To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Okulary] Arctica
#1
witam, co byscie powiedzeli na temat tych okularow:
http://www.cobrasport.pl/grafiki/arctica _s42_mini.jpg
sa one dosyc tanie wiec nie wiem czy sie oplaca w nie inwestwoac...?!
okularki przydaly by mi sie glownie latem, ale i tez zima na sniegu. narazie nie przewiduje wyjazdow na lodowiec:)

z gory dziekuje za odpowiedz!
-------------------------------------------
rozul from bochnia

Odpowiedz
#2
tyle bylo na stronce o soczewce......ciemny szary POLAROID z lustrzanką

jeszcze na allegro sa te same okularki z takim opisem:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3 1147055

Soczewki z filtrem polaryzacyjnym, wyostrzają obraz, poprawiają widzenie oraz minimalizują efekt odbicia światła od płaskich powierzchni (śnieg, woda, piasek, szosa)
Ponadto model S42 charakteryzuje się wysokim stopniem przyciemnienia soczewek (stopień 4 ) oraz posiada ochronne skórki;
ROZMIAR :Uniwersalny
OPRAWKA: czarna
SZKŁA: ciemne szare lustrzane z polaryzacją
co o tym sadzicie???

-------------------------------------------
rozul from bochnia

Odpowiedz
#3
Mam jedne okulary tej fimy. Nie jest to moze tak wypasiony model ale nawet niezle mi sie sprawuja. Najgorszą dla mnie wadą jest to ze na nartach mi parują. Jeśli watr mi nie zawieje w odpowiedni sposób i tego nie zwieje to jest kiepsko. Hmmm gdybym mial takie oslonki po bokach to bym chyba nic nie widzial ;)
-------------------------------------------
metalmind

Odpowiedz
#4
no ja na narty ich raczej nie bede urzywal:P tzn wogole narazie z naratami nie mam nic wspolnego:P
-------------------------------------------
rozul from bochnia

Odpowiedz
#5
No tak, ale mam nadzieje ze nie bedzie ci sie dzialo to samo kiedy bedziesz chodzil po mrozie. Tak jak napisales bedziesz ich uzywal takze zimą. Jesli sobie kupisz to napisz jak sie sprawują.

Odpowiedz
#6
hi
mam okulary tej firmy (model S30). używam do rowerowania.
ogólnie to jestem zadowolony-no i dobra cena.
-------------------------------------------
mariusz

Odpowiedz
#7
Zgadzam sie z pinokio, za ta cene to bardzo fajne okularki. Uzywam juz 3 lata do jazdy na rowerze i nic sie z nimi nie dzieje.

Odpowiedz
#8
Witam
Rowniez mam okularki Arctici (modelu nie pamietam, a ze siedze w pracy nie mam jak sprawdzic) ale jestem naprawde zadowolony z nich.
Wygodne, lekkie, tanie...
Sprawdzaja sie w lecie w sloncu jak i w zimie na sniegu - szkla sa dosc ciemne (szare), gradientowe (u gory ciemniejsze niz na dole)
Jedyny minus mojego modelu to to, ze po zlozeniu uszka opieraja sie o szkla i w tych miejscach sa porysowane :(
-------------------------------------------
Pawouek

Odpowiedz
#9
Witam!

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania dotyczące okularów ARCTICA proszę o odwiedzenie naszej strony http://www.funsportt.republika.pl
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem tej marki okularów, jak również okularów VELO i BIZARRE.

Pozdrawiamy,
Funsportt

Odpowiedz
#10
Ja mam pytanie (bo nie będę czytać opisów wszystkich aukcji). Czy arctica robi jakieś okulary lodowcowe ze szkłami kategorii 4 wg norm europejskich?

Odpowiedz
#11
widziałem w sklepach internetowych coś na wzór , kosztowały 65 zł , co warte nie wiem ale sie zastanawiałem nad samą oprawą i wsadzić szkła korekcyjne...
Pytanie do funsportt czy można u was zamówić same oprawki /?
-------------------------------------------
Mihasi

Odpowiedz
#12
Niestety producent nie ma w swojej ofercie modeli okularów które spełniają w/w normy (4 wg )
-------------------------------------------
funsportt

Odpowiedz
#13
Samych oprawek dostać niestety nie mozna, jednak proponuje okulary korekcyjne Arctica - model s32, s70 i s83 - dzięki ramce optycznej są przeznaczone dla osób noszących okulary.
szczegółowe informacje na stronie producenta www.arctica.pl
-------------------------------------------
funsportt

Odpowiedz
#14
Moje doświadczenia z okularami tej firmy: Generalnie bardzo dobrze się je nosi, ale...

model nieznany:
- noski miały tendencję do odpadania, aż w końcu odpadł definitywnie i się zgubił

model S-43:
- oprawka pękła w miejscu mocowania gumki
- miały tendencje do zjeżdżania z głowy
+ reklamacja uznana i wymienione na nowe

model S-89:
- pękła oprawka (wadę było widać przy kupowaniu, ale myślałem, że to tylko zadrapanie)
+ okularu w reklamacji...

Jak za tą cenę to z okularów jestem zadowolony. Należy pamiętać, gdzie się schowało paragon. Wtedy co roku można liczyć na nowe okularki ;) Za tydzień zobaczymy co będzie z ostatnią reklamacją

Okulary wykorzystywałem: góry, rower, żagle.

EDIT: reklamacja ostatniego modelu uznana - zwrotk gotówki.
Chwilowo brak egzemplarzy do testowania :(
---
Edytowany: 2007-09-10 21:37:19

Odpowiedz
#15
Mam Arctiki za 60 zyla od roku i jak za ta cene sa ok - po urazie oka mam nadwrazliwosc na UV [swietlowki UV swieca mi jak normalne!] i przyznam, ze okularki dobrze filtruja :)

Co prawda porysowaly sie juz troche, ale to przez rzucanie, trzymanie luzem w plecaku itp.
-------------------------------------------
[pR]

Odpowiedz
#16
Niestety, 2 tygodnie temu kupiłem okulary Arcitca z polaroidem. Modelu teraz nie podam gdyż już je wywaliłem z frustracji... Ogólnie wszystko super się zapowiadało, ale w drugi dzień trekkingu nastąpiło uszkodzenie szkła na poziomie źrenic. Wystąpiło tam zarysowanie wielkości palca, przyczyna uszkodzenia nie znana. W trakcie marszu najpierw myślałem, że zabrudziłem je w marszu potem bądź palcem i przetrę je na postoju. Okulary już nie nadawały się już do użytku. Zaznaczam, że nie używane przechowywane był w oryginalnym futerale, a podczas bieszczadzkich rajdów po prostu noszone i poddawane zwykłemu użyciu. Nikt nie drapał ich i nimi nie rzucał :> Reklamacji mi nie uznano, próbowano mi wmówić że sam je zniszczyłem bo takie uszkodzenia się nie dzieją. Oczywiście, dystrybutor nie brał takiej możliwości, że mogła się trafić wadliwa sztuka, tylko z góry założył moją winę. Zwykła chińszczyzna za 10 zł starcza mi na jeden sezon, te dziesięć razy droższe na 2 dni. To koniec moich przygód z Arctica.
-------------------------------------------
mucz

Odpowiedz
#17
A moje S-42 mimo dystansu przez jaki mi towarzyszą, czy to w plecaku czy na nosie, mają się dobrze. Pewnie dlatego że w plecaku towarzyszą mi w innym niż w oryginalnym futerale ;)
-------------------------------------------
czedz

Odpowiedz
#18
Witam, nosze okulary, niestety nie moge nosic soczewek kontaktowych a gram w siatkówke. zainteresowałem sie kupnem korekcyjnych okularow sportowych. czy jest ktos kto ma jakies doświadczenie z takowymi okularami ?
-------------------------------------------
krychu2632

Odpowiedz
#19
Witam! czy ktoś z was posiada okularki Arctica model s-49? Planuje sobie zakupić ten model i chciałem zapytać czy dobrze się sprawują i czy sa warte swojej ceny. akutalnie ceny wahają sie w cenie od 70-86zł, i czy teraz ceny są tansze niz przez seznem letni czy wlasnie nie bardzo??Pozdrawiam i czekam na odpwiedz.

Odpowiedz
#20
uzywam modelu arctica s-74

http://arctica.pl/p60/s-74

z błękitną lustrzanką:
http://ngt.pl/files/IMG_2587.jpg - s-74 grizzly.
Uzywane bardzo często- samochód, wycieczki, nosiłem tez na nartach. Jedną parę utopiłem na spływie, zakupiłem ponownie ten sam model- więc mozna uznać, że mi odpowiadają.
Elastyczne zauszniki, w komplecie wygodny pokrowiec. Wizualnie jak dla mnie bardzo ok. Wady- dość łatwo się rysują, trzeba wyrobić sobie nawyk chowania ich do pokrowca gdy nie są używane. Druga, poważniejsza wada- parują często, za często. Antifog pomaga.
Mimo powyższych wad- są moim zdaniem warte swojej ceny.
Uwaga- sprzedawcy bardzo często reklamują je jako model z polaryzacją. Zgodnie z info z przytoczonej strony arctici- te okulary polaryzacji nie posiadają, więc niech nikt na nia nie liczy.
---
Edytowany: 2008-11-15 19:13:33
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz


Skocz do: