To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie]Obuwie górskie - zakup niskobudżetowy
(10-11-2024, 19:35)warrad napisał(a):
(09-11-2024, 15:56)grendel napisał(a): Co sklep, to obyczaj. Towar kosztuje tyle, ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić.
W martes.pl te buty 399.99 zł ("cena katalogowa" 649.99 zł).

Właśnie w tej cenie w martesie kupiłem je w sierpniu. We wrześniu prawie 2 tygodnie w tatrach.
Krótko: to był bardzo dobry zakup

Dokupiłem i te. Fajne i wygodne. Tylko, że one wyglądają na ciepłe. Raczej na jesień.
A jakie niedrogie niskie buty, na szeroką stopę ( w palcach) polecacie na lato?
Odpowiedz
Merrell moab ventilator.
Grzesiek- stary dziadyga
Odpowiedz
No, tanie to chyba nie jest. Mimo, iż ten Merrell to chyba tania marka?
A jakieś inne propozycje?
Odpowiedz
Patrzeć co na Zalando Longue ląduje. Ostatnio Salomony Barrakee były po 220-240zł. Pierwsze wrażenia przyzwoite, trochę się rozdeptały na szerokość mimo gumowania na czubie. Zobaczymy czy przez sezon nie zaśmierdną się na amen jak wiele innych cudownych eko butów z siateczki 'w 90% z materiałów z recyklingu' (czy ile tam na metce producent zadeklaruje).

Tu obecnie dostępne wszystko co mają od Salomona: https://www.zalando-lounge.pl/brands/SA5
Odpowiedz
(16-04-2025, 05:43)Don Diego napisał(a): Merrell moab ventilator.

A czy Merrell Moab 3, takie jak tu:

https://amzn.eu/d/3mAmNlR

to to samo?
Odpowiedz
(26-05-2025, 23:49)T Atomicus napisał(a):
(16-04-2025, 05:43)Don Diego napisał(a): Merrell moab ventilator.

A czy Merrell Moab 3, takie jak tu:

https://amzn.eu/d/3mAmNlR

to to samo?

Ogólna budowa tych modeli jest w zasadzie taka sama. W zasadzie, gdyż "zwykły" moab może mieć membranę, a Ventilator jej nie posiada.
Ale i zwykły moab może być bez membrany - mam już dwie pary tych butów w wersji bez membrany i jakoś nie noszą nazwy Ventilator.
Występują też ostatnio w generacji 2 i 3 i sam się nie do końca w tym orientuję, bo poza nieco zmienionym designem, na stopie nie czuć różnicy.
W każdym razie Ventilator są przewiewne, oddychające, bez membrany, zaś "zwykły" moab może mieć membranę. Jedne są kupione w USA, drugie w Izraelu, więc może mają różne oznaczenia handlowe, ale pudełek do nich nie mam.
Ogólnie to jedne z najlepiej sprzedających się i docenianych butów trekkingowych. Pewnie trzecia para na długie wędrówki u mnie, to będzie ponownie moab.
Yatzek - nadworny tester NGT ;-)
www.ginvilla.blogspot.com
Odpowiedz
Te są właśnie bez membrany (ale i bez nazwy ventilator).
No nic. Zamówiłem.
Odpowiedz
Dzień dobry.

 Zastanawiam się nad niskimi butami. takie bardziej na co dzień, w planach mam polskie camino ok 120km . 
Po głowie chodzą mi:

Kenn Targhee 3 gtx
merrell moab 3 gtx
 
Jeśli chodzi o Keeny, to mam sandały z tej firmy i są rewelacyjne. Budżet to max 500, tak żeby nie narazić się małżonce  Big Grin Big Grin
 Licząc na Wasze doświadczenie, na wszystkie odpoiedzi z góry dziękuję.
Odpowiedz
Witaj,

na 120 km (a także na dłuższe odległości) nadadzą się każde buty, które będą WYGODNE i nie obcierające stopy. Żeby takowe sobie zafasować, należy je przed zakupem przymierzyć, by upewnić się, że pasują akurat do naszej stopy.
Odpowiedz
Jeżeli to będzie okres ,,letni" to radzę buty bez membrany i ,,ciut" większe bo stopy spuchną.
Odpowiedz
te ciut większe to tak naprawdę ciut, albo po prostu kupić jakiś model szerszy w palcach.
Bo za duże 'ciut' może owocować nadmiernym ruchem stopy w bucie, pęcherzami i mało przyjemną zabawą.
Odpowiedz
(01-06-2025, 11:49)grendel napisał(a): Witaj,

na 120 km (a także na dłuższe odległości) nadadzą się każde buty, które będą WYGODNE i nie obcierające stopy. Żeby takowe sobie zafasować, należy je przed zakupem przymierzyć, by upewnić się, że pasują akurat do naszej stopy.

Oraz miezymy buty po południu po całym dniu chodzenia (różnica o pół rozmiaru)
zgodnie z regulaminem NGT:
OD 2003 zawodowo R&D     Redaktor: outdoormagazyn, 4outdoor,   organizacje: POG  EOCA                
Ekspert: ISO, PKN powiązania: aerosize, crux, huzar, lesovik, lightwave, mrozy, ortovox, pajak, patizon, polarmond....
Odpowiedz
(10-01-2025, 21:23)PRS napisał(a): A ja nie będę taki wredny jak Ty waradzie Wink i podpowiem forumowiczowi Trisha, że kurtkę puchową Simond Alpinism nie kupi w Żabce ani w sklepie z gęsiną/drobiem ani w piekarni ani na Orlenie.
Te kurtki są tylko w Decathlonie Wink
https://ngt.pl/thread-10215-post-263713.html#pid263713
To pisałem ja - Trener Jarząbek

Dzięki :P
Odpowiedz
(20-08-2022, 18:12)traszan napisał(a):
(19-08-2022, 18:34)Don Diego napisał(a): Merrell Moab 3 w wersji MID. Na wyprzedażach znajdziesz w podobnej cenie
MID nigdy nie miałem , ale niskie owszem. Niskie super wygodne i wytrzymały u mnie kilka ładnych lat.
No chyba że jesteś botem , albo spamerem , to nie wiem...

Mam/ miałem 3 pary Merrelli i polecam z czystym sumieniem. Dawały radę w wysokich górach w lecie. Ale nie ma wersji MID bez membrany niestety... A jakby ktoś coś wiedział o takich to proszę dać znać Smile)

Słyszałem, ze merrelle moab 3 kiepsko trzymaja skly? Jak to wyglada przymierzam sie do zakupu ale takie informacje mnie powstrzymuja
Odpowiedz
(07-06-2025, 12:32)Patryk_234 napisał(a):
(20-08-2022, 18:12)traszan napisał(a):
(19-08-2022, 18:34)Don Diego napisał(a): Merrell Moab 3 w wersji MID. Na wyprzedażach znajdziesz w podobnej cenie
MID nigdy nie miałem , ale niskie owszem. Niskie super wygodne i wytrzymały u mnie kilka ładnych lat.
No chyba że jesteś botem , albo spamerem , to nie wiem...

Mam/ miałem 3 pary Merrelli i polecam z czystym sumieniem. Dawały radę w wysokich górach w lecie. Ale nie ma wersji MID bez membrany niestety... A jakby ktoś coś wiedział o takich to proszę dać znać Smile)

Słyszałem, ze merrelle moab 3 kiepsko trzymaja skly? Jak to wyglada przymierzam sie do zakupu ale takie informacje mnie powstrzymuja
Potwierdzam, na skale robi się niebezpiecznie, nie trzymają.
Odpowiedz
Zakupiłem buty Merrell Moab 3 Ventilator. Bez membrany.
Przetestowałem przy temperaturze 20+.
Niestety, wcale nie są takie przewiewne. I chyba jakiś ocieplenie mają.
A do tego cisną w okolicach śródstopia.
Odpowiedz
Cytat:W bucie zastosowano genialne podeszwy Vibram pokryte gumą syntetyczną.

T Atomicus,
A jak te podeszwy na szlaku?
Odpowiedz
A, nie wiem. Chodziłem głównie po asfalcie, po jednym dniu z ulgą założyłem sandały.
Odpowiedz
(19-08-2025, 11:00)T Atomicus napisał(a): A, nie wiem. Chodziłem głównie po asfalcie, po jednym dniu z ulgą założyłem sandały.

Trochę mnie to zastanawia... Przez kilka miesięcy chodziłem w nich po pustyni Negev przy temperaturach dochodzących na wiosnę do nieco ponad 30°C i nie czułem dyskomfortu. Na stopie leżą bardzo dobrze, amortyzację mają taką w teren, więc nie miękką jak na asfalt, a to niby ocieplenie, to ja nazywam "filtr cząstek stałych", czyli dodatkowa warstwa pod zewnętrzną siateczką, a ma ona zapewne zapobiegać przenikaniu piachu i kurzu do wnętrza buta.
Co prawda moje nie mają w nazwie Ventilator, ale na wielu stronach zauważyłem wielość nazw, mimo, że buty wyglądają na te same modele, albo przynajmniej bardzo podobne. Oczywiście podobieństwo może być tylko zewnętrzne, a środek z czasem mógł być zmodyfikowany...

Inna sprawa, że te starsze MOAB-y dostałem od kolegi, któremu jakoś na stopie nie leżały, więc są indywidua, którym te lub takie buty jakoś nie podchodzą.
Niemniej ja uznaje je za bardzo dobre buty w teren. Na asfalt bym ich nie zakładał, chyba, że jest to asfalt mieszany z szlakiem terenowym.

Pewnie kupię kolejną parę gdy trafię na dobrą promocję, jak ostatnia para kupiona w Eilacie z drugą parą (dla koleżanki) z 50% rabatu. Oczywiście rabat podzieliśmy po połowie, ale nawet te 25% off było OK.
Buty chwalę do dzisiaj.
Yatzek - nadworny tester NGT ;-)
www.ginvilla.blogspot.com
Odpowiedz
Asfalt, chodnik… generalnie miasto. Poza miastem już nie zdążyłem przetestować ze względu na temperaturę i ucisk. … Zastanawia mnie ten ucisk. But nie wygląda na szczególnie wąski. Wcześniej w takich oklicznościach nosiłem Aku Energy Low i Zamberlan Agile 140 i oba były b. wygodne.
Odpowiedz


Skocz do: