To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Petzl: Myo 3 vs. Myolite 3 vs. Myo XP
#1
Tak jak w temacie. Stanalem przed wyborem czolowki, jednej z tych dwoch. Pare rzeczy juz wiem. Myo ma lepszy zasieg led (15m zamiast 13m) i halogen (100m zamiast 76m), dluzej swieci na diodach (160h zamiast 120h), jest ciezsza od (z bateriami 237g, Myolite 180g) ma trzy paski, wiekszy pojemnik na baterie i jest tylko o 11zl drozsza (na podstawie www.8a.pl)

Tyle wiem. Ale dalej nie wiem, ktora kupic. I jak sie beda zachowywac na glowie? Dwa paski vs. Trzy paski. Akcja start :)

Pomocy!

Odpowiedz
#2
ja bym brał myo3 Sprawdzony dobry sprzęt. I jakoś te 3 paski mi bardziej pasują. Z dwoma to tylko Tikka plus a większe już 3.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Turbo

Odpowiedz
#3
Ja bym się obawiał tych dwóch pasków. A jeśli zamierzasz jeszcze jeździć z nią na rowerze to dwa paski na pewno się nie sprawdza. Trzy paskowa jest jak dla mnie dużo bardziej funkcjonalna, a jeśli nie jesteś aptekarzem to różnicy w wadze tak bardzo nie odczujesz. Ja zdecydowanie bym brał myo3! To świetna czołówka!
-------------------------------------------
Gradzio

Odpowiedz
#4
Wiecie co! Znalazlem istotna wade ;) W Myo 3 nie pochodze w czapce z pomponem hihihihi ;)

Odpowiedz
#5
zdecydowanie Myo 3. dwa paski to pomyłka... suwa sie po całej głowie.

Odpowiedz
#6
myo3 - sprawdziłem w deszczu, cała noc pracy - bardzo dobra

Odpowiedz
#7
Ja bym wybierał Myo3. Zgadzam się w 100% z poprzednikami. Co trzy paski to nie dwa. Parę gramów więcej i tym samym dłuższe świecenie w awaryjnych przypadkach. Wg mnie Myolite3 jest już za ciężka na dwa paski. Odchodząc od spraw technicznych to mi bardziej podoba się niebieska szata Myo3
Pozdrawiam
-------------------------------------------
jacco

Odpowiedz
#8
Truchę droższa jest MYOBELT. Doszywasz pętelke z klipem, dodajesz pasek na szyje (ten na klucze , identyfikatory). W ten sposób masz mało na glowie i w porze jesienno-zimowej wygrzane pod polarem baterie, a alkaliczne baterie zimna nie lubią. Transport może być trochę kłopotliwy, bo plącze Ci się kabel....
Pozdrawaim
-------------------------------------------
Michał Pietrzak

Odpowiedz
#9
Pasek do myolite kosztuje około 10 zł więc niewidze problemu dostępny jest m.innymi na www.8a.pl a waga myolite robi wrazenie i taką różnice chyba już czuć, jednak halogen ma trochę słabszy zasięg. WG. mnie należy zwrócić uwagę i kierować się tylko tymi dwoma aspektami, gdyż pasek to naprawde nie problem
-------------------------------------------
Marek Domanski

Odpowiedz
#10
do myo 3 nie dodaja tego gornego paska. trzeba sobie dokupic
-------------------------------------------
krzys

Odpowiedz
#11
co do dwóch pasków...z początku bardzo scepytacznie do nich podchodziłem, ale po kilku godzinach chodzenia jestem za. Ani razu nie mialem sytuacji, ze czolówka zjechałam mi z głowy. Ale prawde powiedziawszy gdybym brał teraz czołówke z tego segmentu wybrał bym myobelt 3. A myolite dostalem, nie miałem możliwości wyboru...
pozdrawiam
-------------------------------------------
sustelnik@o2.pl

Odpowiedz
#12
Sustelnik - z paskami masz racje .. greysun- co do zasiegu swiatla to wielka roznica jest tylko na poczatku.. To - po 30 minutach T30 -roznica wynosi juz tylko 10m.

Odpowiedz
#13
Ja mam Myo3 i polecam :))) Nie mam zadnych zastrzezen :) A co do halogenu i jego zasiegu to mi sie halogen przydaje bardzo zadka a jak juz to napewne ten krotszy by mi starczyl :) chociaz mam myo3 z dluzszym zasiegiem! Co do paska to 3 pasek robi swoje!

Odpowiedz
#14
^ Co do paska, naprawdę jest niekonieczny, najlepiej najpierw spróbować bez 3 paska i (w co wątpie) jeśli będzie niekomfortowo lub jeśli czołówka będzie jeździć po głowie, dokupić takowy za 10 PLN. Myolite 3 jest lekka, mała i wygodna
-------------------------------------------
Marek Domanski

Odpowiedz
#15
jak mozna wymienic zarowke w Myo? z halogena na standatrowa

Odpowiedz
#16
Normalnie! tylko kupujesz zarowke standart o takim samym gwincie i napieciu.
-------------------------------------------
gg 1901025 altadar@wp.pl

Odpowiedz
#17
czy od myo 3 da sie odczepic 3 pasek??

Odpowiedz
#18
Myo 3 vs. Myo XP
Która z tych latarek będzie lepsza jako uniwersalna lampa zarówno do schroniska czy dłuższych wypadów pod namiot jak i biegania, sporadycznych nocnych trekkingów i ostrzejszej jazdy na rowerze przy słabym świetle?? Czy lepiej mieć w zapasie halogen czy dioda w XP starcza na poszukiwanie drogi czy jazdy na rowerze??
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#19
Z myo 3 ostro w terenie na rowerze nie pojeździsz. Na asflacie da się, ale w terenie to raczej bym nie ryzykował, chyba że go dobrze znasz. Jak jest halogen rozproszony to oświetla zbyt krótki dystans do ostrej jazdy. Obecnie używm lampy do dynama i jest lepiej niż z Myo 3. Chociaż z Myo3 było całkiem przyzwoicie. Zależy też co uważasz za ostrą jazdę.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#20
Chodzi mi głównie o porównanie dioda XP vs. Halogen.
Głównym zadaniem tej czołówki nie będzie rower ale szeroko pojęta turystyka. Rower jest na drugim miejscu.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Skocz do: