odpowiedz
#8
A propos zamkow to wole YKK od Salmi, te ostatnie mialem w kurtkach alpinusa i polarze tej firmy - zgubilem go po pijaku, i w kurtce urwala sie ta raczka do otwierania - pekla i wystrezpil sie zamek przy mocowaniu u dolu kurtki. Z YKK nie mam takich problemow mam je i w kurtce i w plecaku i nic sie nie dzieje niedobrego. Nie dlugo bedziemy rozmawiac o producentach nitek, ale ciekawy temat.

Odpowiedz
#9
Jak nici to Coatsa albo Guttermana:).
-------------------------------------------
GG 3311622

Odpowiedz
#10
No jakby niebyło YKK jast uznawane za lidera w produkcji zamków błyskawicznych
Jak jest naprawde i jak się mają do konkurencji (a jest jakaś??) niewiem ale w porównaniu z polskimi producentami ich zamki są równo dwukrotnie wytrzymalsze

Odpowiedz
#11
National Molding Farmingdale N.Y. mam w plecaku Pajaka starusieńkim ''Kalahari''. Po 3 latach uzytkowania (plecak ma ponad 5) pękła mi klamra na pasie biodrowym i jedna klamra samozaciskowa.

Odpowiedz
#12
No, właśnie. Wszyscy mówią, że YKK jest takie cool, a w moim polarze mellosa zamek główny, właśnie YKK zaczął się zozchodzić po jakimś roku używania. Podobnie miał mój kumpel. Na szczęscie suwak jest metalowy, więc trochę zabawy z kombinerkami i jest OK :-)

Natomiast mam zamki Salmi w jednym polarze Hainan Sport i w kurtce i te zamki sprawują się dobrze, nigdy nie było z nimi kłopotów. Więc nic już nie rozumiem :-)
-------------------------------------------
Nie jestem stąd...

Odpowiedz
#13
~mar wyślij ten plecak do Pajak toci powymieniaja co trzeba
~knophi nic dziwnego wpadki sie zdarzają no i ponieważ liczy sie tylko napis YKK więc niektóre firmy zamawiaja gorszy zamek (YKK ma kilka a nawet olkanaście wersji dla każdej wszerokości) niż by wypadało

PS: o zamkach można by jak o membranach pisać w nieskończoność :-D
-------------------------------------------
mam świat na własność- kupiłem globus

Odpowiedz
#14
ja zdecydowanie polecam zamki Opti lub Salmi, YKK doświadczalnie mi bardziej padały...
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#15
[cytat] ruda: Nie wiem jak klamry tatonki (dowiem sie jutro), ale zamki z ''tatonką'' to YKK[cytat]
No przecież ITW NEXUS :-D

a tak przy okazji nexus robi nie tylko klamry ''airlock'' to te z wymyślnymi dziurkami które stosuje pajak wisport i wolfgang (zreszta Tatonka Lowe Alpine i kilka innych firm również) ale robia też bardzo zblizone do national molding
zresztą gadżety od Nationala najczęściej występuja w kurtkach (np Tatonki) - zupełnie inne obciążenia

Odpowiedz
#16
czy airlock-i z racji swojej ażurowej budowy szybciej nie pękają na mroziei czy nie są w ogóle słabsze w porównaniu do klamr ''pełnych'' ???

Odpowiedz
#17
z praktyki wynika że jest wręcz przeciwnie są wytrzymalsze no i lżejsze....
testowałem :-D

Odpowiedz
#18
to dobrze, (właśnie planuję kupno Climbera Wisportu :)

Odpowiedz
#19
mam w plecaku klamry (napisalem wszystko co bylo na klamrze):
''UTX-DURAFLEX MOJAVE STREAMLINE 25MM''
i czy teraz dokupujac klamry jezli posluze sie ta nazwa to bede mial pewnosc ze te nowe beda ze starymi kompatybilne??
czy musze chodzic i za kazdym razem sprawdzac czy klamry sa identyczne
jesli tak to w jakich sklepach internetowych moge kupic takowe

Odpowiedz
#20
Ja mialem 1 opti zamek w plecaku i kiedys mi poszedl , ykk mam w conajmniej 10 rzeczach i 0 problemow.
-------------------------------------------
Darek e-horyzont.pl

Odpowiedz


Skocz do: