Liczba postów: 8057
Liczba wątków: 214
Dołączył: 12.02.2004
Quentin888
Budżet którym dysponujesz skazuje Cie na deca lub jakiś dyskont i jego cykliczne akcje. Zerknij na to z linku co podrzucam (co prawda w rozm. S) ale może Ci będzie pasować.
https://8a.pl/softshell-turystyczny-hann...p-greenery
Piszesz
''Czy parametry maja jakąkolwiek wartość czy to tylko aspekt marketingowy.''
Przeczytaj artykuł na NGT
https://ngt.pl/thread-9398.html
Liczba postów: 344
Liczba wątków: 0
Dołączył: 29.08.2018
Quentin888
To ja ze swojej strony dodam ..
https://tiny.pl/t496z
Osobiście używam ss z ''L'' jako wersji budżetowej... niestety przy średnio intensywnym wysiłku (rower, EDK) z oddychalnością nie najlepiej... do użytku miejskiego dla mnie ok
Obecnie masz wyprzedaż...
https://tiny.pl/t49vh
A może Regatta ? osobiście nie używałem....
https://tiny.pl/t4wgf
---
Edytowany: 2019-11-01 21:24:16
-------------------------------------------
W
Liczba postów: 3
Liczba wątków: 0
Dołączył: 31.10.2019
gumibear
Nawet fajna ta kurtka, ale nie lepiej coś bez memebrany co by lepiej oddychało ?
jeżeli jest podany w specyfikacji parametr oddychalności to jest to miarodajne?
np w tym modelu ?
https://8a.pl/kurtka-softshell-the-north...omber-blue
a co z takimi modelami gdzie tkaich parametrów nie podają?
https://www.decathlon.pl/kurtka-softshel...86970.html
Liczba postów: 26
Liczba wątków: 0
Dołączył: 15.04.2018
@Quentin888
Akurat w tym TNF z 8a to nie ma membrany. Jakoś to tak niefortunnie opisali.
Ten Decowy też bez membrany jest.
Ogólnie to softshell jest bez membrany, to że niektórzy nadużywają tego określenia dla produktów z membraną to inna historia.
Ja posiadam zarówno i softshelle (sztuk 2) jak i wiatrówkę.
Jeden softshell (TNF) jest taki bardziej techniczny (bez ocieplającego polarka pod spodem) i on się nadaje w góry i od biedy na miasto.
Drugi z polarkiem (Jack Wolfskin) to na miasto jako kurtka i na spacery.
A w góry to tylko wiatrówka :) ,plus kurtka membranowa w plecaku.
Liczba postów: 8057
Liczba wątków: 214
Dołączył: 12.02.2004
Quentin888 oczywiscie że lepiej bez. Pytanie odwieczne czy ss z membraną to nadal ss. Z pytania wynikal jedynie ograniczony budżet i kaptur odpinany.
-------------------------------------------
Z kom
Liczba postów: 732
Liczba wątków: 4
Dołączył: 07.01.2014
@Quentin888
Alpine Pro miało fajny bezmembranowy, bezocieplinowy softshell o nazwie Brennib. Kilka miesięcy temu udało mi się go kupić za < 200 PLN. Może go gdzieś jeszcze znajdziesz.
Ewentualnie coś od Helikon-a, albo czeskiego producenta odzieży roboczej i nie tylko:
https://www.canis.cz/en/softshell-jacket...40443.html
---
Edytowany: 2019-11-02 00:49:56
Liczba postów: 2783
Liczba wątków: 10
Dołączył: 02.05.2007
He, całkiem ładny bezmembranowy sofcik. I za normalną cenę niecałych 95 zł , a nie za outdorowe 500.
Liczba postów: 3
Liczba wątków: 0
Dołączył: 31.10.2019
gumibear
Przeczytałem artykuł, zalezy mi na max oddychalności na tej półce cenowej, dołożyć 50 pln to też nie jest żaden problem, żeby tylko było w czym wybrac :)
Kwestia kaptura też jest do negocjacji, nie musi być odpinany, dobrze żeby był.
ponawiam pytanie, czy wskaznik dot oddychalności jest czegoś warty?
Brennib niestety nigdzie go nie ma.
Helikon jakieś linki bo to co mi ie podoba >300
Liczba postów: 732
Liczba wątków: 4
Dołączył: 07.01.2014
gumi podał Ci link do przeczytania o ''oddychalności''. Przeczytaj.
W skrócie - ''oddychalność'' w liczbach jest podawana przy rzeczach które mają ją ograniczoną - membrany, powleczenie PU (yep :D), itp.
Podawanie ''oddychalności'' w softshell-u (przyjmując ''tradycyjną'' jego formę - bez membrany), jest jak pisanie że: ''sok bez konserwantów'' - sok jest z litery prawa i definicji soku, bez konserwantów.
TL;DR
Jeśli przy softshell-u masz podaną ''oddychalność'' (i wodooporność), to władowano do niego membranę.
Podana wartość jest mało warta, bo nie ma jednego testu, pomiaru którego by się wszyscy i zawsze trzymali.
Liczba postów: 2376
Liczba wątków: 1
Dołączył: 17.01.2008
Co nie oznacza, że każdy bezmembranowy soft/wiatrówka oddychają równie dobrze - generalnie zawsze lepiej niż membrana, i nie mierzy się tego bo to daleko poza skalą ale są róznice
Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Dołączył: 31.05.2020
Witam,
Szukam funkcjonalnego softshella w rozsądnej cenie. Po przejrzeniu ofert rozważam takie modele:
https://taternik-sklep.pl/kurtka-the-nor...l?gclid=EA IaIQobChMIvcvxuvPd6QIVjRoYCh2MEgLsEAUYASABEgKx4fD_BwE
https://8a.pl/ultralekki-softshell-rab-b...rk-horizon
https://8a.pl/softshell-the-north-face-f...reen-black
ew. coś bardziej budżetowego
https://www.outdoorzy.pl/24825-hi-tec-so...lid=EAIaIQ obChMI7Njy4PXd6QIVy4KyCh18mQtdEAUYASABEgIDRfD_BwE
W Martes za 175 zł.
Zastosowanie - początek wycieczek górskich - Beskid, Karoonosze, Bieszczady może później Tatry. Zazwyczaj jest mi bardziej niż mniej ciepło i komfort termiczny jest dla mnie ważny.
Liczba postów: 37
Liczba wątków: 0
Dołączył: 31.10.2012
,,Zazwyczaj jest mi bardziej niż mniej ciepło i komfort termiczny jest dla mnie ważny''.
W tej sytuacji szukaj raczej czegoś bez membrany. W hi tec-u będzie ci gorąco i szybko się zapocisz (mam softy Hi teca ale używam ich tylko po mieście).
Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Dołączył: 31.05.2020
Dzięki za odpowiedź. A z tych powyżej który najlepiej?
Liczba postów: 344
Liczba wątków: 0
Dołączył: 29.08.2018
@Marcin88
Zastanów się ''do czego'' i kiedy chcesz używać tego ss. Czy ma chronić przed wiatrem czy zimnem.
Może zestaw wiatrówka + polar będzie ''bardziej'' funkcjonalny.
Na forum jest dyskusja i... recenzja....
https://ngt.pl/thread-3394-page-476.html
-------------------------------------------
W
Liczba postów: 68
Liczba wątków: 0
Dołączył: 16.03.2015
''Dzięki za odpowiedź. A z tych powyżej który najlepiej?''
Jak komfort termiczny jest dla ciebie ważny, to z tych powyżej - Rab.
Tylko pamiętaj, że przy naprawdę silnym i chłodnym wietrze sam softshell nie wystarczy. Wtedy albo wiatrówka albo HS jako kolejna warstwa.
Liczba postów: 8057
Liczba wątków: 214
Dołączył: 12.02.2004
Aloha
Poszukuję softa wg kilku parametrów, które jak widzę na rynku ciężko ogarnąć w 1 produkcie, a mianowicie
1. Kaptur z daszkiem (wystarczy lekko zarysowany) - ok tu spory jest jeszcze wybór.
2. Kieszeń na piersi - musi być - tu nadal wybór jest całkiem spory
3. Dwie boczne kieszenie - nie będę się upierał co do ich lokalizacji
4. Wywietrzniki pod pachami - i tu robią się schody.
5. Marka rzecz wtórna - blisko ideału jest Rab Torque ale dalej to nie to. Na razie na tapecie mam Vaude Roccia:
-
https://8a.pl/kurtka-softshell-vaude-roc...y0EALw_wcB
Jakieś pomysły?
Jaga & Mathew dziękuję za nowe NGT!
- NGT to hobby przy okazji pasji, a nie zamiast -
Liczba postów: 3478
Liczba wątków: 12
Dołączył: 22.03.2007
Gumi, Vaude się tym niezbyt chce chwalić, ale ten ich softshell to cerata jakaś - opisują '100% windproof, breathable, water resistant'
Jeśli tego szukasz, to spoko, ale nie siedzę w temacie i niezbyt pomogę.
Jeśli chcesz serio softshella, to pytanie czy aby na pewno wywietrzników trzeba? Anyway, patrzyłbym na konstrukcje pokroju rzeczonego Rab Torque, albo... tutaj 2 różne koncepcyjnie opcje:
https://montane.com/products/montane-men...ell-jacket
https://www.haglofs.com/fr/activities/mo...-6053922AT
Liczba postów: 5232
Liczba wątków: 38
Dołączył: 28.02.2010
Za 267 złociszy masz czarnego Mistrala w Mce. Nic nie pisałeś o długim zamku (bo Mistral to anorak) oraz wadze.
Nowy Trooper (Mk2) nie ma wywietrzników pod pachami a starego ciężko trafić w naszym rozmiarze.
To są softy bezmembranowe i bez ociepliny polarowej od środka
Liczba postów: 8057
Liczba wątków: 214
Dołączył: 12.02.2004
ludz tak na to "100% windproof" tez zwrocilem uwagę. Haglofs wygląda dobrze.
PRs anorak odpada.
Jaga & Mathew dziękuję za nowe NGT!
- NGT to hobby przy okazji pasji, a nie zamiast -
Liczba postów: 202
Liczba wątków: 2
Dołączył: 30.07.2010
A sprawdzałeś może odcinek militarno-survivalowy? Szukałem niedawno softshella dla żony i jak kojarzę kolekcję np. Helikona, to mogą mieć coś w tych wymaganiach.