To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Kijki] - Kohla
#1
Witam
Wiem, że temat o kijach był już wałkowany, bo też sporo się naczytałem o nich na tym forum. Jednak nadal mam wątpliwości, co do słuszności wyboru (że trzeba w końcu kupić to już się upewniłem :). Po wstępnej weryfikacji portfela (ok. 260,-) wybrałem 3 modele i teraz osiołkowi w żłobie dano. Mam, więc prośbę do użytkowników tych modeli o wypowiedzenie się na ich temat. Oraz sugestie, które wybrać. Kije będą używane w 70% w tatrach przy wadze użytkownika 70kg i 192 cm wzrostu :) tak więc ważne aby były stabilne przy mocnym rozsunięciu i mniej podatne na wygięcia nawet kosztem wagi! Kije będą urzywane średnio często.
Niestety w Rzeszowie nie mam praktycznie możliwości zakupu, więc zostaje mi Internet. Największy wybór znalazłem w e-horyzoncie, więc podaję linki do tego sklepu.

- ABSORBER Kohla
https://www.e-horyzont.pl/cgi-bin/index1...prodid=567
- ALPEN TOP Kohla (tu pytanie ile kosztują takie same z absorberem)
https://www.e-horyzont.pl/cgi-bin/index1...prodid=569
- ALPEN PRO Kohla
https://www.e-horyzont.pl/cgi-bin/index1...prodid=568

Wybór padł na, Kohle także, bo rzekomo nie ma problemów z dokupieniem jakiejkolwiek części. (prawda, gdzie?)

Jeśli przegapiłem jakieś dobre kije w tej cenie to proszę o info (najlepiej adres i cene) gdzie takowe można dostać (polski Internet)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie
Z taternickim pozdrowieniem turbo

-------------------------------------------
www.wspinanie.k7.pl

Odpowiedz
#2
no przegapiles firme Leki. popatrz na
http://sportimpex.webpark.pl
wybór spory a firma chyba najlepsza, tylko twoje rozterki powiększa się znów o kilka modeli :-))

Odpowiedz
#3
Głosowałbym na ALPEN TOP używałem takich przez tydzień pożyczonych od brata. Samemu też takie sobie za niedługo kupie.
Są jeszcze z anatomiczną rączką i z absorberem nazwwają się o ile kojarze ANATOMIC ABSORBER.
Wadą kijków z anatomiczną rączką jest to że po złożeniu są dłuższe od tych w których rączka jest prosta.
Co do absorbera to jeśli jest można go zablokować, a jeśli nie ma można dokupić elementy zawierające absorber. (odrazu odpowiadam nie wiem ile to kosztuje)
Osobiście nie miałem podobijanych rąk po zejściu ponad 2tys m. w dół jednego dnia po skalistym podłożu. Więc uwążam to dla _mnie_ za zbędny bajer. Ale jeśli ktoś ma ''ciężką'' rękę to może to być przydatne.
-------------------------------------------
Piotr Czekański

Odpowiedz
#4
marek dzięki ! widzę że ceny wcale nie większe ok kohli !!
a jak jest z jakością leki vs kohla ??
i dostępność części
-------------------------------------------
www.wspinanie.k7.pl

Odpowiedz
#5
Leki i Kohla to ta sama klasa.
Części do jednch i do drugisch są napewno dostępne przez sklepy które dystryują daną markę.
Przy zakupie kijków trzeba też pomyśleć o zbliżającej się zimie i dużych tależykach, które niestety do firmowych kijków troche kosztują bo są sprzedawane z dłuższymi końcówkami.

Tylko przy porównywaniu kijków porównuj analogiczne modele. Bo te co są sprzedawane w Polsce Kohle to są z najdroższej najwytrzymalszej serii. Porównawczo ceny można poszukać w googlach.
W miare sensowne cny kohli ma e-horyzont, podobne ceny są też w Krakowskim polarsporcie choć niestety nie ma na ich stronce.
-------------------------------------------
Piotr Czekański

Odpowiedz
#6
hmm w polar sporcie by mi pasowało ze względu na rabat więc wyszło by taniej a skoro mozna dokupić absorber kiedyś tam (bo znowu bez przesady nie będe biegał z nimi co tydzień!) jedynie dłuższe weekendy i wakacje :( to pewnie te które zaproponowałeś będą ok.
-------------------------------------------
turbo www.wspinanie.k7.pl

Odpowiedz
#7
choć model leki makalu (widia też bez absorbera) 50 pln taniej
-------------------------------------------
Turbo

Odpowiedz
#8
>przy zakupie kijków trzeba też pomyśleć o zbliżającej się
>zimie i dużych tależykach, które niestety do firmowych
>kijków troche kosztują bo są sprzedawane z dłuższymi
>końcówkami.


A nie da sie uzyc talezykow od kijkow narciarskich ?
-------------------------------------------
Gorgus

Odpowiedz
#9
słyszalem ze się da....
-------------------------------------------
Turbo

Odpowiedz
#10
Do Leki kupujesz talezyki bez końcówek. Sa dość duże montowane na taśmach. Nie są sztywno umocowane przy kijku tylko swobodnie zginają sie co bardzo ułatwie stawianie kija na pochyłym zboczu. pewno i tak nic nie kapujecie, ale trudno to w kilku zdaniach opisać. Dodam ,że jest to b. wygodny patent.

Odpowiedz
#11
Jak to nie mozesz kupic w Rzeszowie???A w Gib-sporcie???JA właśnie tam kupilem swoje Kohle Alpen Pro za 240 zł w styczniu wraz z talerzykami zimowymi i koncówka, a co do rabatu to udało mi sie utargowac bez problemu i kart rabatowych 30zł:) Tam tez mozna dokupic czesci zapasowe w razie jak by co:)

Odpowiedz
#12
a może ktoś wie czym różni się modet Tour od Makalu Classic? ALbo gdzie można znaleśc jakies dokładniejsze opisy poszczególnych modeli
-------------------------------------------
Turbo

Odpowiedz
#13
czis ostatnio byłem to leżały jakieś dwa modele musze się przejść jeszcze raz dokłądniej oglądnąć ale ceny tam nigdy dobre nie były :/
-------------------------------------------
Turbo

Odpowiedz
#14
po za tym widząc prężnego dystrybutora skłaniam się coraz bardziej do Leki mailik poszedł jak odpowie to chyba dam mu zarobić.

Co nie zmienia faktu ze nadal czekam na opinię na temat kiji do ok 250 i absorber nie staje się priorytetem. Słyszałem że sprężyny na kamieniach wydają jakieś śmieszne odgłosy :D
-------------------------------------------
Turbo

Odpowiedz
#15
<Słyszałem że sprężyny na kamieniach wydają jakieś śmieszne odgłosy :D???
nie zauważyłem. Absorber w kijach działa podobnie jak amortyzator w samochodzie. Ja kupiłem leki z absorberem w firmie której link podałem. chodziłem poprzednio z kijami bez ab. i róznica jest spora.

Odpowiedz
#16
ja w polarsporcie w krakowie widziałe konkretne części do kohla. No ja mam model absorber zresztą teścik jest na ngt. Pozatym jestem bardzo zadowolony. Jak co to pytaj śmiało Pozdrawiam
-------------------------------------------
''DOPÓKI IDZIESZ, JEST NADZIEJA'' misior

Odpowiedz
#17
Witam....

Co prawda temat dotyczy kijkow Kohl'a ale czytajac zauwazylem ze polecana jest firma LEKI.
Mam pytanie do uzytkownikow roznorakich kijkow.
Stojac dzis przed wyborem, jaki model wybralibyscie czy z Antishock'iem czy bez ?
Wybieram pomiedzy :
Leki Makalu Antishock http://www.allegro.pl/item130237143_kijk...shock.html
Leki Makalu Classic SLS
http://www.allegro.pl/item128786097_kije...c_sls.html

Pozdr. Daniel

Odpowiedz
#18
jest lepszy wątek - kije trekkingowe ... luknij tam i poczytaj opinie na ten temat
-------------------------------------------
smog wawelski

Odpowiedz
#19
ja używam ALPEN PRO od ok.czterech lat i są poprostu świetne,a z dostępnością części raczej niema problemu(jeden element kosztuje chyba ok.50zł o ile mnie pamięć niemyli)
-------------------------------------------
chciałem dobrze...

Odpowiedz
#20
Używam Leki Ultralite z absorberem. Generalnie niezłe, ale mam zastrzeżenia. Zobacz na moją wypowiedź w tym wątku:

https://ngt.pl/thread-3816.html

Sam preferuję pochylone rączki. Co do absorbera nie jestem pod jakimś ogromnym wrażeniem tego patentu, przynajmniej w wykoniamiu Leki. W ramach eksperymentu blokowałem absorber w jednym kiju i wielkiej różnicy nie odczuwałem, a wiem jak używać kije i nie ''stukam'' nimi tylko. Trzeba jednak pamiętać, że zablokowany absorber w Leki też ma minimalny skok, więc może stąd takie odczucie. Nie wiem, jak jest w Kohlach.

Zwróć jeszcze uwagę na Black Diamondy, firma na pewno nie gorsza, choć nie najtańsza. Są też w horyzoncie.

Odpowiedz


Skocz do: