To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Buty z wytrzymałą podeszwą
#1
Dzień dobry.
Jestem osobą niepełnosprawną z zanikiem mięśni lewej nogi. Od października 2018 roku lekarz nakazał mi kupić kije i chodzić dziennie min. ok 10 tys kroków (robię znacznie więcej).
Polubiłem to chodzenie i jakoś tak wychodzi, że rocznie robię od 5,5-6,5 tys km (zależy od roku i kondycji mojej zdrowej nogi).
Mam jednak wciąż problem z obuwiem.
Ponieważ mam też skróconą nogę o 3 cm muszę mieć wkładkę ortopedyczną więc potrzebuję buty tak trochę w okolicach kostki lub trochę wyższe.
A ponieważ tych kilometrów jest sporo bardzo szybko zużywam podeszwy.
Szukam butów, które wytrzymają chociaż ze 2-3 lata.
Chodzę głównie po miejskich ścieżkach asfaltowych, ale też po lasach, a czasami idę w Tatry czy Góry Opawskie.
Problem też pojawia się wtedy, gdy jest ślisko, bo moja chora noga słabo trzyma się wówczas nawierzchnia, ale na szczęście kije mocno mi pomagają lecz jest to duży dyskomfort.
Wiem, że trudno dobrać buty do moich potrzeb, ale szukam czegoś sprawdzonego czyli przede wszystkim:
wytrzymałej podeszwy na ścieralność,
podeszwy, która będzie dobrze trzymać w czasie deszczu,
jakiegoś wzmocnienia na palcach,
dobrego trzymania kostki.

Mam raczej szeroką stopę więc chyba butów szerszych.
Myślę, że muszę kupić buty zarówno wiosna-lato jak i jesień-zima

Bardzo dziękuję za każde polecone buty.
Będę mógł rozeznać się i zdecydować na zakup.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr
Odpowiedz
#2
na pewno nie vibram, ktory na asfalcie znika w oczach
Odpowiedz


Skocz do: