Liczba postów: 671
Liczba wątków: 6
Dołączył: 31.05.2013
15-04-2025, 18:48
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2025, 18:49 przez T Atomicus.)
(10-11-2024, 19:35)warrad napisał(a): (09-11-2024, 15:56)grendel napisał(a): Co sklep, to obyczaj. Towar kosztuje tyle, ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić.
W martes.pl te buty 399.99 zł ("cena katalogowa" 649.99 zł).
Właśnie w tej cenie w martesie kupiłem je w sierpniu. We wrześniu prawie 2 tygodnie w tatrach.
Krótko: to był bardzo dobry zakup
Dokupiłem i te. Fajne i wygodne. Tylko, że one wyglądają na ciepłe. Raczej na jesień.
A jakie niedrogie niskie buty, na szeroką stopę ( w palcach) polecacie na lato?
Liczba postów: 329
Liczba wątków: 1
Dołączył: 01.12.2008
Merrell moab ventilator.
Grzesiek- stary dziadyga
Liczba postów: 671
Liczba wątków: 6
Dołączył: 31.05.2013
No, tanie to chyba nie jest. Mimo, iż ten Merrell to chyba tania marka?
A jakieś inne propozycje?
Liczba postów: 127
Liczba wątków: 0
Dołączył: 16.02.2021
17-04-2025, 16:56
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2025, 16:56 przez Szwędacz.)
Patrzeć co na Zalando Longue ląduje. Ostatnio Salomony Barrakee były po 220-240zł. Pierwsze wrażenia przyzwoite, trochę się rozdeptały na szerokość mimo gumowania na czubie. Zobaczymy czy przez sezon nie zaśmierdną się na amen jak wiele innych cudownych eko butów z siateczki 'w 90% z materiałów z recyklingu' (czy ile tam na metce producent zadeklaruje).
Tu obecnie dostępne wszystko co mają od Salomona: https://www.zalando-lounge.pl/brands/SA5
Liczba postów: 671
Liczba wątków: 6
Dołączył: 31.05.2013
(16-04-2025, 05:43)Don Diego napisał(a): Merrell moab ventilator.
A czy Merrell Moab 3, takie jak tu:
https://amzn.eu/d/3mAmNlR
to to samo?
Liczba postów: 864
Liczba wątków: 8
Dołączył: 05.04.2006
(26-05-2025, 23:49)T Atomicus napisał(a): (16-04-2025, 05:43)Don Diego napisał(a): Merrell moab ventilator.
A czy Merrell Moab 3, takie jak tu:
https://amzn.eu/d/3mAmNlR
to to samo?
Ogólna budowa tych modeli jest w zasadzie taka sama. W zasadzie, gdyż "zwykły" moab może mieć membranę, a Ventilator jej nie posiada.
Ale i zwykły moab może być bez membrany - mam już dwie pary tych butów w wersji bez membrany i jakoś nie noszą nazwy Ventilator.
Występują też ostatnio w generacji 2 i 3 i sam się nie do końca w tym orientuję, bo poza nieco zmienionym designem, na stopie nie czuć różnicy.
W każdym razie Ventilator są przewiewne, oddychające, bez membrany, zaś "zwykły" moab może mieć membranę. Jedne są kupione w USA, drugie w Izraelu, więc może mają różne oznaczenia handlowe, ale pudełek do nich nie mam.
Ogólnie to jedne z najlepiej sprzedających się i docenianych butów trekkingowych. Pewnie trzecia para na długie wędrówki u mnie, to będzie ponownie moab.
Liczba postów: 671
Liczba wątków: 6
Dołączył: 31.05.2013
Te są właśnie bez membrany (ale i bez nazwy ventilator).
No nic. Zamówiłem.
Liczba postów: 1
Liczba wątków: 0
Dołączył: 01.06.2025
Dzień dobry.
Zastanawiam się nad niskimi butami. takie bardziej na co dzień, w planach mam polskie camino ok 120km .
Po głowie chodzą mi:
Kenn Targhee 3 gtx
merrell moab 3 gtx
Jeśli chodzi o Keeny, to mam sandały z tej firmy i są rewelacyjne. Budżet to max 500, tak żeby nie narazić się małżonce 
Licząc na Wasze doświadczenie, na wszystkie odpoiedzi z góry dziękuję.
Liczba postów: 2154
Liczba wątków: 8
Dołączył: 21.04.2015
Witaj,
na 120 km (a także na dłuższe odległości) nadadzą się każde buty, które będą WYGODNE i nie obcierające stopy. Żeby takowe sobie zafasować, należy je przed zakupem przymierzyć, by upewnić się, że pasują akurat do naszej stopy.
Liczba postów: 5232
Liczba wątków: 38
Dołączył: 28.02.2010
Jeżeli to będzie okres ,,letni" to radzę buty bez membrany i ,,ciut" większe bo stopy spuchną.
Liczba postów: 3478
Liczba wątków: 12
Dołączył: 22.03.2007
te ciut większe to tak naprawdę ciut, albo po prostu kupić jakiś model szerszy w palcach.
Bo za duże 'ciut' może owocować nadmiernym ruchem stopy w bucie, pęcherzami i mało przyjemną zabawą.
Liczba postów: 545
Liczba wątków: 8
Dołączył: 12.12.2004
(01-06-2025, 11:49)grendel napisał(a): Witaj,
na 120 km (a także na dłuższe odległości) nadadzą się każde buty, które będą WYGODNE i nie obcierające stopy. Żeby takowe sobie zafasować, należy je przed zakupem przymierzyć, by upewnić się, że pasują akurat do naszej stopy.
Oraz miezymy buty po południu po całym dniu chodzenia (różnica o pół rozmiaru)
zgodnie z regulaminem NGT:
OD 2003 zawodowo R&D Redaktor: outdoormagazyn, 4outdoor, organizacje: POG EOCA
Ekspert: ISO, PKN powiązania: aerosize, crux, huzar, lesovik, lightwave, mrozy, ortovox, pajak, patizon, polarmond....
Liczba postów: 8
Liczba wątków: 0
Dołączył: 03.01.2024
(10-01-2025, 21:23)PRS napisał(a): A ja nie będę taki wredny jak Ty waradzie i podpowiem forumowiczowi Trisha, że kurtkę puchową Simond Alpinism nie kupi w Żabce ani w sklepie z gęsiną/drobiem ani w piekarni ani na Orlenie.
Te kurtki są tylko w Decathlonie 
https://ngt.pl/thread-10215-post-263713.html#pid263713
To pisałem ja - Trener Jarząbek
Dzięki :P
Liczba postów: 2
Liczba wątków: 1
Dołączył: 06.06.2025
(20-08-2022, 18:12)traszan napisał(a): (19-08-2022, 18:34)Don Diego napisał(a): Merrell Moab 3 w wersji MID. Na wyprzedażach znajdziesz w podobnej cenie
MID nigdy nie miałem , ale niskie owszem. Niskie super wygodne i wytrzymały u mnie kilka ładnych lat.
No chyba że jesteś botem , albo spamerem , to nie wiem...
Mam/ miałem 3 pary Merrelli i polecam z czystym sumieniem. Dawały radę w wysokich górach w lecie. Ale nie ma wersji MID bez membrany niestety... A jakby ktoś coś wiedział o takich to proszę dać znać )
Słyszałem, ze merrelle moab 3 kiepsko trzymaja skly? Jak to wyglada przymierzam sie do zakupu ale takie informacje mnie powstrzymuja
Liczba postów: 22
Liczba wątków: 0
Dołączył: 02.11.2020
(07-06-2025, 12:32)Patryk_234 napisał(a): (20-08-2022, 18:12)traszan napisał(a): (19-08-2022, 18:34)Don Diego napisał(a): Merrell Moab 3 w wersji MID. Na wyprzedażach znajdziesz w podobnej cenie
MID nigdy nie miałem , ale niskie owszem. Niskie super wygodne i wytrzymały u mnie kilka ładnych lat.
No chyba że jesteś botem , albo spamerem , to nie wiem...
Mam/ miałem 3 pary Merrelli i polecam z czystym sumieniem. Dawały radę w wysokich górach w lecie. Ale nie ma wersji MID bez membrany niestety... A jakby ktoś coś wiedział o takich to proszę dać znać )
Słyszałem, ze merrelle moab 3 kiepsko trzymaja skly? Jak to wyglada przymierzam sie do zakupu ale takie informacje mnie powstrzymuja Potwierdzam, na skale robi się niebezpiecznie, nie trzymają.
Liczba postów: 671
Liczba wątków: 6
Dołączył: 31.05.2013
Zakupiłem buty Merrell Moab 3 Ventilator. Bez membrany.
Przetestowałem przy temperaturze 20+.
Niestety, wcale nie są takie przewiewne. I chyba jakiś ocieplenie mają.
A do tego cisną w okolicach śródstopia.
Liczba postów: 118
Liczba wątków: 1
Dołączył: 26.02.2019
18-08-2025, 10:18
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2025, 10:18 przez turystycznie.)
Cytat:W bucie zastosowano genialne podeszwy Vibram pokryte gumą syntetyczną.
T Atomicus,
A jak te podeszwy na szlaku?
Liczba postów: 671
Liczba wątków: 6
Dołączył: 31.05.2013
A, nie wiem. Chodziłem głównie po asfalcie, po jednym dniu z ulgą założyłem sandały.
Liczba postów: 864
Liczba wątków: 8
Dołączył: 05.04.2006
19-08-2025, 11:30
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2025, 11:31 przez Yatzek.)
(19-08-2025, 11:00)T Atomicus napisał(a): A, nie wiem. Chodziłem głównie po asfalcie, po jednym dniu z ulgą założyłem sandały.
Trochę mnie to zastanawia... Przez kilka miesięcy chodziłem w nich po pustyni Negev przy temperaturach dochodzących na wiosnę do nieco ponad 30°C i nie czułem dyskomfortu. Na stopie leżą bardzo dobrze, amortyzację mają taką w teren, więc nie miękką jak na asfalt, a to niby ocieplenie, to ja nazywam "filtr cząstek stałych", czyli dodatkowa warstwa pod zewnętrzną siateczką, a ma ona zapewne zapobiegać przenikaniu piachu i kurzu do wnętrza buta.
Co prawda moje nie mają w nazwie Ventilator, ale na wielu stronach zauważyłem wielość nazw, mimo, że buty wyglądają na te same modele, albo przynajmniej bardzo podobne. Oczywiście podobieństwo może być tylko zewnętrzne, a środek z czasem mógł być zmodyfikowany...
Inna sprawa, że te starsze MOAB-y dostałem od kolegi, któremu jakoś na stopie nie leżały, więc są indywidua, którym te lub takie buty jakoś nie podchodzą.
Niemniej ja uznaje je za bardzo dobre buty w teren. Na asfalt bym ich nie zakładał, chyba, że jest to asfalt mieszany z szlakiem terenowym.
Pewnie kupię kolejną parę gdy trafię na dobrą promocję, jak ostatnia para kupiona w Eilacie z drugą parą (dla koleżanki) z 50% rabatu. Oczywiście rabat podzieliśmy po połowie, ale nawet te 25% off było OK.
Buty chwalę do dzisiaj.
Liczba postów: 671
Liczba wątków: 6
Dołączył: 31.05.2013
19-08-2025, 14:18
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2025, 14:20 przez T Atomicus.)
Asfalt, chodnik… generalnie miasto. Poza miastem już nie zdążyłem przetestować ze względu na temperaturę i ucisk. … Zastanawia mnie ten ucisk. But nie wygląda na szczególnie wąski. Wcześniej w takich oklicznościach nosiłem Aku Energy Low i Zamberlan Agile 140 i oba były b. wygodne.
|