To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Śpiwory] Salewa
#1
ktoś może testował syntetyki salewy (oczywiście chodzi mi o śpiwór)? konkretnie w okresie wiosna-lato-jesień. bo na pierwszy rzut oka wydają sie być niezłe w kategorii cena/jakość. przglądałem ofertę sklepu www.8a.pl i się tak zacząłem zastanawiać.............
-------------------------------------------
hey don't hate the player, hate the game!

Odpowiedz
#2
W ubiegłym roku przed wakacjami kupiłem śpiwór Tanami i jeśli chodzi o temperatury to jestem zadowolony. Spałem w nim głównie w okresie kwiecień - sierpień, wiec na poczatku tego okresu nie jest w nocy za ciepło i sprawdził się na medal. W tym roku w sklepie widziałem nową wersję (dwukolorowa) i wygląda lepiej niż mój (solidniej).
-------------------------------------------
Roko

Odpowiedz
#3
Kupiłem go w tym roku w maju. Ogólnie jestem zadowolony. Dwa mankamenty to: troszke tnący zamek i brak worka kompresyjnego:/.Termika wg mnie zgodna z opisem a jakośc wykonania nie pozostawia nic do życzenia...Skoro wspomniałem o braku worka kompresyjnego to wie ktoś może gdzie można coś takiego kupić???

Odpowiedz
#4
Siec sportowych Supermarketow Decathlon .. tam worek kompresyjny kosztuje 20-30zl.. i jest chyba tylko w 1 rozmiarze.. raczej na letnie spiwory.. [na moj 1,7kg syntetyk wchodzi juz ledwo]

Odpowiedz
#5
ooo dobrze słyszeć coś o tym śpiworze (Tanami) bo przymierzam się do jego zakupu.
Co do worka kompresyjnego, to w sklepach Campusa widziałem takowe, oraz siec sklepów Maks też miała takie worki. Ceny podobne jak wyżej.
-------------------------------------------
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#6
Doczu a nie wiesz przypadkiem ile ten śpiwór zajmuje miejsca w woku kompresyjnym???
można go do czegoś porównać np do jakiegos Małacha??
pozdro
-------------------------------------------
hey don't hate the player, hate the game!

Odpowiedz
#7
tzn ile zajmuje miejsca nie dosłownie w worku ale po włożeniu do worka :))))

ach te lapsusy w języku polskim

pozdro
-------------------------------------------
hey don't hate the player, hate the game!

Odpowiedz
#8
Nie mam zielonego pojęcia, bo nie mam tego śpiwora.
Sam wor.kom. jest wielkości ok.12x25 cm. Ale głowy nie dam, bo nie przyglądałem mu się az tak bardzo. po prostu zarejestrowałem, że taki towar jest i tyle.
-------------------------------------------
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#9
hej mam śpwór tanami, narazie daje pozytywne wrazemie-zobacze na dzisiejszym wypadzie do lasu.a wymiatry worka to 35cm(ale ma jeszcze luz wiec około 35/30-po dobrym zwinieciu i spakowaniu) a srednica 20-23cm. wisdziałem nowszy model tanami chyba 1680g, Textreme do -16' a Tmax +23' i taka sama cena-aha jest minejszy worek-lepsza kompresja.
-------------------------------------------
spox

Odpowiedz
#10
Śpiwory Salewy, jako jedne z niewielu wśród tańszych są testowane zgodnie z jakimiś tam europejskimi normami (było gdzieś na forum o tych normach). Czyli dane na metce powinny z grubsza odpowiadać rzeczywistości.

Moja dziewczyna zakupiła ostatnio śpiwór Lafumy
Też niezłe w kategorii cena/jakość :) też bez worka kompresyjnego :(

-------------------------------------------
fr

Odpowiedz
#11
furry>> ta norma to EN 13537 (extreme, limit, comfort) - wszystkie śpiwory sprzedawane na obszarze UE muszą spełniać tę normę

Odpowiedz
#12
spisał sie znakomicie,spalem cały rozebrany(w bokserkach)-i pod gołym niebem.fajnie sie go pakuje bo ma duzy worek kompresyjny.

Odpowiedz
#13
został przetestowany ponownie pod koniec wakacji w górach gdzie juz nie było ciepło(oczywiscie pod plandeką),wilgoci nie łapał(rosy i te sprawy)cieplutki na maxa,jeszcze w zime go przetestuje.
-------------------------------------------
karolek

Odpowiedz
#14
Hej i co z tym testem w zimie, bo chciałbym kupić ten śpiwór.

Odpowiedz
#15
a czy ktoś może ma śpiwór lafuma ? bo wygrałam w konkursie przyrodniczym i wygląda całkiem fajnie przdewszystkim jest malutki i całkiem ''wygodny'' mumia i to taka z dużym wygodnym kaputrem ale nie wiem jak się sprawuje w terenie

Odpowiedz
#16
a ta lafuma to jakiś model salewy?

Odpowiedz
#17
nie nie tylko ja nie wiem jak tu zakłda się nowe tematy ;-)
lafuma to firma

Odpowiedz
#18
ojej już widze jek się zakłada ;-) nie zauważyłam tego wcześniej

Odpowiedz
#19
Tloko zamiast bezsensownie zakładac nowe tematy typu ''Jakie buty poleacie do 400zł?'' Lepiej dopisać się do uniwersalnych wątków.. Np ''lekkie śpiwory'' (link poniżej)...
Pozdr.
PS. NIE RÓBYM ROBOTY MODERATOROM!!!

Odpowiedz
#20
Spiwór Salewa Kambaya, który kosztował mnie 100 zł. sprawdził się wyśmienicie w Chile, w tym w spaniu pod gołym niebem (ale niezbyt wysoko bo nie chodziliśmy zbyt wysoko). Zostawiłem go w koszu w Santiago (uczciwie zrobił na ''wolność''), a dzisiaj właśnie odebrałem przesyłkę z nowym. Bardzo dobry produkt
-------------------------------------------
WZ

Odpowiedz


Skocz do: