To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] La Sportiva Miura
#1
OPIS PRODUKTU:

Wierzch: skóra naturalna

Podszewka: Dentex

Śródpodeszwa: Laspoflex 1,1 mm (tylko w przedniej części)

Podeszwa: Vibram XSV 4 mm

Waga: 450 gr/para

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
03-11-2004, 06:00

Ten model butów z kolekcji La Sportivy to już po prostu legenda. But zdecydowanie stworzony do ekstremalnej wspinaczki sportowej, który sprawdza się w niemalże każdej formacji. Jest to jednak but stworzony z myślą o i dla prawdziwych zapaleńców lub ludzi z grubszym portfelem.

Miury to buty bardzo dobrze pracujące na wszelkiego rodzaju stopniach - na krawądkach stoją wręcz perfekcyjnie, a dzięki sporej asymetrii bardzo dobrze przenoszą ciężar ciała na duży palec. Całkiem dobrze sprawują się również w dziurkach. Nie można też zapomnieć o bardzo dobrym tarciu dzięki gumie Vibram XSV. Na szczególną pochwałę zasługuje również konstrukcja pięty (jak do tej pory jest to but w którym najlepiej haczy się piętę z pośród wszystkich jakich miałem okazje używać).

Świetne dopasowanie sprawia, że buty nie przypominają o sobie zbyt prędko - jest to w dużej mierze zasługa zwiększonej ilości skóry w miejscu, w którym podkurczone palce podchodzą najwyżej. Nie wygląda to może zbyt efektownie, kiedy but nie jest na nodze, ale zdecydowanie poprawia komfort użytkowania gdyż nie ma potrzeby rozbijania tego kawałka skóry. Bardzo dobrze jest skonstruowany system sznurowania buta, dzięki czemu zawiązuje się je bardzo szybko i wygodnie. Miury cieszą się opinią butów niezwykle trwałych. Trudno się z tym nie zgodzić - buty są bardzo starannie wykończone.

Na zakończenie należy dodać, że Miury to buty bardzo sztywne, więc nie rozbijają się tak jak np. Rapy Triopa. Pół rozmiaru to według mnie maksymalne możliwe powiększenie się buta. Uwagę należy też zwrócić na rozmiarówkę, która jest dość nietypowa - treki La Sportivy noszę w rozmiarze 43 a Miury mam 39,5 a wcale nie przepadam za bardzo ciasnymi butami. Jest więc dość spora rozbieżność w rozmiarach.

Krótkie podsumowanie
Miury to bardzo dobre buty na nasze wyślizgane jurajskie skały. Bardzo dobra praca na wszelkiego rodzaju stopniach sprawia, że buty te są jednymi z częściej spotykanych w naszych skałach. Jak najbardziej polecam wszystkim ten model choćby ze względu na dużą żywotność.

Miury to bardzo dobre buty na nasze wyślizgane jurajskie skały. Bardzo dobra praca na wszelkiego rodzaju stopniach sprawia, że buty te są jednymi z częściej spotykanych w naszych skałach. Jak najbardziej polecam wszystkim ten model choćby ze względu na dużą żywotność.

Czas użytkowania: 4 miesiące

Zalety:
- doskonała praca na wszelkiego rodzaju stopniach jak i w rysach
- genialna konstrukcja pięty
- świetne dopasowanie
- bardzo dobry system sznurowania
- świetne tarcie

Wady:
- cena


[Obrazek: La%20Sportiva%20Miura%201.jpg]

[Obrazek: La%20Sportiva%20Miura%202.jpg]


Odpowiedz
#2
przymierzalem sie do ich zakupu, ale triopy mi lepiej lezaly :)
-------------------------------------------
krzysiek

Odpowiedz
#3
fajne buty, ale ta cena...
no wlasnie, czy sie oplaca brac tak drogie buty w polski wapien? guma i tak nie stoi na mydle, wycieraja sie tak samo szybko jak inne, a poza tym buty same sie nie wspinaja....

jednak jakby mnie bylo stac napewnobym sobie je kupil :) a tak zostaje sie wspinac w rapach!!
pzdr :)

Odpowiedz
#4
Powiem tak: zanim kupiłem Miury wspinałem się w rapach, które mam do tej pory jednak róznica jest nieporównywalna. Rapy już nie maja gumy na czubku a Miury po właściwie takim samym czasie użytkowania są niemal jak nie ruszane. Druga kwestia jest taka, że Miury o wiele lepiej stoją (nawet wykluczając tarcie - bo na Jurze jak jest każdy wie) i są o niebo lepsze czyt. pewniej się człoweik czuje stając na jakimś małym ***ie. Myślę więc, że się opłaca no ale cena mogłaby być jednak niższa (w teście jest bład bo buty te kosztują około 399 zł a nie 430 - już wysłałem chłopakom mejla, że wkradł się błąd)

Pzdr
Piotrek

Odpowiedz
#5
dh - no ja wpisalem w google.pl ''la sportiva miura'' i co sie pokazalo to albo sklep.alpinizm.pl gdzie cena to ok. 480 zl lub bardziej zaktualizowany sfpl.pl gdzie cena to 430 zl. biorac srednia powinienem dac 450-460 zl a nie 430.
-------------------------------------------
witaj.net

Odpowiedz
#6
na www.8a.pl jest w takim razie ''bardzo dobra'' cena bo są one tam za 399 zł

Odpowiedz
#7
nie mozesz mowic ze '' Druga kwestia jest taka, że Miury o wiele lepiej stoją (nawet wykluczając tarcie - bo na Jurze jak jest każdy wie) i są o niebo lepsze czyt. pewniej się człoweik czuje stając na jakimś małym ***ie'' za wszystkich. jest to tylko twoja opinia. moim zdaniem jednak rapy sa lepsze ze wzgledu na wygode, oraz nie zauwazylem jakies specjalnej roznicy w uzywaniu ich na rysach czy krawadkach.
-------------------------------------------
krzysiek

Odpowiedz
#8
mutee - To już jest czepianie się bo pisząc opinie nie mogę napisać za wszystkich - ja jestem jej autorem i to ja testowałem te buty a co za tym idzie opisuję moje wrażenia z ich użytkowania. A co do tego co napisałem powyżej to może źle ubrałem to w słowa i rozumiem, że lepiej by było gdybym napisał: Druga kwestia jest taka, że Miury wg mnie o wiele lepiej stoją (nawet wykluczając tarcie - bo na Jurze jak jest każdy wie) i są o niebo lepsze czyt. pewniej się (ja) czuje stając na jakimś małym ***ie. Jednak nadal uważam, że jest to czepianie się słowek.

Pzdr
Piotrek

Odpowiedz
#9
Mutee - Rapy są dobrymi butami - jedynymi czeskimi o których można tak powiedzieć. Ale porównanie ich do Miur to nieporozumienie świadczące o tym, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz.
-------------------------------------------
Corto

Odpowiedz
#10
ja wcale ich nie porownuje. ja je uwazam za lepsze pod wzgledem wygody :) oraz wdg mnie nie ma specjalnej roznicy miedzy tymi modelami jezeli chodzi o uzywanie ich na krawadkach. co innego wytrzymalosc. napewno miury maja lepsza gume. i raczej wiem o czym pisze bo wspinam sie juz dosc dlugo :)
-------------------------------------------
krzysiek

Odpowiedz
#11
:( ja o rapach coś naskrobie jak w końcu uda mi się je ubrać :DDDDDD
pozdrawiam
-------------------------------------------
www.wspinanie.k7.pl - zapraszam. turbo

Odpowiedz
#12
moge w sumie tescik zrobic bo juz dosc dlugo sie w nich wspinam tzn o rapy mi chodzi - model bez oblanego guma palca
-------------------------------------------
krzysiek

Odpowiedz
#13
Witam!
Przymierzam się do zakupu butów wspinaczkowych firmy La Sportiva model Miura. Czy ktos z forumowiczów może spotkał się z tymi bucikami i mógłby o nich coś opowiedzieć ?? Tak samo ciekawi mnie dobór rozmiaru w tym modelu, słyszałem wiele opini na ten temat ale wole zapytać się kogoś kto używał tych bucików. ;)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#14
a co byś chciał wiedzieć o nich ?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#15
Jak sprawdzają się w skale, czy mają jakieś minusy, wady.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#16
Minusy - boli ;-). Więcej nie powiem bo nie używam, ale każdy mój znajomy który się w nich wspina mówi to samo ;-).
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#17
Hmm ale są źle wyprofilowane ? Czy co dokładnie boli ;p
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#18
nie będę przeklejał tekstu, ale wszystko o nich masz tutaj:

http://www.wspinanie.pl/serwis/200608/24....php#miura

jednym słowem jeśli nie łoisz VI.3 na OS-ie i nie masz żelaznej stopy to nie można ich polecić :)

chodzi o to że są bardzo asymetryczne, przeto niewygodne i męczące stopy. na czym się do tej pory wspinałeś ?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#19
VI.1-2 robię, a co do żelaznej stopy to nie wiem ;)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#20
a jakich butów używałeś ?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Skocz do: