To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Deuter Futura 50+10 Vario
#1
Zalozylem nowy temat, bo starsznie sie to wszytsko miesza -z Aircontactem(poprzedni temat) bede wdzieczny za opinie na temat tego plecaka.

Odpowiedz
#2
Witam - to moj pierwszy post - wiec prosze o wyrozumialość:). Mam Future 50+10 Vario - i moge spokojnie go polecić - system nośny rewelacja, bardzo dobrze trzymajacy cieżar pas biodrowy - no i siatka która rzeczywiście wentyluje. Na poczatku mialam obawy o ciężar vs siatka, ale jej konstrukcja nawet przy max załadowaniu nie powoduje wyginania, i dotykania np. plecami do plecaka. Vari Qiuck - dodtakowo daje mozliwosc dopasowania szelek.

Odpowiedz
#3
Mam jeszcze jedno pytanie - jak jest z ładownoscią tego plecaka, tzn czy rama na której oparta/napięta jest siatka nie ogranicza jego ładowności, czy pokrowiec daje możliwośc upchania dodatkowych rzeczy na zewnątrz plecaka ale pod pokrowcem, oraz gdybyś mogła napisać coś bliżej o pasie biodrowym, niestety nie moge go dokładnie obejżeć na zdjęciu:( na stronie.

Odpowiedz
#4
też jestem zainteresowana tym plecakiem i tak się zastanawiam czy brak troków podtrzymujących dolną komorę nie jest minusem?

Odpowiedz
#5
Plecaki z serii Futura nie są przeznaczone do przenoszenia dużych ciężarów, więc nie zachodzi potrzeba dodatkowego odciążania zamka komory dolnej
- tyle producent.
Jeszcze nigdy (a sprzedajemy Deutera od pięciu lat prawie) nie mieliśmy reklamacji na Futurę.
- to ja.
---
Edytowany: 2007-12-14 08:37:14
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE

Odpowiedz
#6
Z tego co sie orientuje to na deuterowa zamki reklamacji tez niebyło

Odpowiedz
#7
O tym mówię właśnie.
O ile komuś nie przyjdzie do głowy użyć tego plecaka na wyprawę po siedem kilo ziemniaków, cztery kapusty i dwie zgrzewki piwa - nie będzie problemów.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE

Odpowiedz
#8
heh znając życie spinless by dał dał rade z tymi 4 kapustami i dwoma zgrzewkami piwa
---
Edytowany: 2007-12-14 10:44:09
-------------------------------------------
poprawiłem sobie ortografie

Odpowiedz
#9
znajomi nosili w woodpeckerze bańki z mlekiem. lol
-------------------------------------------
nie musisz wierzyć gościowi z avatarem Owcy

Odpowiedz
#10
Witam,
Czy moglibyście powiedzieć z którego roku jest ten model:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?View...TQ:DE:1123 ?
Jedną z różnic w stosunku do modeli, które widzę w naszych sklepach to zamek z przodu plecaka - tu jest z boku a w innych (nowszych?) na środku. Czy są jeszcze jakieś większe różnice?
Dzięki za odpowiedzi.

Pozdro.
-------------------------------------------
Slavo

Odpowiedz
#11
Ha, ale numer....
Slavo jeśli jesteś zainteresowany Futurą to akurat mam na sprzedaż... :)
Tutaj zdjęcie mojego plecaka wyprodukowanego z tego co pamiętam w 2008 roku.
http://img715.imageshack.us/img715/8893/dscf4249c.jpg

Ten Twój plecak to chyba jakiś pierwszy model, a mój jest modelem pośrednim z suwakiem po boku. Najnowsze futury mają suwak po środku i taki bardziej futurystyczny wygląd.
-------------------------------------------
czas budować przyszłość

Odpowiedz
#12
Drogą eliminacji - plecak w ebay'a jest starszy niż 2005. Nie udało mi się jeszcze ustalić o ile starszy ;)
-------------------------------------------
Wyjątkowy Sklep Górski GRAPPA.PL

Odpowiedz
#13
@ Ruda grappa.pl
No nie kiepsko! Koleś na pytanie o datę zakupu odpisał ''I have it since spring 2010. Used for 2 weeks traveling. its top!''. Bez komentarza.
Dzięki za odpowiedź.

@ useroniku
Potrzebuję czegoś 40-50l, wygodnego i trwałego przy mocno ograniczonym budżecie - dlatego też szukałem na ebay'u, ale powiedz jaka jest Twoja cena? Możesz pisać na stfk()poczta.onet.pl.

Pozdro.
-------------------------------------------
Slavo

Odpowiedz
#14
Może go mieć od 2010 ale plecak nie był na pewno wyprodukowany w tym roku.
Modele z lat 05, 06, 07, 08, 09, 10 i 11 mają logo w postaci białego d nałożonego na granatowe d, oraz szary panel przedni. We wszystkich tych latach zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy był niebieski. W 2011 panel przedni jest niebieski, otwierany jak w ACT Trail, ale nie ma już jasnoszarych boków i napis ''futura vario 50+10'' jest na klapie komory dolnej.
Dalej: 05, 06 i 07 mają kieszonkę na panelu przednim umieszczoną asymetrycznie po prawej stronie, 08 i 09 centralnie, w 2011 kieszeń wraca na prawo.
05, 06, 07 mają pętle na kije uszyte z taśmy, w następnych latach z ''gumki''
Co mi sie jeszcze rzuciło po oczach w tym czymś w ebaja to kolor pasa biodrowego - w modelach 09, 10 i 11 pas jest wyściełany siateczką kontaktową Air-Mesh w bardzo jasnym szarym kolorze, starsze modele mają ciemną, grafitową wyściółkę pasa.
pierwszy raz widzę tak dziwaczna w kolorze ''drabinkę'' na której umieszczone są szelki - od kiedy pamiętam deuter robił je z czarnej taśmy, nigdy nie spotkałam się z taka jasną. Na dodatek z taśmy w dwóch kolorach wyglądają koszmarnie, wątpię czy deuter pozwoliłby sobie na taka fuszerkę.

Albo jest to jakiś model pozakatalogowy albo ściema.
-------------------------------------------
Wyjątkowy Sklep Górski GRAPPA.PL

Odpowiedz
#15
Wielkie dzięki za bardzo szczegółową analizę :). Ten plecak z eBay'a to faktycznie jakiś dziwny twór. Może Deuter na swój rynek wypuszcza tak właśnie wyglądający model? Chyba, że jednak jest starszy niż '05.
Chyba go sobie odpuszczę. W sumie szkoda...
Tracę powoli cierpliwość szukając jakiejś okazji.

Pozdro.

p.s.
Przy okazji witam wszystkich oficjalnie (właśnie się tu zarejestrowałem ;).
-------------------------------------------
Slavo

Odpowiedz
#16
Hej, mam pytanie na temat wlasni tej futury.Chce kupić to:
 http://www.deuter.com/en_US/backpack-det...20%2B%2010

tutaj sa podane wymiary 76/36/28. jak rozumiem to są wymiary maksymalne, czyli wypchanego plecaka, tak? Bo ja chce go wziąć jako bagaż podreczny w samolocie, gdzie dlugosc nie mże przekraczac 55cm. Jak myślicie, jezeli nic nie bede wkladal do kieszeni i klapie gornej, to Ryanair mnie nie ochrzani?
Dzieki!
-------------------------------------------
Pita

Odpowiedz
#17
Heh jezeli chodzi o Ryanair to tylko raz mi sprawdzali wymiary:) glownie to do wagi sie czepiali. Ludzie czesto upychaja plecaki nawet 70L do tych czegos tam nie wiem jak sie to nazywa i kontrolerzy tylko sie smieja;)
-------------------------------------------
Dante

Odpowiedz
#18
dobra, to jakoś to poupycham. dzieki :) no wlasnie ja zawsze przepisowo latalem. Ale chyba śledzi od namiotu mi przewiesc w podrecznym nie pozwola, co? w wizzairze mi kiedys potraktowali śledzie jako ''przedmiot niebezpieczny'' i musiałem wyrzucić...
-------------------------------------------
Pita

Odpowiedz
#19
Do jakich maksymalnie obciążeń przystosowana jest futura z tego tematu? Określenie ''średnie obciążenia'' jest dość mgliste, dla różnych osób może to znaczyć nawet o kilka kg mniej/więcej.

Odpowiedz
#20
Cześć zastanawiam się nad kupnem plecaka Deuter Futura Vario XX + XX. Znalazłem w sieci model Deuter Futura Vario 40 + 10, ale nigdzie w sklepach już go nie ma, jest tylko 50 + 10 - troche za dużo jak dla mnie jednak. Wolałbym wersję 40 + 10 :) Z tego co widziałem jest jeszcze wersja 45 + 10 sl - to chyba dla kobiet i zastanawiam się czym oprócz litrażu się różni od wersji dla mężczyzn?
-------------------------------------------
LUKASZ_SKC

Odpowiedz


Skocz do: