To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] Milo Naja / Nadu, Ganden, Lahap
#1
Witam!:)
Czy ktoś może z forumowiczów miał stycznośc z plecakiem Milo NAJA 50 l. Jeśli tak to będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące tego produktu. Głównie chodzi mi o wygodę systemu nośnego i czy ten model posiada regulowaną klapę.
Z góry dziękuje i pozdrawiam!!
-------------------------------------------
wisnia

Odpowiedz
#2
Klapa jest regulowana, ale nie pamietam czy da sie ja odpiac calkowicie.
Znajomi ktorzy uzywaja tego modelu (wprawdzie 60 i 70) co do wygody nie maja zastrzezen, natomiast jesli idzie o trwalosc to juz tak. Szwy sa slabe, haczyki przytrzymujace gumke na przodzie plecaka nadaja sie co najwyzej zeby powiesic na nich recznik i to nie za duzy - kazdy ciezszy przedmiot wyrywa je. Podobna systuacja z tymi na klapie.
Paski kompresyjne ustawione pod katem sprawiaja ze przytroczenie czegos z boku moze stanowic problem - zwlaszca mniejszych przedmiotow.
Jesli plecak ma byc uzywany od czasu do czasu na wyjazd weekendowy to moze byc, ale jako wor na wieksze wyjazdy to juz nie za bardzo.
-------------------------------------------
Klub Turystyki Kwalifikowanej ''beloc'' Piekary Sl

Odpowiedz
#3
Dzieki a odpowiedź:). A czy dzieje się tak ze wszystkimi plecakami tej firmy czy tylko ten model jest wyposażony w tak lichy osprzęt??
-------------------------------------------
wisnia

Odpowiedz
#4
Niestety nie wiem :( Nie mialem do czynienia z innymi modelami...
-------------------------------------------
Klub Turystyki Kwalifikowanej ''beloc'' Piekary Sl

Odpowiedz
#5
Ja mam plecak Milo 70 od ponad 2 lat, uzywany bardzo często- nie tylko na ''weekendowe wyjazdy''- i nie mam żadnych negatywnych uwag, ani co do wygody, ani co do trwałości. Nigdy nic mi się nie urwało, nie przetarło itp. Polecam w 100%!
A co do pasków kompresyjnych- służą do kompresji jak sama nazwa wskazuje:-) Żeby coś doczepić trzeba użyć dodatkowych troków, a to akurat szczególnie skomplikowaną operacją nie jest. Jak dla mnie takie ustawienie gęste pasków jest wielkim plusem bo gdy jeżdżę z plecakiem tylko nieznacznie wypełnionym nie wisi mi wór po kolana. Ściągam mocno boki, podłogę, klapę wsadzam do środka komory i mam na oko 30/ 40 litrowy plecak. Należę do tych ludzi którzy 1 plecak chcą brać wszędzie i Naja sprawdza mi się świetnie.

Odpowiedz
#6
Witam. Myśle ze nalezy odkurzyc ten temat.. :)
Jak sie Wam sprawdza Naja - czy faktem jest ze sie pruje, targa itd az tak często??? Szczególnie chodzi mi o 60+10L.

Odpowiedz
#7
Moja kobieta używa tego plecaka i jak na razie nic niepokojącego z nem nie dzieje. Uważa ze jest wygodny i ładny. Na pewno nie jest to najmocniejszy plecak, ale do nie extremalnych zastosowań na pewno wystarczy.
-------------------------------------------
Łukasz

Odpowiedz
#8
Posiadam 50+10 niedługo , byłem z nim tylko kilka razy i jeszcze nic się nie pruje

Odpowiedz
#9
KarlosW >> a nie boisz się tego systemu nośnego? Jakoś nie specjalnie przekonuje mnie przylepianie do pleców rzepami całej górnej poduszki.Może się myle, ale czy jeśli by podnieść obciązony plecak za szelki to poduszka nie będzie się odrywać??? Może troche przesadzam ale jestem ciekaw odpowiedzi użytkowników Naji.

Odpowiedz
#10
Nie odrywa się i jak dla mnie nosi się wygodnie

Odpowiedz
#11
Witam,
Czy opinie o opisywanych plecakach można zastosować do Tyrran'a 55 Milo.
Wygląda nieźle, cena do przyjęcia. Czy ktoś miał kontakt z ww. plecakiem..? Chodzi raczej o zastosowanie do weekendowych wypadów, np w Tatry.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#12
Donald >> Przymierzałem się nawe do kupna Tyrrana poniewaz ma całkiem sensowny system nośny (oczywiście w tej półce cenowej). I mógłbym ci go spokojnie polecić na weekendowe wypady, gdyby nie super płaskie pasy nośne, które bardzo sie wpijają (a nosiłem go tylko w sklepie). Pomyśl czy nie warto troszke dołożyć (np do Wisportu) i kupić coś lepszego

Odpowiedz
#13
Moja dziewczyna ma Tyrrana i do 15kg bardzo sobie chwali.
Byl dla niej wygodniejszy od Naji, ktora wydawala jej sie za waska. Poki co nic sie nie pruje i chyba nosi sie jej go wygodniej niz mi mojego Woodpeckera :)
Tak wiec ja za te cene moge go chyba raczej polecic :)

Odpowiedz
#14
Dzieki za odpowiedź,
Pójdę jeszcze dokładniej pooglądać.
Jeżeli chodzi o Wisport - polecacie jakiś model który się wyróżnia..?

Odpowiedz
#15
Donald >> Co prawda sam nie mam Wisportu, ale mialem na grzbiecie Guida 60 i jest bardzo wygodny. Jeśli liczy sie dla ciebie nie tylko dobry system nośny ale tez wygląd, to spójrz na nowego Guida własnie i Quarka (chociaż ten ma już tylko częsciowo regulowany system). Jesli natomiast design gra trzeciożędna role poszperaj za ogłoszeniami w necie. Tu masz np. jedno:

Odpowiedz
#16
Tadeus odnisolem dokladnie to samo wrażenie, że naja jest zawąska, iogólnie sprawia wrażenie malego plecaka. porównywałem nają 60+10 i tyrran 55+10 i bezwachania wybrałem tyrrana. Gąbki ma troche twarde ale nie jest to uciążliwe, system nośny bardzo dobry. Duża ilośc pasków kompresyjnych. Osobiście polecam, a naje odradzam. Naja jest dobra do noszenia kijów golfowych ale śpiwora to jzu doniej niezapakujecie :)

pozdrawiam :D

Odpowiedz
#17
A co to za model Milo Naja 60 ST? Co oznacza to ST? Wydaje się, jakby miał trochę szerszy dół.

-------------------------------------------
gg 5312063

Odpowiedz
#18
Jak porownalem go z tym na stronie milo.pl to ten na 8a.pl ma innaczej zbodowany dół i ma gomowe otoczki(na tych sznurkach u dołu) na czekany. i na klapie nie ma loga milo. Mysle ze trzeba by wziąsc je obydwa do raczek i porownac to by sie znalazlo wiecej szczegolow.
-------------------------------------------
>>>sory za blendy jesli jakies zrobilem<<<

Odpowiedz
#19
A co myslicie o modelu Vaneca 55?

Odpowiedz
#20
naje kupilam dziś:) moze sie wydaje wąska.. no bo nie ma kieszeni bocznych? to chyba bedzie jej wada...:P klape ma odpinanąc calkiem (ktos sie pytal:) ) jutro ja zabieram na tydzien w gory:) po powrocie opisze jak sie spisala:)
-------------------------------------------
najeli

Odpowiedz


Skocz do: