To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Naturehike materac NH17T023-T EGG CRATE MUMMY
#24
Mam ten sam materac i użytkuje go już 2 lata dosyć intensywnie, ale nie odważyłbym się spać na nim w mrozie. Ten materac nie daje żadnej izolacji w chłodniejsze noce. Żadnej.

Spałem na nim przy ok +5stC to czułem jak ciągnie mi zimno po plecach i nerkach, budziłem się kilka razy w nocy - jedynym rozwiązaniem było poukładanie ciuchów pod materac.

Kształt mumii jest super rozwiązaniem - spałem w nim w namiocie i hamaku. Na początku układałem go pod śpiwór, ale zawsze lądowałem w nocy obok - wyślizgiwał mi się w namiocie i hamaku - od tamtej pory zawsze wsadzam go do śpiwora. Jedynym minusem takiego rozwiązani jest to, że nie daje rady zacisnąć kaptura śpiwora na głowę. /yeti kolba+ 195cm/

Zawór powietrza mi nie puszcza powietrza, nigdy nie obudziłem się na ''szmacie'' - materac leży w domu luzem - zawór wygląda tak, że pod przykrywką jest gumowy okrąg jako dodatkowe zabezpieczenie. Ja spuszczając powietrze lub przechowując materac w domu delikatnie wyciągam gumowy okrąg przez otwór tak by cały czas był dostęp powietrza do materaca.

https://tiny.pl/tpr64 - wentyl

Materac jest bardzo cienki po napompowaniu - na oko 2-3 cm. Opierając się kolanem lub siadając na nim, siadamy na gołej ziemi, gdyż powietrze rozchodzi się na boku. Leżąc na nim na plecach /tak sypiam/ materac nie ugina się pode mną i czuję ''poduszkę'' powietrza pode mną - jest bardzo wygodny.

Kupiłem go na AliExpress na okres późna wiosna-lato - i do tego się nadaje - mały, lekki, poręczny i tani.

Wcześniej w tych okresach stosowałem ulumatę, ale ten materac jest lepszym rozwiązaniem pomimo większej wagi od alumaty.

Jest to chyba kopia Sea To Summit UltraLight Mat

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] Naturehike materac NH17T023-T EGG CRATE MUMMY - przez abell - 02-10-2019, 10:13

Skocz do: