To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Garmont
#1
Witam. Chciałbym podzielić się z wami moją opinią na temat butów Garmonta. Posiadałem 2 modele tych butów, jeden kosztował 330 zł drugi 430 zł. Jeśli mogę kogoś przestrzec to robie to teraz. Ani jeden ani drugi model nie wytrzymał nawet roku. W pierwszym rozpadły się podeszwy na Vibramie. Vibram został nietknięty, zato reszta rozpadła się w drobny mak. NIe reklamowałem ich wtedy , bo było mnie stać na nowe i stwierdziłem, że to pzrypadek. Kupiłem 2 buty tej samej firmy i tym razem rozpadł się cały wierzch obu butów. Popękał materiał i pojawiły się dziury. Wysłąłem buty na reklamacje i w odpowiedzi otrzymałem super wytłumaczenie:'' Buty urzywane w mieście, co w znaczący sposób skróciło ich żywotność.'' Pod tą reklamacją podbił się jakiś rzeczoznawca butów górskich i napisał, że teraz mogę tylko iść do sądu konsumenta, bo jego opinia jest niepodważalna. Więc podarowałem sobie tą reklamację. NIekupie już nic od Garmonta i od Karimora (przynajmniej z butów) bo to Karimor je produkował. Nie wspomnę już o obsłudze przedstawiciela handlowego i reklamacji obuwia.
Dziwne, że but do biegania w extremalnych warunkach, znacząco szybciej zużywa się w cyklu miejskim. Toż to jest totalna paranoja. Wspomnę że posiadam też buty firm Asplo Lasportiva i Boreal i nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło. Niestety Polak mądry po szkodzie.
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
#2
Pitura a moze zrobisz test opisowy tych butów i wrzucimy go na NGT. Podpatrz jak to poprzednicy robili i wzorem ich testów zmajstruj coś swojego ze zdjeciami.Pozdrawiam

-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#3
Mogę coś takiego napisać, ale jestem tu nowy i nie wiem jak to się przesyła do publikacji. Aparat cyfrowy mam i buty też. Nawet pisali o tych butach w gazecie N.P.M, że są wadliwe i się rozsypują. Oczywiście dali zdjęcia, ale bez nazwy producenta butów.
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
#4
Dobra, już wiem jak to zrobić, sorki, ale jestem tu od godziny. Mogę dodać wam testy obówia takich firm jak Lasportiva, Asolo, Vólki, Garmont, Milo, Alpinus, Campus, Mount@Wawe, Postaram się coś skombinować przez weekend.
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
#5
Pitura spokojnie. Witamy w serwisie który tworzą użytkownicy. A testy najpierw poczytaj jak piszą inni a potem do dzieła! Zapraszamy

przyklad w linku
-------------------------------------------
gumibearMarcin@ngt.pl

Odpowiedz
#6
pitura - po czesci musze sie zgodzic z rzeczoznawca ... buty z podeszwa vibram z reguly szybciej sie zdzieraja gdy sie chodzi po asfalcie niz ziemno/trawiasto/kamienistej drodze w gorach/lesie
-------------------------------------------
witaj.net

Odpowiedz
#7
Chodzi o to, że Vibram jest dziewiczy, nietknięty, jak nowy. Za to reszta buta, który nie dotyka ziemi, masakra, strzępy. Zrobie zdjęcia tego Vibramu i buta. But do biegania w terenie powinien mieć wytrzymały wierzch, tak, aby pracując nie pękał, a tu poprostu się rozpadł.
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
#8
To nie karrimor robił dla Gramonta, tylko na odwrót :-) Nie wszystkie modele oczywiście, ale niektóre niskie. Takie same buty, z logiem Karrimora kosztowały wtedy w Polsce ok.10% więcej niż te Garmonta.
Współpraca ta jest już jednak historią. Po twoich przygodach , chyba wiadomo dlaczego Karrimor już u nich butów nie zamawia.

Odpowiedz
#9
Pitura --- zrobiłeś ten test?
-------------------------------------------
VauDe #1

Odpowiedz
#10
->Arek
z tego co wiem (info od sprzedawców) Garmont nadal szyje buty dla Karrimora - na pewno część niskich modeli
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#11
Mam akurat Garmonty, model sprzed kilku lat (były z goretexem i bez za 420/360), muszę powiedzieć, że np. guma znajdująca się z tyłu buta na samej jego górze, uległa zniszczeniu w zastraszającym tempie. Buty użytkuję obecnie 3 sezon i jak dotąd (poza ww.) wszyściutko było OK. Niestety, ale to prawda, że na chodniku podeszwa najbardziej się ściera, to + ostry kamień ostatnio w Tatrach, spowodowało wyrwę w buciku. Ogólnie według mnie obuwie na 4-

Pozdro,
-------------------------------------------
Aron

Odpowiedz
#12
''biegał'' ktoś w tych butach?

http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/...&context=4
-------------------------------------------
VauDe #1

Odpowiedz
#13
Ja biegałem. Kilka razy. Są wygodne ale się rozpadają.
TEST ZROBIŁEM, ALE GO JESZCZE NIE ZAMIEŚCILI, BO NIE WIADOMO JAK SIE NAZYWAJĄ !!! PROSZE DAJCIE TEN TEST!!! LUDZIE NAPISZĄ SAMI CO TO ZA MODEL !!!
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
#14
Pitura - dokładnie ten model Ci się rozpadł?
-------------------------------------------
VauDe #1

Odpowiedz
#15
Nie te 2 które opisałem (półbuty), ale testu jeszcze nie zamieścili. Z tego co ja zauważyłem to garmont robi niezłe buty wysokie, ale półbuty robi tragiczne! niestety, po tym jak potraktowano mnie przy reklamacji i po zakupie 2 tragicznych modeli tej firmy, nie kupie już nic Garmonta choćby było najlepsze na świecie, a i nad Karimorem się poważnie zastanowie, przynajmniej dopóki cokolwiek będzie szył u Garmonta.
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
#16
Kurna - do końca listopada jest promocja na butki Garmont Force GTX z 599 PLN na 349 PLN.

Co powiecie? brać?
-------------------------------------------
VauDe #1

Odpowiedz
#17
w razie wojny link:

http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/...context=44
-------------------------------------------
VauDe #1

Odpowiedz
#18
dajcie cynka :/
-------------------------------------------
VauDe #1

Odpowiedz
#19
Moja odpowiedz NIE !!! TYLKO NIE GARMONT !!! Jest mój test półbutów garmonta Vista i to wynika z tego testu :) Ponoć wysokie buty robią dobre, ale nie mam zamiaru się przekonywać :)
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
#20
A ma ktoś model MATRIX? Bo ja takie mam od pół roku i jestem zachwycona :)

Odpowiedz


Skocz do: