To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Zestaw naprawczy Gore-Tex
#1
Uzywaliście może zestawu naprawczego firmy McNett?
Ostatni wypad na sanki okazał sie troche zabójczy dla moich spodni milo na tyłku mojej ukochanej i mam ładne gustowne 1 cm równe rozdarcie od płozy sanek na d...... :)

Naprawialiście już tym zestawem odzież?

Odpowiedz
#2
No dobra a teraz kilka moich uwag i spostrzeżeń dla osób chcących kupić kiedykolwiek we Wrocławiu zestaw naprawczy gore tex McNetta.

Przeszedłem sie po skalnikach..........i tam ów zestaw kosztuje 32 zł. A ja potrzebowałem dwóch! Hmmm mysle sobie sporo ale zlocik NGT blisko a świeze rozdarcie na d..... jak bylo tak jest.

Ale coś mnie ruszylo by zerknąć na stronke HM.....
W sklepach HM te zestawy są po 17 zł!!! Kupilem sobie 2 sztuki. Uwzględniajać karte stalego klienta zaplacilem grubo ponizej 30 zł za 2 sztuki. Nic tylko sie cieszyc.
Ale ciekaw jestem skąd aż takie przebicie.

-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#3
Różnica wynika z tego, że te tanie to jest wersja LIGHT czyli na cieniutkim materiale. Droższe są Medium Weight i są na grubszej, mocniejszej tkaninie- takiej z jakiej większość gaci i kurtek jest szyta.

Odpowiedz
#4
Otóż nie! Jedno i drugie dot. Medium Weight! zapomnialem dopisac. Wiem ze jest jeszcze LightWeight. Ale ta cena dot. Medium! To jest dziwne
-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#5
No dobra a teraz kilka uwag z uzytkowania ów łatek po weekendzie zlotowym w karkonoszach.

Przed weekendem kupilem łatki medium weight McNetta Gore tex jako ze gatki mojej Elizy na tyłku posiadały male rozdarcie od wypadu na sanki:)
Niestety miejsce rozdarcia znajduje sie na ciągle pracującej powierzchni spodni i łatka odchodzi. Naszczescie odeszło jej ok. 1,4 mm i moglem odciąć ten fragment.Reszta trzyma nadal. Wniosek jest taki że łatki te może są i dobre ale nie na miejsca gdzie materiał cały czas podlega zginaniu i pracuje - tam odchodzi. Podobna sytuacja miala miejsce na drugim posladku w tym samym miejscu.

Generalnie łatki są ok i trzymają bardzo mocno ale nie nadają sie na miesca pracujące - tu pomoze tylko wysłanie do producenta celem naprawy i to mnie czeka.
Pozdrawiam


-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#6
Musisz zelazkiem łatke wprasować.

Odpowiedz
#7
Kolo bylo żelazkiem było. Gadałem z gosciem ze sklepu. Mówi to co zaobserwowałem sam. McNett jest dobry na miejsca gdzie materiał nie podlega intesnywnemu zginaniu i obojetnie czy to jest Medium czy Light.
-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#8
>gumibearMarcin
1. osobną kwestią jest reakcja łatki na pranie/impregnację - jeżeli jest niedociśnieta/niedporasowana/ itpd to w pralce
może wybrac wolność...
jak wypierzeszz, to opisz wrażenia :o)

2. moja kurteczka wróciłą już z Małachwoskiego po remoncie - za przeszycie zamka oraz przesuniecie (a właściwie zdublowanie) trzech zatrzasków wyszło 66 złotych
trwało około tygodnia - od złożenia w sklepie w Bielsku Białej do odebrania z powrotem
-------------------------------------------
wiki @ sf-f.pl

Odpowiedz
#9
wiki oczywiscie zapodam info jak stan łatek po wypraniu. Juz sie boje.
-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#10
> gumibearMarcin
idzie po prostu o to, aby do ''wewnętrznej'' strony łatki nie miała dostepu woda - dlatego właśnie na impregnatach jest tekst 'tylko jeśli taśma zabezpieczajaca szwy nie jest uszkodzona'.

-------------------------------------------
wiki @ sf-f.pl

Odpowiedz
#11
Już kiedyś o tym pisałem: Małachowski. Robi te łatki, porządnie, podklej taśmą jak trzeba. Kolega wysłał spodnie mocno pocięte rakami i za kwotę 30-40 zł zostały wykonane 3 łatki i jedna ŁATA jak po trafieniu z broni wielokalibrowej. To było jakś czas temu, ceny mogły się zmienić, al od czego mamy telefony, faxy, maile i sygnały dymne.
Pozdrawiam

Odpowiedz
#12
>Pim
a popatrz tak ze 3 posty w górę ? ;o)

-------------------------------------------
wiki @ sf-f.pl

Odpowiedz
#13
Moi drodzy. Powyzszy zabieg z łatkami zostal zrobiony doraźnie na szybko po uszkodzeniu przed wypadem na zlot NGT. Ale i tak oczekiwałem lepszej trwałości i przyczepności łatki. Czasu nie bylo by wyslac do firmy. Ale teraz na bank klepne do milo maila. No zobaczymy co mi wymyślą.

Odpowiedz
#14
Czy ktoś miał do czynienia z taśmą naprawczą Gore-tex oferowaną w sklepie HM?
-------------------------------------------
Krzysiek

Odpowiedz
#15
Jakiś czas temu kupiłem okazyjnie (70 zł) packlite Haglofsa z jedną wadą- niewielką rysą na membranie na plecach. Na stronie sklepu HM znalazłem taśmę Gore Seam po 6,90 za metr, ale przesyłka kosztowała by mnie 18 zł (wysyłają tylko kurierem). Zadzwoniłem do lubelskiego HiMountaina, ale nie chcieli mi pomóc. Skrobnąłem więc maila do centrali HM z wyjaśnieniem mojego problemu- reakcja była prosta: na jaki adres mamy wysłać? Po kilku dniach przyszedl do mnie list polecony(!!!) z 2 metrami (potrzebowałem 10 cm) taśmy! I wszystko za friko!
Z takim zachowaniem producenta sie jeszcze nie spotkałem. Ode mnie WIELKI PLUS dla HiMountaina. Szkoda, że nie wszystkie sklepy firmowe (patrz: Lublin) trzymają ten poziom...
Przy okazji: potrzebuję jednej łatki, tej prostokątnej z zestawu McNetta. Jeśli ktoś ma na zbyciu, albo chce zamienić na metr taśmy Gore Seam, to prosze o kontakt.
Pozdrowionka
-------------------------------------------
katny1@wp.pl

Odpowiedz
#16
katny
lookne w domu czy cos mi zostalo, ale wieczorem dopiero bede w domu
-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl

Odpowiedz
#17
Hej gumibearMarcin!!!
masz mooże tę łatkę?
pzdr
-------------------------------------------
katny1@wp.pl

Odpowiedz
#18
Mr katny, a powiedzieli Ci w HiMountainie jaka ma być temperatura żelazka do zaprasowania tej taśmy ?

Odpowiedz
#19
Artur sluchaj...
nie powiedzieli mi, ale z doświadczenia juz wiem, ze nie może być wysoka.
Prasowałem przez taka dociętą tekturke, a i tak malo membrany nie spieprzyłem (packlite,a). Nastaw żelazko na średnia tempperaturę, prasuj przez coś, ale i tak nie mozna ci stanąc żelazkiem nawet na ułamek sekundy- cały czas w ruchu. Taśma łapie szybko i mocno. Ja na wszelki wypadek przeprasowałem jeszcze do zewnatrz, też przez grubą szmate..
działa bez zarzutu...
pzdr

-------------------------------------------
katny1@wp.pl

Odpowiedz
#20
Witam. Czy zna ktoś może firmę z Krakowa lub okolic który potrafi profesjonalnie załatać kurtke z membraną. Nie ufam zbytnio swoim zdolnościom aby użyć zestawu naprawczego.
-------------------------------------------
pietrasagh@yahoo.com

Odpowiedz


Skocz do: