To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Hi-Tec
#1
Co myślicie o fimie hi-tec?
Może ma ktoś z was jakieś modele tej firmy?
Jak się sprawdzają w górach?

Widziałem ostatnio przecene tych butów i kosztwały jedynie 229zł. Napaliłem się na nie ale wole sie wzesniej dowiedzieć czy coś są warte.

pozdrawiam
-------------------------------------------
kobi

Odpowiedz
#2
Witam

Miałem z hi-teca buty Magnum Sympatex - bodajże najdroższa wersja i takie są moje odczucia: buty nie są warte swojej ceny, przemakają mimo impregnacji - przez elementy wykonane z cienkiej skóry (np. przednia część). Po przemoknięciu buta, wiadomo, co się dzieje ze stopą...
Ale, co ważne buty te nie zostały skonstrułowane dla zastosowań turystycznych, ale jako buty ''taktyczne'' - używane są m. in. przez oddziały antyterrorystyczne, które poruszają się przede wszystkim w terenie zurbanizowanym.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#3
no to skoro miałeś buty taktyczne to nie dziw się, że nie sprawdziły się jako turystyczne

o butach hi-tec już było, wystarczy użyć opcji szukaj
-------------------------------------------
jakby co jestem zalogowany!

Odpowiedz
#4
Wiktor, a czy ja powiedziałem, że używałem ich jako butów turystycznych?

Ale tak czy owak, wydawało mi się, że hi-tec robi tylko i wyłącznie buty taktyczne, nie widziałem innych.
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#5
hi tec robi duzo butów turystycznych..moich 2 kolegów matka jednego z nich i ja mamy/mieliśmy buty tej firmy-różne modele w promocjach w go sport za 150 zł-skórka i dość dobra podeszwa, za koske-za taką cene są super..nie wiem jak inne z membranami ale te są super-te w promocjach w go sport-w warunkach mijskich z kilkoma wycieczkami (bez skał) na ruchliwej nodze potrzymają przynajmniej rok..na przeciętnej ze 3 lata nawet a za 150 zł to nei duzo

Odpowiedz
#6
Najdroższe są Magnum WP z kevlaru/sympatexu. Chyba najlepsze buty taktyczne, ale do turystyki kiepskie są. Ja tam biegam w nich po lesie, czasem jest mokro, ale spoko... Tak czy inaczej- Magnumy dla turysty NIE :P
-------------------------------------------
Pozdro

Odpowiedz
#7
Ogólnie buty hi-tec nie mają wiele wspólnego z turystycznymi- poza designem. Stylizowane na buty górskie, ale przeznaczone w miasto. Cienka skórka, słabo usztywniana kostka, bardzo miękka podeszwa, kiepskie sznurowadła, kiepska wkładka. ładne buty do szkoły na jesień i zimę, ale w góry... trzeba nie mieć fimu :-) Wystarczy wziąć do ręki takiego Meindla, do drugiej Hi-teca i od razu widać czym różni się but TURYSTYCZNY od miejskiego.
Nie ufam firmom które do kupienia są w Makro- masówka i tyle.

Odpowiedz
#8
no racja w zupełności. takze nei traktujcie mojej wypowiedzi jako zachęta do kupowania jeśli chcecie w nich uprawiać turystykę bardzo aktywną...ale na miasto las i lzejsze weekendowe wypady w zupełności wystarczą..w sumie to na ukrainie mój kumpel miesiąc w nich chodził i mowi że były wygodne i prawie sie nie zniszczyły

Odpowiedz
#9
Vorek - apropo miękkiej podeszwy to jest ona bardzo pomocna przy cichym chodzeniu po pomieszczeniach, kiedy sytuacja tego wymaga :] w końcu po to zostały stworzone...

pozdrawiam
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#10
To jest główne zadanie takich butów... ciche, lekkie i elastyczne... one mają miekkie podeszwy, bo mają pare wkładek Eva, na dodatek służą one do wspinaczki miejskiej....
-------------------------------------------
Pozdro

Odpowiedz
#11
>służą one do wspinaczki miejskiej....

:-) Nie ująłbym tego lepiej :-)

Odpowiedz
#12
W maju tego roku zakupiłem w Stanach (awaryjnie, po rozpadzie moich wysłużonych Reichli) buty Hi-teca model Altitude. Porządna skóra, dobra membrana, nierdzewne przelotki sznurówek - to wszystko za 60 . Buty okazały się bardzo wygodne. Używane w Górach Skalistych i później w naszych jeszcze nie przemokły i nie sprezentowały mi żadnych otarć ani pęcherzy, nawet noszone na jedną parę zwykłych bawełnianych skarpet. Jedyną ich wadą (dla mnie) jest zbyt TWARDA podeszwa. Buty te cieszą się w Stanach dobrą opinią - link poniżej. Są tam sprzedawane w specjalistycznych sklepach, w marketach nie widziałem. We Wrocławiu duży asortyment butów Hi-tec jest w Maksie (centrum Borek) oraz w Himalu (PDT Renoma). Modelu Altitude chyba nie sprzedaje się w Polsce, a szkoda, bo za tę cenę naprawdę warto je kupić.
Tak więc nie generalizujmy.
Mimo swoich pozytywnych doświadczeń nie porównywałbym ich z Meindlami - to po prostu inne kategorie cenowe.

Odpowiedz
#13
Widzę, że coś ''zjadło'' symbol dolara, więc uprzedzając pytania: buty kosztowały 60 dolarów.

Odpowiedz
#14
Po powyższym poście zrobiłem krótki rekonesans... Rzeczywiście, hi-tec robi buty outdoorowe i to wiele różnych modeli. U mnie, w Białymstoku nie widziałem ich innych butów niż taktyczne, więc tak tłumaczę swój błąd i poddaję po rozwagę możliwość zakupu takich butów przez kobiego, o ile nie chcesz kupić wersji taktycznej oczywiście ;)
opinia Dziadka jest jak najbardziej pozytywna, poczekaj może na inne, ja bym też poszukał na zagranicznych stronach opinii jeżeli bardzo by mi zależało.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#15
Ja szykuje sie do zakupu modelu Frontier ( w maskie kosztuja 400 zł) czy ktos nosił juz te buty i czy nadaja sie w góry ? W sklepie nie wygladaly na buty typowo taktyczne :)

Odpowiedz
#16
~Sambor, a ja .................... widziałem je za 379zł.
-------------------------------------------
siara

Odpowiedz
#17
Ja jestem zadowolony z frontiera. Dobry but, w gorach sie sprawdzil.
-------------------------------------------
Grzechu

Odpowiedz
#18
Witam
Ja zakupiłem Frontiery kilka miesięcy temu. Miały tylko jeden wypad w Tatry (bardzo intensywny, w zasadzie wszystkie warunki pogodowe oprócz śniegu) teraz spełniaja rolę miejsko/wiejskich butów zimowych bardziej ze względu na to że chce idealnie je rozchodzić i przyzwyczajić noge. Powiem ze świetnie się sprawdziły. Podeszwa jest twarda, but trzyma dobrze w kostce, podeszwa chwyta nawet zmoczoną ulewą skałę. Na mojej nodze musiały się trochę rozchodzić (jak każde). Ja podczas zakupu kierowałem się opinią w ''NPM''. Nie wiem na ile waszym zadaniem opinie tam wystawione są obiektywne jednak w moim przypadku spełniły się w 90%. Polecam zakup tych butów z czystym sumieniem. I naprawdę Hi-Teck nie produkuje tylko obuwia taktycznego:)mój kolega pracuje w policji ma tez Hi_Tecki tam mu tez sprawdzają się świetnie, ale właśnie model taktyczny.

Odpowiedz
#19
A czy ktoś z Was miał styczność z butami K2 ??
Nie widziałem jeszcze żadnego tematu związanego z tymi butami...

Odpowiedz
#20
ja właśnie kupiłem model ascent.. jutro je choć trochę sprawdzę w terenie na śniegu
-------------------------------------------
yacek

Odpowiedz


Skocz do: