To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Fjord Nansen Alek
#1
OPIS PRODUKTU:

materiał: DRYFAST ACTIVE UNDERWEAR Pontetorto Sportsystem|n|
Gwarancja 24 m-ce|n|
rozmiarówka: M/L/XL/XXL

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
26-11-2004, 06:00

Producent pisze: Wygodna i praktyczna koszulka z naszej najnowszej kolekcji bielizny termoaktywnej. Zaprojektowana specjalnie dla Panów. Krój dopasowany do męskiej sylwetki pozwala na lepsze przyleganie bielizny do ciała. Wykonana z dzianiny DRYFAST, która świetnie odprowadza wilgoć i wyjątkowo szybko schnie, zapewniając komfort podczas każdego wysiłku

Wrażenia z użytkowania
Otrzymane od Fjorda Nansena 2 koszulki z długim rękawem użytkowane były przeze mnie i moją narzeczoną od lipca mniej więcej do teraz, czyli spisania naszych uwag i spostrzeżeń, czyli jakieś 4/5 miesięcy. Użytkowaliśmy je w warunkach letnich, wiosennych i jesienno – zimowych zarówno w górach jak i na nizinach pod różne ubrania wierzchnie.

Mam kilka koszulek oddychających z różnych materiałów.... rhovyll alpinusa, body dry himala, coś tam coś tam MountX i właśnie koszulkę Fjorda Nansena z materiału Dryfast. Pierwsze wrażenie to takie, że koszulka ta jest najlżejsza i najcieńsza od dotychczasowych, które posiadam - wręcz delikatna. Co dla mnie bardzo ważne nie zaciąga się o inne elementy ubrania jak paski, szlufki, klamry czy łańcuszki i inne takie podobne wynalazki. Co ważne męskie ręce nie zawsze są idealnie gładkie i często zdarza mi się że zaciągam bieliznę termokatywną zwykłym zadartym paznokciem. Tu tego nie ma. W dotyku dzianina jest bardzo mila, dobrze się układa, nie podciąga się ani nie krępuje ruchów, choć mam wrażenie, że trochę się rozciągnęła – to po praniu wraca do pierwotnych rozmiarów. A muszę przyznać, że różnie ją prałem żeby stwierdzić jak się zachowa, gdy nie zastosuje się do rad producenta - tragedii nie było, wszystko jest ok. Koszulka jest z lekko wydłużonym tyłem, co widać dobrze na zdjęciu. Ten wydłużony tył nie przeszkadza, gdy wkładam koszulkę do spodni.

Moja piękniejsza połówka również jest bardzo zadowolona z tej koszulki mimo, że do testów przypadł Jej męski model. Fjord stosuje od jakiegoś czasu duże haftowane logo – w tej koszulce również wycharatał na pół piersi swój haft – zresztą bardzo ładnie wykonany. Miałem obiekcje, że ten haft będzie mnie ocierał o mój kształtny tors;-) podczas marszu, ale na szczęście jest miękko wykończony od wewnętrznej strony. Podobnie dobrze są wykończone końcówki rękawów, dół koszulki oraz przy szyi. Ta koszulka na tyle jest wygodna i miła w noszeniu, ze moja piękniejsza połówka po pracy zwykle zakłada ją od razu na siebie i śmiga po domu. mankamentem wykończenia jak dla mnie jest metka wszyta w tylnej części karku z napisem producenta. Do wyprucia natychmiast po zakupie.

Oddychalność
Wzorowa. Żadnych zastrzeżeń. Jest to chyba najlepsza koszulka, jaką posiadam z długim rękawem. Zawsze jest sucha, co przy mojej potliwości jest cudem. Materiały na bazie rhovyllu nigdy nie dawały rady z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci z mojego ciała. Dopiero bielizna Crafta i właśnie Fjorda sprostała moim oczekiwaniom. Zakładam ją w kombinacji dół Craft, a góra Fjord.

Najczęściej zakładałem ją samą w okresie letnio – wiosennym, jako że jest z długim rękawkiem to w zupełności mi to wystarczyło.
Na chłodniejsze letnie dni zakładałem na to kamizelkę z thermal pro lub zwykły polar 200. Oddychalność w połączeniu z tymi tkaninami bardzo dobra, 1 i 2 warstwa sucha. 300 setek nie używam, bo cokolwiek bym pod spód nie założył to i tak bym się ugotował w chwila moment.

Czasami w mokre dni na to wszystko przychodziła warstwa 3 – aquatex milo. Nie jest to cudo techniki ani oddychalności ale nie miałem problemów z mokrymi plecami. Dopiero pojawienie się na plecach plecaka utrudniało odprowadzanie wilgoci z tej części mnie, ale to normalne sami przyznacie. W okresie jesienno – zimowym zwykle nosze spodnie z windstoppera oraz kurtkę techniczną z ex windu. Koszulka Fjorda pod exwindem sprawuje się bardzo dobrze i nadmiar wilgoci wydalany jest na zewnątrz bardzo szybko. Dodatkowo zawsze mam otwarte otwory wentylacyjne pod pachami dla lepszej cyrkulacji. Przy opadach tradycyjnie na to wszystko milo.

Generalnie zachwalam tę koszulkę jak widzicie, ale zdaję sobie sprawę, ze każdy ma inną cyrkulację i potliwość organizmu. Ja na ten produkt Fjorda spojrzałem głównie pod kątem oddychalności względem mojego organizmu. Jest b.dobra, więc jestem zadowolony z tego produktu

Podsumowanie
Koszulka jest cienka i delikatna ale jednocześnie daje poczucie ciepła i komfortu. Czy warta jest swojej ceny? Oceńcie sami. Wiem ze 95 zł to nie jest mało.

testowali: Eliza i gumibearMarcin

Czas użytkowania: 5 miesięcy

Zalety:
- wersja z krótkim i długim rękawem zarówno męska jak i damska – więc każdy wybierze coś dla siebie
- zaletą koszulki powinna być przede wszystkim oddychalność – w tym przypadku jest
- długi okres gwarancji

Wady:
- gdy ściągam koszulkę to zawsze mam wrażenie, że coś w niej pęka, słychać odgłosy trzeszczących nici. Choć jeszcze nic nie rozerwałem, nic nie widać żeby coś puściło to słychać odgłos rwących się nici. No zobaczymytylna metka do wyprucia, mi przeszkadza
- pomimo, że są wersje z krótkim i długim rękawem zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn to wadą jest na pewno dostępność tylko w jednym kolorzewadą jest także to, że nie ma jak na razie w ofercie Fjorda kaleson/leginsów z tego materiału bo z chęcią bym zakupił do kompletu

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 4/5
Wygoda: 4/5
Wytrzymałość: 3/5
Ogólna: 3.67/5


[Obrazek: Fjord%20Nansen%20Alek%201.jpg]

[Obrazek: Fjord%20Nansen%20Alek%202.jpg]

[Obrazek: Fjord%20Nansen%20Alek%203.jpg]


Odpowiedz
#2
Dosc ciekawa pozycja. Ja posiadam podobna ale z krotkim rekawem model OLSON. Brakuje mi jednak troche przedluzenia z tylu co powoduje czasami wyciagniecie koszulki gdy zginam sie by np. zawiazac sznurowki. Kolejna wada jest dosc osobliwa ... logo wyszyte w okolicach piersi ociera moj sutek co po pewnym czasie staje sie bolesne :/
-------------------------------------------
witaj.net

Odpowiedz
#3
Oho kolega ma wrazliwe ciałko:) Ja tego nie odnotowalem u siebie.....jeszcze.

Odpowiedz
#4
To może biustonosz :))
A tak poważnie to też miałem taki problem z pewną koszulką.

Odpowiedz
#5
Hej!
Test dobry, ale napisz coś więcej o termice!
Dzięki!
-------------------------------------------
mathe

Odpowiedz
#6
mathe

Odkąd pamietam zawsze zimą śmigam w 3 warstwach. Różne są to kombinacje. Ale najczesciej pod polar 200 kagen I alpinusa lub exwind zkladam te wlasnie koszulke i na to kurtka milo. O ile koszulki na bazie rhovyllu (np. rhovylon) nie zadowalały mnie tak ta jest bardzo ok wzgledem mojej potliwosci. A przy tym daje poczucie ciepla, co jest chyba najistotniejsze dla mojej narzeczonej bo jest zmarzluchem. A przyznam, że jej koszulka jest teraz intesnywniej użytkowana a przez to czesciej prana i naprawde jakość jej i wlasciwości są jak na razie caly czas na b.dobrym poziomie. To chyba tyle. Pytaj o szczegóły jakby co

Odpowiedz
#7
A jak ta koszulka sprawuje się w lecie podczas wysiłku.
Jakie są różnice w porównaniu z coolmaxem?
Zastanawiam się nad tą koszulką albo nad jaxą i nie wiem którą wybrać.

-------------------------------------------
Łukasz

Odpowiedz
#8
Gumi,powiedz jak wygląda sprawa mechacenia.Próbowałeś latem potraktować ją plecakiem?Zdrów.

Odpowiedz
#9
Odnieść sie do coolmaxu niestety nie moge.....no moze do skarpetek bo takowe posiadam z collmaxem:)
Mam koszulki MountX, z rhovyolonu alpinusa, himala bielizna, crafta - takze pod to moge powiedziec. Latem ubieralem zwykle wieczorami, na chłód, gdyz jest to koszulka z długim rekawem. Moze treewood sie wypowie bo on testował z krókim a z tego co wiem ma tez coolmaxa i mógłby obie porównać.

Odpowiedz
#10
A wlasnie plecak. Oczywiscie ze sie ''kulkuje'' ale tylko w miejscach ocerania samej koszulki o siebie material - material. Czyli głównie pod pachami. Co do plecaka. Z malym plecakiem i polarem 200 lub exwindem koszulka przy mojej potliwosci daje rade. Plecak wyprawowy na plecach + jak wyzej to juz po plecach sie leje nie ma co ukrywac. Ale przyznam ze zadna koszulka jeszcze nie dala rady. Plecaki wyprawowe które stosuje mają dobre systemy wentylacyjne.
Stary K2 alpinusa, Nowy wood III alpinusa i słowacki corazon

Odpowiedz
#11
Chodziło mi o to,czy nosiłeś bezpośrednio plecak na koszulce jak wtedy wyglądało mechacenie.

Odpowiedz
#12
Nie nosilem bezposrednio. Gdyby byla z krótkim rekawem pewnie bym nosil. Pare razy nosilem ją z duzym plecakiem ale mialem jeszcze cienką kamizelke z thermal pro. Nie zaobserwowałem zniszczenia materialu, ani pilingu w miejscach styku

Odpowiedz
#13
treewood >>> Bardzo cię proszę wypowiedz się jak ta koszulka (z krótkim rękawem) wypada w porównaniu z culmaxem i jakie są twoje spostrzeżenia ze stosowania jej w lecie!
-------------------------------------------
Łukasz

Odpowiedz
#14
Gumi zwroc uwage ze doszedles do podobnych wnioskown jak ja :) Tzn zauwazyles ze lepiej `pracuje` od rhovylu, a nie wiem czy pamietacie kiedys byla o ostra dyskusja jak Rhovyl sklasyfikowalem do nizszej grupy. Moje testy troszke inaczej wygladaja ale w tym przypadku wnioski podobne. Dla mnie ta bielizna to 1 liga.
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#15
To, że trzeszy jest spowodowane napięciem elektrostatycznym ;)
-------------------------------------------
Łukasz

Odpowiedz
#16
dhbiker >>>> napiecie napieciem, efekt stających wlosów na glowie dęba wszyscy znamy ale to jest trzeszczenie samego materialu i szwów

Odpowiedz
#17
Informuję, że od początku grudnia są dostępne legginsy Fjord Nansen wykonane z dzianiny Dry Fast. W wersji damskiej kosztują 79,90 zł, a w męskiej 85,00 zł.

-------------------------------------------
Marek Wrzau - Fjord Nnasen

Odpowiedz
#18
Fjord Nansen zalogujcie na stronie dla uwiarygodniania nicku

Odpowiedz
#19
witam, troche czasu minelo od ostatniego postu w tym temacie, a ja wlasnie teraz szukam koszulki z dlugim rekawem, a skoro zobaczylem ten temat i przeczytalem, ze wychwalacie to mnie zaciekawila. Zdaje sie, ze tego modelu, w kazdym razie nie o takiej nazwie, juz nie ma.
Co sadzicie - Czy ponizsza jest odpowiednikiem?
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offe...1&prod=286

Odpowiedz
#20
gutaperek na oko z tego co widze to to samo. Podtrzymuje to co napisalem w recenzji. Koszulina nadal mi sluzy choc to juz sporo latek minelo. Piore ją normalnie bez ceregieli.

Odpowiedz


Skocz do: