To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Scarpa Phantom Tech czy 6000, Tatry, Alpy, Kazbek
#1
Scarpa Phantom Tech HD czy Scarpa Phantom 6000 HD

Chcę kupić buty do raków automatycznych Scarpa Phantom Tech HD lub Scarpa Phantom 6000 HD

Zastosowanie:
Głównie Alpy latem chodzenie, Tatry zimą wspinaczka, Wejście na Kazbek
Przede wszystkim będą służyć do chodzenia do 5000 m, chciałbym móc używać ich też w Tatrach do wspinaczki.
Chciałem wejść w nich też na Kazbek i ewentualnie Elbrus, wyższych gór raczej nie będzie póki co.

Firma:
Jeśli chodzi o firmę to ograniczam się do Scarpa, bo mam stopę długości 30,5 cm i noszę buty 47, więc zakładam, że na buty wysokogórskie będę potrzebował rozmiar 49 (jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie)

Moje pytania:
Czy na Kazbek i Elbrus  Scarpa Phantom Tech HD będą się nadawać?
Czy w Scarpa Phantom 6000 HD nie będzie mi za gorąco w Tatrach zimą lub czy nie będą za mało wygodne do chodzenia?

Z wyższych szczytów to będzie raczej tylko ten Kazbek i Elbus, a większość to będą Tatry i Alpy więc wydaje mi się, że pod te góry powinienem dobrać buty.
Z drugiej strony na Kazbek na pewno będę wchodził i nie chciałbym nie wejść tylko dlatego, że moje buty za słabe na warunki.


Które buty Scarpa (lub innej firmy, która robi duże rozmiary) będą lepiej się nadawać? Pomińmy kwestię ceny.
Odpowiedz
#2
na Kazbek są asy wchodzące i w niemalże adidaskach. Nie polecam, ale widziałem. A i w takich phantomach możesz sobie palucha odmrozić, jak olejesz aklimatyzację.

IMO rozsądnym minimum na Kazbek i Alpy latem są buty pokroju Scarpy Ribelle tech albo La Sportiva Aequilibrium.
Raczej ze względu na zimowe wspinanie patrzyłbym w kierunku czegoś pokroju właśnie wspomnianych Phantomów, tylko w nich z kolei oszalejesz w alpach latem. Kompromisem są wszelkiego rodzaju buty podobne do Scarpy Mont Blanc, LS Nepal, itp.
Odpowiedz


Skocz do: