To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Namioty] Fjord Nansen / Korfu IV / Malta
#1
Proszę o opinię na temat namiotu Fjorda Korfu IV. Zamierzam go kupic i chcę wiedzieć czy warto.
-------------------------------------------
Eilkil

Odpowiedz
#2
Hmm ponoc Gumi testuje wlasnie ten model i opinia powinna pojawic sie niebawem na NGT. Sam naczytalem sie troche opinni uzytkownikow przeroznych modeli Fjorda Nansena i w wiekszosci wypadaja calkiem pozytywnie (jak na te klase cenowa i zastosowanie). Tak wiec jesli nie chcesz inwestowac wiecej to mysle ze dostaniesz calkiem porzadny namiot do mniej ambitnych celow. Ewentualna alternatywa bylby Atol firmy Hannah albo Polinezja/Hawaje Marabuta ale te juz troche/sporo drozsze..

Odpowiedz
#3
Tak ale atol ma 1500mm slupka wodu a korfu IV 2000 jest to roznica, w roznych sklepach mowia rozne rzeczy, jedni chwala fjorda inni hannah i lafume. Czlowiek nie wie co wybrac a ja potrzebuje namiot dla 3/4 osob i nie bede go raczej urzywal extremalnie. Moze ktos cos jeszcze doradzic.
-------------------------------------------
Eilkil

Odpowiedz
#4
Tzn. Co znaczy ze papier jest cierpliwy, nie to ze jestem jakis nierozumny ale lubie jak sie do mnie mowi normalnie.
-------------------------------------------
Eilkil

Odpowiedz
#5
wiesiek jakis taki jest, ze on musi tak napisac:))).to oznacza, ze:
1-leja wode po prostu
2-robia namioty z papieru i on jest cierpliwy az do przemokniecia, a pozniej sie denerwuje

A tak na powaznie to proponuje cos z hannah niewile drozsze a o wiele lepsze!!!!

Odpowiedz
#6
Mam dostęp do korfu IV cały czas ale nie mam czasu usiąść i napisac o nim.
A mam w zanadrzu jeszcze do opisania polinezje marabuta.
-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#7
Napisze tylko że namiot jest fajny jak napisał Wiesiek do ''rozbicia u babci w sadzie''. Lubie kolorystyke fjorda. Na pewno za ciezki na jakies noszenie, i to nawet jesli rozdzielić go na kilka plecaków. Do bagażnika auta jak najbardziej. Ogromny przedsionek na rowery (na stojąco), gotowanie, etc.
Namiot zdecydowanie na pobyty stacjonarne jak dla mnie.
-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#8
Wiesiek! Wiem, że nie możesz być użytkownikiem namiotów FN. Gdybyś miał okazję je używać nie poddawałbyś w wątpliwość ich jakości. Uwagi na temat papieru też nie rozumiem. Nie oszukujemy swoich klientów. Nie widziałem nigdy żadej opinii (włączając nieliczne reklamację) o przemakających namiotach FN. Norma DIN dla materiałów na nieprzemakalność to 1500 mm słupa wody (nasze mają 2000 z lini Outdoor).
Przypomniam, że jeden z naszych namiotów został Produktem Roku Magazynu Podróże. Dodam, że testowano wiele różnych namiotów. Jednoznacznie wygrał nasz...
-------------------------------------------
Marek Wrzau (Fjord Nansen)

Odpowiedz
#9
Panie marku jednym slowem jak o ze jest pan z firmy Fiord Nansen to przypuszczam ze poleca pan namiot korfy IV, czy może jest jakis lepszy namiot Fjorda który by pan polecil?
-------------------------------------------
Eilkil

Odpowiedz
#10
Marek - prosze napisac do nas redakcja@ngt.pl i rozwiazemy ten problem jakos ...( w sprawie Twojego logowania się)
-------------------------------------------
witaj.net

Odpowiedz
#11
Hmm mysle ze jak Eilkil wybral akurat ten model to szuka wlasnie namiotu typu ogrodek cioci/camping, duzego, wygodnego i do wozenia a nie noszenia... A slup wody 1500 to wcale nie jest nic dziwnego w sektorze namiotow stacjonarnych.. procz Hannah takie slupy ma rowniez Salewa -obie firmy jakosciowo stoja na calkiem niezlym poziomie i raczej nie sprzedawalyby jakiejs strasznej tandety.
Ja tam wzialbym Korfu, Atola albo doplacil za Marabuta gdyby mi zalezalo na swietnym serwisie. Choc przyznam ze z tych trzech Korfu bedzie pewno najwygodniejszy. Ostatnio w Horyzoncie widzialem jeszcze Spirit-T Hannaha w promocji, tez calkiem pojemny i wygodny chyba. No i mysle ze Wiesiek troche przesadza z tym Fjordem z tego co moglem zaobserwowac z opinni i w rzeczywistosci.. robia calkiem niezle namiociki.. oczywiscie nie jest to jakas rewelacja ale i nie tego sie czlowiek spodziewa po takiej cenie..

Odpowiedz
#12
By zakonczyc te denerwujace moderatora spory ujmijmy to tak..
I Marabut i Fjord Nansen oferuja namioty odpowiednie
do swojej ceny, co wcale nie jest takie oczywiste na polskim rynku.. Imho obie firmy sa dobre. Jak ktos lubi inwestowac wiecej, dostanie wiecej, jak uwaza ze starczy mu produkt ktory po prostu spelnia podstawowe wymagania, wybierze tansza opcje. Zreszta widac to po opiniach Fjordow na NGT.
Namioty te nie sa jakies fenomenalne ale wystarczajce do normalnego uzytku. Tak wiec imho do normalnego uzytku w pelni wystarczy Korfu, jesli jednak chcemy wozic ten namiot po calym swiecie i wystawiac go na wichury/grad itp bierzemy lepiej cos drozszego.. chocby dla spokoju ducha :)

Odpowiedz
#13
Nowe namioty Fjorda sa calkiem ciekawe ale sa troszke dla mnie za duze. Uwazam ze ludzie muslą za namiot za 400 zl nadaje sie do ogrodka u babci, ja wczesniej nie mialem wyjscia i kupilem namiot na szybko w sklepie sportowym i nie mialem zastrzezen, ani nie przeciekał ani nic w nim sie nie prólo a korzystalem z niego w bieszczadach i na trasie powrotnej z krakowa do wawki na rowerku i nic nie budzilo zastrzezen. Nie zamierzam jezdzic na alaske tylko po Polsce i uwazam ze Korfu spelni moje oczekiwania. w kazdym sklepie w jakim bylem nie tylko w horyzoncie mowili mi ze na namioty fjorda jest malo reklamacji.
-------------------------------------------
Eilkil

Odpowiedz
#14
Dodam jeszcze ze czesto jezdze na dzialke w okolicach zalewu zegrzyńskiego a z doswiadczenia wiem bo bywam tam czesto w wakacje tam jak jest juz burza to jest i grad i wiatr tak silny ze lamie drzewa a namiot jak tam rozbijalem to wszystko wytrzymywal i nie przeciekal
-------------------------------------------
Eilkil

Odpowiedz
#15
No istotna jest jeszcze wysokosc namiotu. Czasem zdarza sie ze nawet najtansze namioty przetrwaja burze gdy inne pojda w drzazgi z powodu zbyt duzej wysokosci. Tak wiec jesli ten twoj namiot byl niski to wszystko jasne a jesli nie to miales nieslychane szczescie odnalezienia taniego-dobrego namiotu:)
Tego korfu raczej na nawalnice bym nie wystawial, choc calkiem mozliwe ze moglby wytrzymac :) Pozdrawiam i mysle, ze jesli nie bedziesz z nim szalal to powinien ci dobrze sluzyc.. a jak nie.. to zawsze pozostaje gwarancja/groźby itp:)

Odpowiedz
#16
Ponowne prośby nie przyniosły skutku, więc ponownie pokusiłem się o oczyszczenie tematu.
-------------------------------------------
GG 1201995

Odpowiedz
#17
widzielem namioty fjorda w wielu sklepach internetowych i w sklepie campusa i bergsona co mnie samego zdziwilo.

-------------------------------------------
Eilkil

Odpowiedz
#18
Posiadam taki namiocik
- rzeczywiście nadaje się raczej do pobytów ''stacjonarnych'' (rower, samochód)
- rozstawianie trwa długo (ze wszystkimi naciągami) w porównaniu do mniejszych namiotów
- co do przemakania, przeszedł kilka gwałtownych ulew i nie zanotowałem poważnych przemoknięć.

Poza tym dodam jeszcze:
- posiada przedsionek z dwoma wejściami (bardzo praktyczne jeśli wciska się jeszcze do niego rowery)
- ma siatkę ''antykomarzą'' w wejściu (przydaje się przy w ciepłych krajach)

-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz
#19
Wiem ze ani campus ani bergson to zadna rekomendacja ale studenci nie zarabiają tyle zeby wydac 800 zl na namiot. Jak kogos stac na taki namiot to jest dobrze sytuowany. Dla mnie 400 stowki za namiot to duzo. A tak przy okazji to jaka polska firam produkująca namioty jest dobra?
-------------------------------------------
Eilkil

Odpowiedz
#20
>A tak przy okazji to jaka polska firam produkująca namioty jest dobra?

Marabut..

Odpowiedz


Skocz do: