To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Naturehike materac NH17T023-T EGG CRATE MUMMY
#38
>Rozumiem

Nie.
nie bawię się raczej w rozdawanie plusików czy minusików. Zresztą nie napisałeś nic za mógłbym Ci dać.
Już prędzej dałbym jakiemuś baranowi, co nie potrafi dyskutować na argumenty, a jedyne co ma do napisania to:
-bzdury
-nie znasz się
-bredzisz itp.

>Uwaga: Podane współczynniki przewodności cieplnej obowiązują dla temperatury 20 °C i wilgotności względnej 50%.

>Więc piszesz głupoty - podaj współczynnik przewodności powietrza dla temperatury 0 °C
I Ty tak poważnie? Mylisz że nagle powietrze nieruchome staje się niesamowitym przewodnikiem ciepła w trochę innych warunkach?. Litości.
Może jeszcze podać przewodność w -5,68 stopniach i wilgotności 10,43% bo przecież nie wiadomo co wtedy się dzieje.
Mowisz o punktach zimnych. Są to kanały powietrzne którymi powietrze mogłoby uciekać. Ale czy to robi?
Z jednej i z drugiej strony powietrze jest uwięzione w nich albo przez śpiwór albo przez grunt. Jeszcze po bokach może się ulatniać. Ale już tu mamy cieniutkie ujście wobec stosunkowo długiego kanału. Kolejną sprawą jest to, że kładąc się na materac rozpłaszczamy go, domykając owe tunele. Nie przeceniałbym ich jako mostki termiczne.
Ale ujmę to inaczej, dla mnie jest spoko i tyle. Nie czułem żadnego zimna od pleców. Jak ktoś koniecznie potrzebuje 7 cm izolacji no to ok. Powietrze w materacu nie cyrkuluje, to jest fakt. Może co najwyżej rozpływać się na boki które nie mają kontaktu ze źródłem ciepła, ale nie jest to klasyczna cyrkulacja.

ludz jakie Ty masz kompetencje w dziedzinie fizyki, żeby tak mówić?
---
Edytowany: 2019-10-04 20:10:33
---
Edytowany: 2019-10-04 20:11:34

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] Naturehike materac NH17T023-T EGG CRATE MUMMY - przez Samuel - 04-10-2019, 19:10

Skocz do: