To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Hanwag Lhasa
#1
W lutym tego roku zakupiłem buty Hanwag Lhasa.
Buty zaimpregnowałem woskiem tak samo jak Buty Meindl Borneo, których używam od dawna.

Już na początku zaniepokoiły mnie mokre ślady na zewnatrz butów - było widać wyrażnie granicę pomiędzy skórą przemokniętą i suchą.
Takie ślady pojawiały się po godzinie-dwóch wędrówki po wiosennym śniegu.
W środku też pojawiały się niewielkie podcieknięcia.

Pandemia spowodowała, że nie było kiedy zweryfikować skali problemu, latem w butach chodziłem, nawet w deszczowe dni i problem w drastyczny sposób nie wystąpił.

Parę tygodni temu zaimpregnowałem ponownie buty, wyczyściłem i przygotowałem do jesiennego sezonu.

W ostatni weekend po wędrówce na Pilsko i z powrotem buty były w takim stanie, że prawie wylewała sie z nich woda.
Wkładki mokre i nasiąknięte jak gąbka, cała wewnętrzna powierzchnia butów mokra - nie ma zacieków, po prostu wszystko jest mokre.

Ze skarpet prawia kapała woda.

Na zmianę z tymi Hanwagami chodzę we wspomnianych Mendlach Borneo gdzie opisany wyżej problem nie występuje.

Z góry dziękuję za opinie i komentarze.
Odpowiedz
#2
jaki wosk?
mokro od deszczu czy potu?
Odpowiedz
#3
Może gdzieś przy łączeniu podeszwy z cholewką jest dziura lub szpara która pojawia się kiedy but pracuje. Miałem merrele całe ze skóry które tak miały. Chyba że mówisz że cały but jest mokry od zewnatrz też to już chyba poradzi na to tylko gruntowna impregnacja.
Odpowiedz
#4
Meindl Sportwax
Mokro na pewno nie od potu
Cała wewnętrzna powierzchnia buta jest mokra - wewnętrzna, woda przechodzi od zewnątrz.
Wędrówka była po śniegu.
Odpowiedz
#5
Jeszcze dopiszę, że kontaktowałem się ze sprzedawcą zgłąszając reklamację.
Pierwsze co usłyszałem to, że to jest normalna sprawa, wynika z rodzaju użytego materiału oraz z faktu, że buty nie mają membrany.
Reklamacja nie będzie uznana, wiemy to z doświadczenia - tak mi pani powiedziała.
Oburzyło mnie takie postawienie sprawy, ale usłyszałem: nie pytał Pan podczas zakupu czy buty są wodoszczelne.
Sprawdziłem korespondencję i okazało się, że wszelkie te szczegóły, tak samo jak możliwość zakładania na te buty raków oraz rakiet śnieżnych były uzgadniane gdy oni do mnie dzwonili.
Tak samo ta dzisiejsza odmowa reklamacji padła ustnie.
Niech to będzie dla wszystkich przestrogą.
Napisałem bezpośrednio do producenta butów zgłąszając problem, czekam na ich opinię.
Odpowiedz
#6
a moze warto sprobowac innym sposobem, pasta, impregnat, itd.

po sniegu lub mokrej trawie to nic trudnego przemoczyc

https://blog.multirenowacja.pl/pielegnac...s0QAvD_BwE
Odpowiedz
#7
Miałem Mendl Engadin i po impregnacji na ciepło tłuszczem i szwów woskiem buty nie przemakały nawet w najgorszych warunkach. U Ciebie myślę że to kwestia skóry, zwykły nubuk ciężko się impregnuje.
Odpowiedz
#8
(20-10-2020, 14:57)Borewicz napisał(a): Miałem Mendl Engadin i po impregnacji na ciepło tłuszczem i szwów woskiem buty nie przemakały nawet w najgorszych warunkach. U Ciebie myślę że to kwestia skóry, zwykły nubuk ciężko się impregnuje.
To są buty ze skóry - foto poniżej.
Nubukowe mam Meindle, w których ten problem nie występuje.
Zbieram informacje i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Może ktoś te konkretne buty ma .....


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#9
Otrzymałem bezpośrednio od producentra informację jak niżej:

I'm sorry you are unhappy with your Lhasa leather boots. It is the dealer who sold the shoes who investigates whether it is a production or a material defect, and then can go ahead and start a complaint process. Since there is no Goretex membrane in the Lhasa shoe, it won't withstand wet for a long period, even if you have impregnated it.

Odpowiedziałem jak niżej:

If you want to be honest you must put your below own information on your website and push to do it by all your dealer as well.
Since there is no Goretex membrane in the Lhasa shoe, it won't withstand wet for a long period, even if you have impregnated it.
Otherwise you just hide the sad truth about your Lhasa leather boots.

Na podstawie doświadczeń z butami Meindl Borneo, które po zastosowaniu wyłącznie wosku Meindl Sport Wax dają radę w każdych warunkach uważam, że jakiekolwiek dodatkowe czynności, w dodatku skrzętnie ukrywane na etapie zakupu (telefoniczna info: nic pan nie potrzebuje impregnować bo producent już o wszystko zadbał) to niestety smutna prawda.

Zastosuję impregnację proponowaną przez Kolegę Borewicz: tłuszcz na ciepło plus wosk.
Za jakiś czas dam znać o wynikach.
Odpowiedz
#10
trzeba bylo kupic z goretexem, jak to takie wazne.

moze wadliwa impregnacja, albo wadliwy egzemplarz, bo u tego pana wszystko gra.

https://www.grejfreak.dk/grejpedia/27-an...estoevler/
Odpowiedz
#11
zalanie cieplym tluszczem moze zabic oddychalnosc, do tego jezyk wyglada na miekki, wiec bedzie trudno
Odpowiedz
#12
Tak, wiem, będzie trochę nie na temat, ale nie mogłem się powstrzymać po przeczytaniu odpowiedzi od Hanwaga, a konkretnie tej jej części:
(21-10-2020, 22:18)Francuz napisał(a): Otrzymałem bezpośrednio od producentra informację jak niżej:
(...) even if you have impregnated it.(...)

Kilka lat temu, w rozmowie z jednym Irlandczykiem użyłem zwrotu "I impregnated my boots". Popatrzył się na mnie trochę na wpół rozbawiony i powiedział, że: "You better do not use this expression among women. You can impregnate a woman not boots. You rather say to waterproof boots." I to pomimo, że jedno ze znaczeń czasownika "to impregnate" jest właśnie impregnacja czyli uszczelnienie np.: butów... Także bądźcie ostrożni z bezpośrednimi kalkami tłumaczeniowymi ;-)

to impregnate
Odpowiedz
#13
(20-10-2020, 14:57)Borewicz napisał(a): Miałem Mendl Engadin i po impregnacji na ciepło tłuszczem i szwów woskiem buty nie przemakały nawet w najgorszych warunkach. U Ciebie myślę że to kwestia skóry, zwykły nubuk ciężko się impregnuje.
Jak obiecałem informuję: buty zrobione tuszczem i woskiem na ciepło, chodziły już po śniegu i śniegowym błocie, śladów przemakania brak, za to na powierzchni butów w miejsce pojawiającego się wcześniej podciekania (wyraźne ślady przemakania skóry) mam krople wody zbierające się jak na przysłowiowej kaczce.
To najlepszy dowód, że ta metoda jest skuteczna.
Dziękuję Kolego Borewicz.
Odpowiedz


Skocz do: