To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Jack Wolfskin
#1
Jak w temacie. Zainteresowały mnie te buty i nie wiem czy warto się specjalnie wybierać 100 km do najbliższego sklepu gdzie je mogę dostać żeby je obejżeć. Czy ktoś je oglądał, moe posiada? Jak się prezentują w rzeczywistości i w praktyce?

Z góry dzięki za pomoc.
-------------------------------------------
roland79@o2.pl

Odpowiedz
#2
Czest.
Właśnie zamówiłem sobie wczoraj te buciki i dzisiaj mam je mieć. Zachęciła mnie cena, a właściwie promocja. Dla mnie bucik raczej do chodzenia po mieście lub po mniejszych górkach. Na razie tyle. Jak wrócę z pracy to napiszę coś więcej.

Odpowiedz
#3
ogladlem je w sklepie. zniechęciły mnie to, że są dosyć niskie w sklepie. co do wykonania to bylo na wysokim poziomie.za ta cene mysle ze warto, ale czy sa to buty w 100% predestynowane do chodzenia po gorach to bym sie zastanawial, po ubitych szlakach to z pewnoscia sie bez problemu da

Odpowiedz
#4
Buty doszły. Co do rozmiaru to wiziąłem trochę większy niż stopa. Myślę że gruba skarpera załatwi sprawę. Co do wysokości butów to ~arkadoo ma rację - nie są zbyt wysokie. Jakośc wykonania też na dobrym poziomie. Mam trochę zastrzerzeń co do zamka (plastikowy, chyba nie YKK - może taki ma włąśnie być) i systemu wiązania. Dosyć sztywna część zamykająca zamek i podszyta jakimś sztucznym tworzywem (coś jak skaj). Zamek, przy próbie za zamknięcia rozszedł się. Było to spowodowane jednak zbyt słabym zasznurowaniem buta. ''Klamerki'' na sznurowadła zrobione z materiału. Mam pytanie: czy taki patent w butach nie powoduje szybkiego przetarcia się właśnie tegoż materiału? Zawsze wystrzegłem się takiego rozwiązania. Co do wygody to trudnio się jeszcze wypowaidać. Trzeba będzie trochę w nich pochodzić. Ładny wygląc samego buta (wziąłem wersję żółto-czarną). Jak na razie pozytywne wrażenie. Cena w porządku;) (w promocji 199,90zł). Nie kupiłbym ich jedna za cenę katalogową 399zł. But raczej nie do ostrego trekkingu.

Odpowiedz
#5
sylvo zakupiłeś wersję dla kobiet ale to chyba nie istotne skoro nr pasuje :)


-------------------------------------------
duch gór

Odpowiedz
#6
To nie jest wersja dla kobiet. Ten but występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Na fakturce jest napisane ''JW Outburst Men nearly black''.

Odpowiedz
#7
nie no butki ok
-------------------------------------------
duch gór

Odpowiedz
#8
Witam.
Moze ktos wiecej powie o tych butkach po ich uprzednim przetestowaniu a nie domniemaniu..

Odpowiedz
#9
Paluch zanim je ktos powaznie przetestuje to ich nie bedzie :) To jest nowy model. Ja mam od 4 tygodnie dzien w dzien. Nie glowkujac za bardzo podczas 1 spaceru po plazy testowalem ich nieprzemakalnosc. Nie przemokly, niestety po 15 minutach woda mi sie wlala od gory :)
Ogolnie jak ktos ma wysokie podbicie to moga byc problemy z zapieciem zamka i wtedy nie polecam. Poniewaz sa z Thinsulate , sa wyraznie cieplejsze od innych butkow, ja wycenilem na ok. 20 % :)
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#10
jak domyślam woda wlała Cisię od tyłu, gdzie but jest wyraźnie niższy - ciekawe zresztą czemu. Możesz coś Darku napisać o podeszwie i jej trwałości przy użyciu miejskim?

Odpowiedz
#11
arkado mam je dopiero 4 tygodnie, dla mnie podeszwa standard przy tej cenie nie glowkowalem.
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#12
myślałem żeby je kupić, ale raczej na miasto ewentualnie może w góry latem. Mam pytania jak producent określa ich przeznaczenie (chodzi mi żeby coś więcej na temat podeszwy) i czy ten patent z wiązaniem nogi sprawdza się tzn. czy dobrze trzymaja noge?

Odpowiedz
#13
arkado to sa po pierwsze buty docieplane (nie na lato) , reszte sie dowiesz w sklepie. Wysokosc widziales to nie jest but w wysokie gory ale na pagorki i do miasta
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#14
arkadoo nie zartuj:) to nie sa buty w lato w gory ale w zime po miescie ( i jako takie mysle ze sie sprawdza). A podeszwa tez pewnei taka jest- na miejski snieg i chlapke, w innych okoloicznosciach moze sie skonczyc jak z podeszwa w star trackach (wlasnei je wyrzucam.. (na razie do szafki), szkoda bo nawet fajne byly, ale podeszwa w kilku miejscach nei ma juz gumy i wpompowuje wode do srodka), za 400zl no to chyba nei, ale za ta cene to zgadzam sie z Darkiem ktory nad nia ''nei glowkowal'', ale to nie buty w gory, ani w lato ani w zime... Pozdrawiam

Odpowiedz
#15
No to powiem tylko tyle ze w katowickim horyzoncie nabylem za 150 zeta jedynie zeby sprawdzic jak sie tanie wolfy sprawdzaja :-) za jakis czas jak sie przechodza opisze :-)

Odpowiedz
#16
Kupiłem ten model na zimę do miasta i w związku z tym mam pytanie: czym impregnujecie siateczkę, która stanowi w sumie większą część cholewki? Czy ktoś próbował woskiem Nikwax do nubuku i weluru? Czy lepiej to zrobić jakimś sprayem? Wolfskin na pudełku od tych butów podaje, aby materiały syntetyczne impregnować firmowym (czyli Wolfskina) sprayem. Ja się dlatego zastanawiam na woskiem Nikwax, bo mój brat ma Olangi, które mają wstawki z cordury. Brat całe buty - razem z cordurą - impregnuje tym woskiem i w ogóle nie puściły mu wody; dlatego zastanawiam się czy nie spróbować wosku do tej siateczki. Z drugiej strony moje buty mają membranę Texapore a tej nie można impregnować preparatem zawierającym tłuszcz; z kolei Nikwax jest zrobiony na bazie wody, więc może nie zaszkodziłby moim butom. Co sądzicie?

Odpowiedz
#17
darek e-horyzont.pl: a poleciłbyś jakiś ocieplane buty w trochę wyższe pagórki? :)

Odpowiedz
#18
morientes << Nikwax to silikon rozpuszczony w wodze, nie zaszkodzi membranie ale do butów łączonych ma specjalny środek - ''Tkanina i Skóra'' na 100% nie zaszkodzi on wtedy tej siateczce - nie wiem jak ten do nubuku.
-------------------------------------------
...banzi bamba...

Odpowiedz
#19
te buty mają membrane Texapor, więc nie wiem czy jest konieczna impregnacja. Bardzo fajne buty do miasta i tzw. outdoor - ale nie w góry i tylko na zimę ewentualnie zimną ''porę przejściową'' Ja akurat kupiłem parę w której jeden jest minimalnie za mały - i muszę go rozbić - ma ktoś namiary na odpowiedniego szewca w Łodzi? Za tą cene to buty rewelacja.
-------------------------------------------
Asad (gg 8441181)

Odpowiedz
#20
Hej, czy Wam też te buty słabo odprowadzają wilgoć? Moje po nawet krótkim czasie użytkowania robią sie wilgotne w okolicy palców. Nie sądzę, żeby przemakały, ale ...

Odpowiedz


Skocz do: